Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2013, 13:22   #391
halasz81
ford::beginner
 
Avatar halasz81
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Okolice Żar(Lubuskie)
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Odp: tarcze rotinger - ktos zna?

Witam
Brałem zestaw Rotingera rok temu na przód +tył (tyle że do mk3), Też się trochę obawiałem,ale byłem zmuszony finansowo bo na raz przod+tył+klocki ale zostałem miło zaskoczony. Dopiero 20000 tyś albo aż... i żadnych pisków,bicia ani nadmiernego zużycia.
Komplet z klockami steinhof ale do nich akurat miałem zastrzeżenia(też niby "polskie" ale jakość wykonania taka sobie


Ostatnio edytowane przez halasz81 ; 24-01-2013 o 13:23 Powód: ,
halasz81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 20:01   #392
JonderMK4
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Witam wszystkich,
czytam o przebiegach na tarczach po 20, 60 czy 100 tyś km i się nadziwić nie mogę, ja moje skraby odebrałem w końcówce listopada 2012 i chyba mam już spore doświadczenie w wymianie tarcz i klocków w mondeo MK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., pierwsze tarcze wymieniłem po miesiacu i 4,5 tyś km (wymiana gwarancyjna) , kolejne po nastepnym miesiącu i przy stanie licznika 8 tyś km (niestety już płatna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), kolejna wymiana nastepnego dnia przy stanie 8,2 tyś km, w najbliższy czwartek jadę na przegląd po 20 tyś i kolejna wymiana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wszystkie wymiany tylko przodu i to z powodu bardzo głębokich rys na wewnętrznej stronie tarcz i analogicznych "sznytach" na klockach. serwisy nie pomagają , nie próbują nawet znaleźć powodu takiej przykrej serii tylko wymieniją tarczą i klocki a jako powód podają jazdę po drogach o dużym zabrudzeniu - 90% tras pokonuję naszą nowiutką A2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błagam pomóżcie- co to za cholerstwo- bo mam już dość tych kosztownych wizyt i przestaję czuć przyjemność z jazdy moją czarną perłą
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1486.jpg (95.4 KB, 170 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1491.jpg (93.6 KB, 153 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez JonderMK4 ; 02-04-2013 o 20:19
JonderMK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 20:34   #393
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

IMHO powód to "fabryczny" brak metalowych osłon od rozbryzgów, których głównym zadaniem jest AFAIK właśnie ochrona wewnętrznej strony tarcz przed kamyczkami, piachem, etc.

Wygląda to jak na załączonym obrazku (wywołanie 2C028A): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z katalogu wynika, że osłony były przez krótki czas dostępne i montowane w Mondeo (2009.11-) i S-MAX (2009.11-2010.01). Półtorej roku temu próbowałem je zamówić i nie udało - nie były dostępne m.in. na magazynach centralnych w Polsce, Niemczech i Anglii.

W moim Mondziaku działo się to samo co u Ciebie. Czy oprócz rys masz jakieś objawy? bicie?

W nowym autku mam fabrycznie zamontowane osłony. Nie mam pojęcia dlaczego Ford odpuścił ten temat...
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 02-04-2013 o 20:36
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 13:23   #394
JonderMK4
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Dzięki za odpowiedź,
co do objawów to mocne bicie przy hamowaniu i ściąganie auta w prawo (jakby trzymały prawe hamulce), probowałem zamówić takie osłony przez jeden z serwisów (doradca twierdził że znalazł na jednym z niemieckich magazynów) ale Ford Polska anulował to zamówienie w momencie kiedy rozpoczęła się ostra wojna między moja firmą a Fordem( anulowaliśmy zamówienie na 6 samochodów oraz zawiesiliśmy umowę flotową do wyjaśnienia o co chodzi z moją perełką, niestety ford nie ma ochoty sie dogadać... widocznie sprzedaż mają dobrą)
__________________
JonderMK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 13:32   #395
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał JonderMK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierwsze tarcze wymieniłem po miesiacu i 4,5 tyś km (wymiana gwarancyjna) , kolejne po nastepnym miesiącu i przy stanie licznika 8 tyś km (niestety już płatna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), kolejna wymiana nastepnego dnia przy stanie 8,2 tyś km, w najbliższy czwartek jadę na przegląd po 20 tyś i kolejna wymiana
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Totalny szok,aż się wierzyć nie chce.Czegoś takiego to nawet w takich "markach" jak KIA,Dacia czy TATA nie ma i chyba nie będzie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale to chyba wyjątek z tym Twoim Mondkiem 1/10000000szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieje i życze powodzenia! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 13:50   #396
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

JonderMK4 spróbuj zamontować dobre klocki (EBC Green/Red, Ferodo DS Performance) i do tego dobre tarcze - polecam Zimmermann powinno pomóc

Jak byś chciał ofertę to zapraszam na PW
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 14:27   #397
igrzelczyk
Latający Holender
 
Avatar igrzelczyk
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: WS
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci ProTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 97
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polecam Zimmermann
Podpisuje się pod tym dwoma rękoma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , walczyłem z tarczami ze 2 lata (wprawdzie w mkIII) ,przewaliłem wszystko co dostępne na rynku(od ebc po mikodę) ,i o dziwo przy kolejnej wymianie przez przypadek trafiłem na zimmermana i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z przebiegów max 20-30 tys(niektóre biły już po 1k km) zjechałem na nich dobre 70 tys (z klockami ate ceramic)i nigdy nie kupie więcej innych tarcz ... obecnie założone mam nacinane zimermmann-y z zaciskami od foki i po ok 15tys nie noszą żadnych śladów zużycia , nie wspominając o nieszczęsnym biciu (przy ruszaniu i hamowaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) z którym namiętnie walczyły 3 aso i paru garażowych specjalistów ...a jak to w życiu bywa problem rozwiązał się sam , przez przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Współczuję ludziom, którzy mnie obgadują. Trzeba mieć naprawdę nudne życie, żeby rozmawiać o czyimś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim



Ostatnio edytowane przez igrzelczyk ; 03-04-2013 o 14:30
igrzelczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2013, 12:27   #398
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

To jest choroba nie tylko Forda w innych markach jest podobnie ale moim zdaniem to wina kiepskiej jakości materiałów z jakich robione są tarcze i klocki, co przykładem może być mój przypadek - pisałem o tym wcześniej, aczkolwiek skończyło się to dobrze i po reklamacji tarcz Boscha dostałem nowe ale wziąłem na tył bo przecież na przód musiałem coś założyć gdy wysłałem te boschowskie do reklamacji a założyłem jakieś tam tańsze z Allegro i jak na razie to idzie wytrzymać odczuwalne jest tylko leciutkie bicie podczas hamowania z większej prędkości.
Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2013, 12:53   #399
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

JonderMK4 Po zdjęciach które dałeś widać że klocki marnej jakości.
Podobnie przejechałem się na ferodo premier. Na tarczy pełno rys a same klocki się poważnie pokruszyły a na dodatek odwarstwiły od głównej "blachy" trzymającej klocek w zacisku.

Ogólnie to sprawa jest nieciekawa bo produkty nawet znanych firm za niemałe pieniądze okazują się tandetą.
Chociażby ferodo czy jak ktoś napisał Bosch. Masakra.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 04-04-2013 o 12:55
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2013, 17:15   #400
JonderMK4
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

za każdym razem klocki tarcze montował autoryzowany serwis forda i jak twierdził te najlepsze "z pierwszego montarzu",dziś zmieniłem serwis wygląda że na normalny i pojawiło się światełko w tunelu,
Panowie zmierzyli bicie tarcz (co dziwne pierwszy raz były takie pomiary robione na tym samochodzi) i wyniki są ciekawe..
na lewej stronie bicie przekroczone o 300% względem dopuszczalnego a na prawej o 700%....
zgłosili reklamację do forda , jutro ma być odpowedź - zobaczymy
usłyszałem również że podawany do tej pory powód takiego zurzycia (jazda po drogach o dużym zabrudzeniu) jest niedorzeczny no chyba że zamawiałem awionetke która lata nad drogami a dostałem Mondeo
w ocenie tych Panów (i mojej) samochód powinien byc przystosowany do jazdy po polskich drogach skoro w polsce jest sprzedawany a warunkach gwarancji nie ma zapisu że nie można po naszych drogach jeździć

zobaczymy jak się temat rozwinie
będe informował na bieżąco, może maja 3 miesięczna batalia komuś również pomoże
__________________
JonderMK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.