Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2009, 10:21   #1
ledor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2008
Skąd: Strzelce Opol.
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Włącznik świateł STOP

W moim maksie co jakiś czas wyswietla się komunikat USTERKA SILNIKA oraz USTERKA ŚWIATŁA STOP. Wszystko działa poprawnie. Te komunikaty same gasną i ni stąd ni zowąd ponownie się wyświetlają. Podobno może to być usterka włącznika świateł stop. Jest od podobno dwustopniowy, czy jakoś tak, powiązany z tempomatem. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, i jak go rozwiązać. Gdzie siedzi ten włącznik i ile może kosztować?

ledor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 21:57   #2
maniek c-max
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: Toruń
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Włącznik świateł STOP

No to mam ten sam problem najpierw komunikat USTERKA ŚWIATŁA STOP potem USTERKA UKŁADU SILNIKA, a na to OGRANICZONE DZIAŁANIE HAMULCA EPB, niestety pomimio wizyty w ASO nic się nie zminiło przy czym te komunikaty szybko gasną zostaje mi tylko ten ostatni ale sprawdzałem i hamulec EPB działa bez zarzutu. Jedyne co to w moim przypadku zauważyłem pewną zalężność, że problem ten występuje jak dojeżdżam powoli do skrzyżowania albo gdzieś w korku powoli się toczę i delikatnie naciskam na hamulec być może to faktycznie problem z włącznikiem. Jakby kiedyś udało Ci się z tym uporać to daj znać. pozdrawiam
maniek c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 19:25   #3
mikimax
ford::beginner
 
Avatar mikimax
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-10-2011
Skąd: Grudziądz
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Włącznik świateł STOP

Witam

Mam podobny problem. Jednak zauważyłem, że przy hamowaniu przy małej prędkości pokazuje mi się usterka układu silnika i zapala się czerwona dioda przy zegarach. Podczas jazdy powyżej 40km/h nie działa tempomat , ale podczas hamowania powyżej tej prędkości dioda i usterka nie zapala się. Zauważyłem,że ma to powiązanie z światłem stopu. Jak światło stopu działa to tej usterki nie ma jak nie działa to pokazuje się usterka. Jednak trzeba podłączyć pod komputer bo nie wiadomo co jest nie tak.
mikimax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 08:04   #4
akogo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-08-2011
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK IV lift, był C-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCI, był 1,6 TDCI
Rocznik: 2010, był 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Włącznik świateł STOP

W VW i Audi czujnik stop odpowiada dodatkowo za "odpuszczenie pedału gazu" - czyli wciskając gaz i delikatnie hamulec (tak by nie hamować a czujnik wykrył nacisk) jest odczuwalne odpuszczenie gazu. Czujniki te padają w VW to i może w Fordzie jest podobnie.
Szukając speca od Forda poza ASO przekonałem się że ciężko o takich a zwłaszcza znających się na elektryce - co wymienić, by było dobrze.
akogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.