Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2012, 18:26   #31
Piotrek69
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2012
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

[QUOTE=pio1664;1852251]Dobry parasol nie zaszkodzi!!!!!!!!!!
Nieszczelna uszczelka podszybia /////wylej wodę na szybę a zobaczysz wodę u pasażera ,można zakupić specjalną tasmę uszczelniającą lub silikonem samemu ,,,

Gdzie mozna zakupic specjalna tasme uszczelniajaca ?? czy masz na mysli Serwis Forda?? czy to moze jakis inny produkt??

Piotrek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2012, 20:06   #32
Piotrek69
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2012
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Cytat:
Napisał Zielnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawi mnie czy problem udało się rozwiązać, bo dokładnie to samo zauważyłem ostatnio u siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe jest rowniez to , ze podloga tzw pasazera nie ma rownej plaszczyzny mam na mysli to , ze kladac stopy na podlodze lewa noga jest wyzej od prawej , ale widac ze tak jest konstrukcja plyty podlogowej
Piotrek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 21:36   #33
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Podłoga kierowcy też nie ma równej płaszczyzny tylko, że wyżej masz prawą nogę.
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2015, 12:28   #34
nike_bytom
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 21-09-2008
Skąd: Thrapston
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przerwane lub popękane uszczelnienie naniesione w produkcji w okolicy wewnętrznego wzmocnienia nośnika błotnika może spowodować następujące objawy:


• przedostawanie się wody do przedniej wnęki na nogi (lewa i prawa strona),


• zamglona wewnętrzna strona przedniej szyby,


• mokra wykładzina podłogowa / izolacja.

Aby usunąć tę usterkę, należy usunąć przerwane uszczelnienie po obu stronach i nanieść nowe uszczelnienie w obszarze, którego dotyczy problem.


Rys 1.2 - miejsca narażone

rys 3-5 instrukcja :

1. Wymontuj silniczek wycieraczek szyby przedniej. Dodatkowe informacje patrz Podręcznik warsztatowy Kuga 2008.5 rozdział 501-16.

2. Za pomocą odpowiedniego narzędzia usuń przerwane / popękane uszczelnienie po obu stronach (pokazana prawa strona, lewa strona podobna).

Usuń wszelkie odczepione fragmenty i ciała obce za pomocą sprężonego powietrza.

3. Nanieś podkład (patrz Wymagane części zamienne) w obszarze naprawy (pokazana lewa strona, prawa strona podobna).

Poczekaj, aż podkład wyschnie.
4. Nanieś środek uszczelniający w obszarze, którego dotyczy problem, po obu stronach (patrz Wymagane części zamienne) (pokazana prawa strona, lewa strona podobna).

Użyj odpowiedniego narzędzia do nanoszenia środka uszczelniającego.
Dopilnuj, by uszczelnianie odbywało się prawidłowo.
Środek uszczelniający powinien schnąć dwie godziny.
5. Nanieś lakier, stosując odpowiedni aerozol w puszce (patrz Wymagane części zamienne) w miejscu naprawy.

6. WSKAZÓWKA: NIE jest konieczne zamontowanie nowej izolacji.

Miejscowo podnieś wykładzinę podłogową w obszarze, którego dotyczy problem, i wysusz ją.

7. W celu zamontowania wykonaj procedurę wymontowania w odwrotnej kolejności.
Panownie u mnie pewnie to samo w smaxie. Mam szybe zaparowana w rogu od srodka no i sie leje na dywaniki. sprawdzilem AC i z niego nie cieknie ,leje sie tylko po deszczu.

Moglby mi ktos napisac jaki dokladnie podlkad i uszczelniacz mam kupic? Moze ktos ma doswiadczenie z peknieciem w smaxie?

Pozdrawiam
nike_bytom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 15:26   #35
tatarata70
ford::beginner
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: polska
Model: Ecosport US
Silnik: 2,0 durtec
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

witam Panowie,jestem nowy,kupiłem kuge 2009 i zauważyłem wodę na dywaniku kierowcy i na szybie w rogu koło kierowcy[oczywiście po deszczu]-co robić?
dodam że w serwisie powiedzieli że może szyba,relingi lub panorama,,trzeba szukać[tyle to ja tez wiem],,,miał ktoś podobnie??????????
tatarata70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 16:42   #36
bartazzz
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2016
Skąd: Koszalin
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

W oplach to zawsze był zapchany odpływ na podszybiu pod maska i woda z podszybia przelewała się do kabiny. Tam szukaj

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka
bartazzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 07:06   #37
tatarata70
ford::beginner
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: polska
Model: Ecosport US
Silnik: 2,0 durtec
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

chyba znalazłem problem,ktoś już pisał o pękniętej masie uszczelniającej na podszybiu w rogach,po zdjęciu plastiku pod wycieraczkami i mechanizmu wycieraczek widać to dokładnie,,uszczelniłem to i będę obserwował..
tatarata70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 22:04   #38
kryst954
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2013
Model: S-MAX
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Mam wodę pod wycieraczkami cieknie w miejscu zaznaczonym na czerwono. Zauważyłem jedną rzecz że na postoju nie skrapla się woda z klimatyzacji. Przeczyściłem i przedmuchałem wąż zaznaczony na zdjęciu na niebiesko. Woda zaczęła kapać na podłogę , jednak powtórnym odpaleniu znowu zaczęła lecieć do samochodu, ponaciskałem znowu wąż zaznaczony na niebiesko i znowu nie kapało do środka ale po chwili wróciło do staniu pierwotnego
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160809_212912.jpg (59.0 KB, 404 wyświetleń)
kryst954 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 09:55   #39
Miraks
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Kuga 4x4 / Insignia
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 CDTI
Rocznik: 2010 / 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Niestety i moją Kugę dopadła przypadłość wody pod wykładziną- u mnie woda jest pod wykładziną pod stopami kierowcy. Nie ma dramatu, ale dyskomfort jest. To właściwie pierwsza "poważna" usterka w 7-letniej Kudze. Jutro auto i tak ma terminowy przegląd w ASO, to pewnie dowiem się skąd tam woda i co można zaradzić. Z postów wynika, że u kilku osób przyczyna była różna.
Miraks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 08:45   #40
andrew13
ford::beginner
 
Imię: Andrew
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: UK
Model: ford galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Mokro pod dywanikami z przodu od strony pasażera - skąd tam woda?

Kuga 2014 2.0 tdci. A ja dla odmiany mam sucho pod nogami ale zato mam wode w bagażniku pod kołem zapasowym pod tą gumową matą.
Wysuszyłem i po paru dniach znowu zaczęło się robić mokro, odchyliłem tą mate gumową przy uszczelce i tam zaczęła się robić mokro. Moze coś nie tak z uszczelka. Mam jeszcze galaxy z 2007 2.0 tdci i nic suchutko.

Ostatnio edytowane przez andrew13 ; 26-02-2017 o 08:50
andrew13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.