Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2009, 10:56   #11
cejzik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Toruń
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

Na początku witam wszystkich forumowiczów, od miesiąca stałem się posiadaczem C-Maxa i obecnie zmagam się z problemem wody w środku. Woda zbiera się pod przednim dywanikiem pasażera i w tylnym schowku pod nogami pasażera. Szczególnie dużo jest jej z lewej strony z przodu (jest tam jakiś płaski zbiornik blisko fotela - może ktoś wie co to jest). Tak naprawdę nie wiem czy woda zebrała się w wyniku deszczu czy z klimatyzacji, na razie osuszam auto i potem sprawdzę. Po przeszukaniu forum znalazłem podobny przypadek (woda od strony pasażera) w Focusie ale bez rozwiązania. Proszę o pomoc, jak uda mi się problem rozwiązać - podzielę się doświadczeniami na forum.

No i problem rozwiązany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Okazało się, że cieknie od klimy ponieważ ... pokruszone szkło po wybitej bocznej szybie zablokowało przewód przez który odprowadzana jest woda na zewnątrz z klimy. Co ciekawe okruchy szkła podobno się tam dostały przez wyloty powietrza na desce.


Ostatnio edytowane przez cejzik ; 19-07-2009 o 18:35 Powód: Problem rozwiązany
cejzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 22:16   #12
Piotr32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: Łódź
Model: B-MAX
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

Pomocy! Odświeżam temat. W tamtym roku woda i teraz znów ale z innego miejsca. Przy lewej nodze jest tzw. odcięcie paliwa podczas wypadku. Wybadałem że jak pada to z tego miejsca leci woda. W weekend majowy rozebrałem podszybie i szukałem przecieku. ale to nie to. Wygląda to tak jakby woda lała się profilem bocznym błotnika.Wyciągnąłem wykładziny i suszę.
Piotr32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 20:34   #13
ucho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2010
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

Masz moze szyberdach? Ja miałem podobny problem. Woda wydawała sie sciekac po profilu bocznym błotnika... w rzeczywistosci spywała z dachu przez profil błotnika w rezultacie gromadząc się na podłodze pod dywanikami.
Przyczyną był zle podłączony wężyk odprowadzający wodę z szyberdachu. Są 2 takie wężyki symetrycznie rozmieszczone po lewej i prawej stronie szyberdachu.
ucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 20:20   #14
Piotr32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: Łódź
Model: B-MAX
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

Nie mam szyberdachu. Może ma ktoś jakieś inne propozycje? Z szyby nie leci bo jak leje wodą poniżej szyby to leci do środka.
Piotr32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 09:33   #15
kordi7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2010
Skąd: otwock
Model: c-max
Silnik: 2.0TDCI 136 KM
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

A może wiecie skąd może się brać woda w bagażniku?
kordi7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 11:39   #16
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

Cytat:
Napisał kordi7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może wiecie skąd może się brać woda w bagażniku?
Kiedyś oglądałem Mondeusza kombi z wodą w bagażniku i w tamtym przypadku brała się spod ostatniej szyby (klejonej). Tamten fordzik był klepany z boku ale szybę miał swoją, ponownie wklejaną.
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 19:16   #17
lrdmaras
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

Cytat:
Napisał kordi7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może wiecie skąd może się brać woda w bagażniku?
Uporałem się właśnie z takim problemem. Winowajcą była lewa tylna lampa. Uszczelka sparciała i woda dostawała się do środka właśnie tamtędy. Użyłem uszczelek do okien bo takich do lamp nie ma nigdzie luzem. Odrobinka sylikonu uszczelniającego i po sprawie :-)
__________________
Pozdrawiam Marek ;-)
__________________________________________________ ______________________________
Skoda 125L + LPG -> Opel CORSA B -> Mondeo MK2 -> ?? Porsche 911 Carrera Turbo ?? ;-)
lrdmaras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 23:19   #18
Marcin Hebda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2007
Skąd: Tarnów
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

Co do wody na dywaniku pasażera, to mam nadzieję, że rozwiązałem problem w swoim C-maxie. Poluzowała się rynienka mocująca plastikowe podszybie i mocno odstawało (podobnie jak w FFI) i woda w czasie deszczów lała się na wlot powietrza do układu wentylacji. Mechanik poprawił i mam nadzieję, że jest ok, u mnie początkowo myślałem że leje się od spodu, ale w czasie ostatniego deszczu okazało się że leci gdzieś z góry.
Marcin Hebda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 19:26   #19
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

Ja odgrzeje troszki temat.

Pojawia mi się woda w bagrazniku przy osłonie po stronie lewej i na łaczeniu plastików przy półce tylniej. Wiem juz o lampach i wypatrzyłem dziś troszki wody po otwarciu tylniej klapy w częsci górnej klapy jak jest zamknięta zaraz pod spoilerem. I tu moje pytanie jak się dobrać do spoilerka bo ktoś wcześniej malował go w kolor i napewno coś zepsuł przy składaniu.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 12:01   #20
pawel7799
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 28-10-2012
Model: c-max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Woda w Maxymilianie

witam, u mnie zbiera się pod wykładziną podłogową pod nogami pasazera z przodu, nie od klimy bo prawie nie była używana ostatnio, w serwisie szyb stwierdzili że szyba ok(tam pojechałem bo wydawało mi się ze coś przy szybie trzeszczy) podszybie niby też ok i tam sucho, otwory w podłodze i zaślepki też podobno ok, sugerowali jakieś przelotki kabli przez blachę przed nogami pasazera, szyberdachem się nie zajmowali. woda się zbiera nawet gdy auto stoi "pod chmurką", w bagażniku wody nie stwierdziłem, może jakieś sugestie??
pawel7799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.