Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2014, 19:36   #1
piotrasv45
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-07-2010
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Drżenie kierownicy od prędkości 130 km/h

Witam. Od wymiany dwusmasy borykam się z problemami w moim mondeo mk3 tddi 2001 r. Nie mogę dojść jakiego psikusa zrobił mi mechanik. Wymiana dwu masy była kompletna z tarczą, dociskiem, łożyskiem oporowym, kompletem uszczelnień i śrub, ponadto wymienione zostało łożysko podpory półosi prawej.

Mianowicie od prędkości 130 km/h zaczyna drżeć kierownica wręcz się telepie skok ponad 1 centymetra i trzęsie całym autem przy hamowaniu turbulencje się zwiększają. Zdarza się że drżenie kierownicy zaczyna się wcześniej przy 110 km/h, ale mam wrażenie że im równiejsza i prostsza droga to drży wcześniej. Ogólnie już przy mniejszych prędkościach jak się pokona kilka kilometrów to czuć, że auto ma jakieś wibracje. Mimo to jedzie prosto nie nosi go po drodze.

Auto sprawdzane było pod względem luzów i innych usterek kilkukrotnie, u różnych mechaników, żaden nie znalazł żadnej usterki. W tym czasie wymieniłem elementy dobre na nowe komplet tarcz i klocków przód i tył, opony, wyprostowałem felgi i wyważyłem kilkukrotnie (zresztą na zimówkach ze stalowymi felgami ten sam objaw), kilkukrotnie ustawiałem zbieżność (w końcu znalazłem speca i od paru dni jest ustawiona idealnie), mierzone były piasty niby są równe, wymieniłem tuleje te duże wahacza z przodu, dróżki kierownicze i pewnie coś jeszcze o czym nie pamiętam.

Dlatego mam ogromną prośbę, może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim objawem i zna rozwiązanie mojego problemu bo mam dość zmieniania dobrych części na nowe. Za pomoc obiecuje naprawdę duże piwo.
PS. Przeczytałem wszytko co jest na forum na ten temat i nie znalazłem rozwiązania.
Dodam jeszcze, że mam minimalny luz na maglownicy, mechanicy mówią że to praktycznie nominał i mały luz na przegubie wewnętrznym tym tzw. krzyżaku.


Ostatnio edytowane przez piotrasv45 ; 18-08-2014 o 20:13
piotrasv45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 20:50   #2
edekm6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy od prędkości 130 km/h

A sprawdzałeś czy masz proste półoski? szczególnie tą na której było zmieniane łożysko? Ew. jak rozpinał półoś z kielicha może coś źle złożył.
Na stacjach diagnostycznych mają maszynę do rozpędzania kół (Taki silnik elektr z kołem). Można sprawdzić każde koło z osobna na podniesionym aucie np. czy łożyska nie szumią itp. Sądzę że warto by było tym sprawdzić.
edekm6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 16:46   #3
piotrasv45
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-07-2010
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy od prędkości 130 km/h

Powiem szczerze, że nie wiem jak sprawdzić czy półosie są proste. Kilku mechaników sprawdzało i twierdzili, że wszystko jest ok, ale robili to pewnie wizualnie.
piotrasv45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 19:14   #4
Zbyszzko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy od prędkości 130 km/h

Raczej woziłbym pod uwagę przegub wewnętrzny przy skrzyni miałem taki przypadek w alfie wymieniłem i pomogło
Zbyszzko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 07:32   #5
Mystic_Art
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-11-2012
Skąd: Konstantynów Łódzki
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140 ps
Rocznik: 2010
Postów: 24
Domyślnie

Sprawdz tak, rozpedz samochod do momentu pojawienia die drzenia i wcisnij sprzeglo , jezeli drgania ustana to na pewno ktoras z polosi
Mystic_Art jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 18:53   #6
piotrasv45
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-07-2010
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy od prędkości 130 km/h

Witam. Przeprowadziłem test zaproponowany przez kolegę Mystic_Art i niestety wciśnięcie sprzęgła niczego nie zmienia drgania nie ustępują.
piotrasv45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2014, 05:21   #7
Mystic_Art
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-11-2012
Skąd: Konstantynów Łódzki
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140 ps
Rocznik: 2010
Postów: 24
Domyślnie

A sprawdzałeś opony?
Mystic_Art jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 19:47   #8
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy od prędkości 130 km/h

Ja bym stawiał na przegub wewnętrzny. Miałem u siebie identyczne objawy. Wyczytałem gdzieś, że to przez przegub wewnętrzny. Pojechałem na szrot i kupiłem drugi- problem po wymianie pozostał. Dałem auto do warsztatu i wymienili oba przeguby wewnętrzne na nowe. Po tej operacji problem wibracji zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt był spory, bo przy okazji wymienili uszczelniacze w skrzyni biegów, tzn uszczelniacze półosi. Właściwie to chyba tylko za nie policzyli bo po 2 miesiącach miałem je do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 13:34   #9
miszapawel
ford::beginner
 
Avatar miszapawel
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2014
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy od prędkości 130 km/h

Cytat:
Napisał piotrasv45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem szczerze, że nie wiem jak sprawdzić czy półosie są proste. Kilku mechaników sprawdzało i twierdzili, że wszystko jest ok, ale robili to pewnie wizualnie.
Chyba nie ma za bardzo metody na sprawdzenie, czy półosie są proste... Trzeba to robić "naocznie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I szczerze mówiąc nie mam lepszego pomysłu, jeśli nie sprawdził się test zaproponowany przez Mystic_Art. Nie pomogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miszapawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2015, 09:36   #10
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy od prędkości 130 km/h

Cytat:
Napisał piotrasv45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Przeprowadziłem test zaproponowany przez kolegę Mystic_Art i niestety wciśnięcie sprzęgła niczego nie zmienia drgania nie ustępują.
Trochę odgrzebię temat ,jestem ciekaw czy doszedłeś co było przyczyną tych drgań ,bardzo mnie ciekawi Twój przypadek
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.