Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2012, 17:53   #1
Majsterkowicz
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: o/Wrocław
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 18
Domyślnie +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

Witam

Może i banalne pytanie, ale jednak - gdzie najszybciej (czytaj najłatwiej do podpięcia się) znajdę +12V po stacyjce (a więc gdy zapłon jest włączony).

Najlepiej gdyby to było wnętrze samochodu.

Rozważam szukanie przy kostce radia, ale może jest jakiś prostszy sposób/miejsce. Niestety nie mam żadnego opisu instalacji elektrycznej, a to mój pierwszy samochód z CANBUS-em (zdaje się, że w tym już jest) więc trochę się wzdragam przed "dłubaniem" w instalacji elektrycznej.

Proszę o jakieś wskazówki i podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


P.S.
Sprawdzałem w wyszukiwarce forumowej - podobny temat został bez odpowiedz...autorowi chodziło o antyradar i się zagadnienie rozmyło w dyskusji - pytanie pozostało bez odpowiedzi.

Majsterkowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2012, 21:03   #2
leszek0254
ford::average
 
Avatar leszek0254
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Skąd: Koln
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2018
Postów: 78
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"

wszystko zalezy jakduze obciazenie chcesz podlaczyc , jesli nie duze to oczywiscie na zlaczu radia jak najbardziej i jest w miare latwy dostep do tego
leszek0254 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 08:21   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

złacze radia, kolumna kierownicy, centralna skrzynka bezpiecznikow (pod schowkiem)
ponawiam pytanie kolegi wyzej, co chcesz pod to podlaczyc, bo jak ma byc DUZO pradu to tylko skrzynka, ew wykorzystanie niewykorzystanych el instalacji np do grzanych foteli czy cos (to nie koniecznie jest po stacyjce)
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 09:24   #4
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

tylko uważaj na skrzynkę bezpieczników, ja jak podpiąłem Cb pod któryś bezpiecznik to po przekręceniu kluczyka żeby wyłączyć samochód ono dalej pracowało... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 10:20   #5
Majsterkowicz
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: o/Wrocław
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

Przede wszystkim dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Już odpowiadam do czego mi to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chcę tym +12V po stacyjce (najlepiej kluczyk w pozycji pierwszej) wysterować przekaźnik. A więc obciążeniem będzie tylko cewka przekaźnika (oczywiście zabezpieczona diodą).

Przekaźnik będzie włączał zasilanie dla dodatkowych wtyków zapalniczki (do których chcę podłączyć np. CD , NAV itd.) Zasilanie to będzie bezpośrednio z akumulatora (oczywiście przed przekaźnikiem i za nim bezpieczniki.
Widziałem, że w przegrodzie między kaniną pasażerską a komorą silnika jest duży gumowy przepust, mniej więcej "na wysokości" schowka przed pasażerem. Planuję dołożyć do tych kabli co tam lecą jeszcze te moje bezpośrednio z akumulatora.
Chyba, że ktoś ma więcej doświadczenia i zaproponuje coś innego ? (inne miejsce z przepustem...może leci tam mniej kabli i nie jest tak ciasno?).

Plan jest taki, by stworzyć niezależny mały układ zasilania, bez bazowania na instalacji auta. Sygnały z instalacji auta mają jedynie pełnić funkcje sterowania przekaźnikami.
Robiłem już coś podobnego w VW i sprawdzało się dobrze (wpięte na takiej odrębnej instalacji miałem dodatkowe urządzenia - np. CB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Przyzwyczaiłem się do tego rozwiązania, bo w razie jakiejś większej awarii tych urządzeń, auto nie głupieje.....bo oryginalna instalacja w zasadzie jest nie tknięta, nie wywala bezpieczników w oryginalnej skrzynce itd.
To tyle słowem wyjaśnienia.

A wracając do mojego głównego pytania - czyli pozostaje, że radio najszybciej i najwygodniej ?

A tak na marginesie, w radiu fordowskim jest taki myk, że można je włączyć bez kluczyka w tzw. "1 hour mode". Rozumiem, że wtedy jest ono zasilane z sygnału podtrzymania (czyli drugie +12V w kostce radia) ?

Pozdrawiam
Majsterkowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 23:13   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

to tak, radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ew CJB jak chcesz zgodnie ze sztuka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 21:42   #7
kotletoss
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: POMORSKIE
Model: C-MAX
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać poprawcie ten błąd ortograficzny w tytule tematu!!!
kotletoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 13:16   #8
Majsterkowicz
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: o/Wrocław
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

Fakt -> poprawnie "skąd go wziąć"

Szczerze powiedziawszy nie wiem jak zmienić w temacie, ale może admini coś z tym zrobią.

Tak czy inaczej - przeprasza za mój błąd.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie wątkiem.

A w temacie - jak zrobię to co planuję (a teraz ciężko z czasem), to pochwale się co wyszło.

Na razie 2 tygodnie separacji od auta.
Majsterkowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 14:22   #9
pawel7799
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 28-10-2012
Model: c-max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

witam, odnawiam temat- ja chciałbym podłączyć kamerkę-rejestrator trasy, aściślej ładowarkę do niej, a ta ładowarka gdy jest na rozgałęzniku z zapalniczki generuje znów duże zakłócenia w CB, więc najlepiej żeby była osobno od gniazda zapalniczki...
pawel7799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 19:13   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: +12V "po stacyjce"- z kąd go wziąść?

Moim zdaniem rejestrator da sie bez problemu podłaczyć pod stały plus w lampce podświetlenia wnętrza (ten, który pozwala zapalić lampkę w dowolnej sytuacji). Dodatkowa zaleta z tego jest taka, że to napięcie w lampce odłączane jest po kilkunastu minutach od zamknięcia samochodu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.