Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2014, 13:39   #1
Gabeusz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2014
Model: Mondeo
Silnik: TDdi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

Jak się zdążyłem zapoznać dotknął mnie bardzo typowy problem z moim mondeo przed fl. Mianowicie dźwignia podczas zaciągania przed "łapaniem" ząbków ma luz około 3-4 cm. Mechanik sprawdzał układ hamulcowy i stwierdził iż wina leży po stronie samoregulatora, bo i zaciski były już wymieniane a i linki są w porządku. Wajcha zaciągała się bardzo wysoko (otwierała podłokietnik), jednak teraz zaciąga się w miarę normalnie, jednak bardzo słabo trzyma ręczny. Czy to na pewno samoregulator?

Przeszukując forum zasłyszałem, że można wymienić dźwignię z samoregulatorem na taką bez. I tu pytanie(a): Czy muszę wymieniać coś poza samą dźwignią (linki, zaciski itp) ? Jeśli nie to czy wystarczy mi do tego zestaw kluczy z Topexa i wolne południe czy muszę jechać na kanał ? I czy mógłby ktoś pokazać jak wygląda ta dźwignia z regulatorem i bez, żeby mnie ludzie na szrocie nie okantowali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję za ewentualną pomoc i mam nadzieję, że nie przekroczyłem liczby próśb w jednym poście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gabeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 18:40   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

Słabego hamulca postojowego, wymiana wajchy nie naprawi.
Jeżeli masz z tyłu zaciski, to w nich są samoregulatory odpowiedzialne za działanie hamulca postojowego.Aby to sprawdzić, wystarczy zaciągnąć ręczny w kabinie na maxa, i podejrzeć w jakim położeniu przy tylnych zaciskach są dżwidienki połączone z linkami. Jeżeli dddotykaja już zacisku, to albo cienki klocek, albo samoregulator stoi. Dobrze działajćy postojowy, to niewielki ruch dżwigienek przy zaciskach, przy pełnym zaciagnięciu dżwigni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 19:59   #3
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Angry Odp: Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

U mnie w mondku miałem taki sam problem jak kolega Gabeusz i winą nie były zaciski, tylko właśnie dźwignia ręcznego. Już chciałem kupić drugą by szrot, ale postanowiłem trochę pogrzebać przy starej. Znalazłem tam taką blaszkę, która ma luzować linkę po opuszczeniu lewarka. Podgiąłem ją trochę i później jeszcze trochę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ręczny działa ok. Luz na lewarku jest praktycznie nie zauważalny. Jak będę miał chwilę czasu to zrobię fotkę, o którą blaszkę chodzi.
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 13:23   #4
Gabeusz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2014
Model: Mondeo
Silnik: TDdi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

salom, to na pewno nie są zaciski bo dźwigienki chodzą krótko. POzostał chyba ten nieszczęsny samoregulator w dźwigni
Gabeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 20:40   #5
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

A patrzyłeś na tą dźwignię ręcznego? jaki ma luz zanim zacznie ciągnąć linkę? Sprawdź to i będzie wiadomo.
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 03:37   #6
adam.harry
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2010
Skąd: kielce
Model: ford mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

tez tak mialem wymienilem ta dzwignie i jest wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wystarczy wymienic tylko dzwignie nic wiecej a co do roboty to popoludnie wystarczy ale kanal by sie przydal bo dzwignia jest mocowana na sroby od spodu samochodu .a dzwignia ktora potrzebujesz jest taka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez adam.harry ; 22-09-2014 o 03:45
adam.harry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 09:23   #7
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: Wymiana dźwigni hamulca ręcznego

witam
ja miałem coś podobnego po zaciągnięciu ręczny ledwo trzymał. natomiast po zwolnieniu hamulca był straszny luz wajcha latała luźno tak ok 3-5 cm. również typowałem najpierw regulatory ale co sie okazało linka w środku pancerza była naderwana i się zrobił taki kołtun który ją blokował ( z wierzchu i na końcach linka wyglądała jak nowa). po wymianie wszystko pracuje elegancko. proponuje sprawdzić czy linki sie nie blokują. porozłączać wszystko i sprawdzić czy linki się ruszają wszystkie trzy najlepiej. będzie taniej i mniej roboty.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.