Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2013, 21:08   #41
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

"Inżynierowie Forda wyeliminowali konieczność studzenia sprężarek po zakończeniu jazdy. Tuż po wyłączeniu silnika system chłodzenia pozostaje jeszcze przez chwilę aktywny, aby nie dopuścić do przegrzania turbin." - jest na 100% w silniku Ford 3.5 V6 Twin Turbo EcoBoost - więc chyba we wszystkich EB jest taka sama zasada.

mam znalazłem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ostatni akapit:
"W celu ochrony turbosprężarki zastosowano dodatkową, elektryczną pompkę płynu chłodzącego kierującą płyn chłodzący do turbospężarki również w przypadku zatrzymania silnika przez system Auto-Start-Stop (wtedy podstawowa pompa płynu chłodzącego nie tłoczy płynu bo nie pracuje silnik). ”

Tak, serwis dezaktywować ASS na stałe, gdzieś ktoś o tym pisał na forum: chyba koszt 150zł za podpięcie do kompa i dezaktywacje


Ostatnio edytowane przez gaxxx ; 23-05-2013 o 21:16
gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 21:35   #42
ciciek_wa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Model: Ka Mk2
Silnik: 1,2
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

Dzięki. Idealnie byłoby dotrzeć do źródła z jakiego czerpie wiedzę autor artykułu.
ciciek_wa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 23:04   #43
sb84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: TDCI 1.6 / 90km
Rocznik: 2005
Postów: 29
Domyślnie

To o jakich kosztach mowa za tak wyposażone wersje jak koledzy opisujecie?
sb84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 05:55   #44
Rade.k
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 19-01-2013
Skąd: Płock
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

Cytat:
Napisał gaxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie okazało się że mam duży wyświetlacz, który jest super, ale to miałem na @ potwierdzone przez dealera, więc jakby nie było to bym się mocno awanturował.
Wyświetla wszystko nawet czy żarówki się nie przepaliły.

Rade.k ACS-System zapobiegajàcy kolizjom przy małych prędkościach?? Jak to zajmuje ci pół szyby przedniej?
co do dużego wyświetlacza - mnie też salon zapewniał, że na pewno będzie i kicha! nie chciałem się już wykłócać - szkoda nerwów - i tak chyba już by to nic nie zmieniło. Odpuściłem.

a co do ACS - pod lusterkiem przednim wystaje taki długi przyklejony kawał plastiku w którym schowane są te czujniki i lasery czy coś. Pewnie też tam mieszczą się kamery od aktywnego tempomatu adaptacyjnego, ale tego systemu nie mam.
Rade.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 06:17   #45
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

Też słyszałem o tym chłodzeniu, ale ja w to nie wierzę do końca, ASS wyłączam od razu po wejściu do samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 06:19   #46
adamleon
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-12-2012
Model: focus III
Silnik: 150
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

Chciałbym zapytać jak u was s hałasem powyżej 120km/h. U mnie odczucie subiektywne - słychać szum opon. Zależy to od nawierzchni, ale przeważnie jest głośno, czasem radio nie pomaga. Opony Michelin Primacy HP 215 16 cali.
adamleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 06:23   #47
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

Te Micheliny są głośne niestety - miałem w Hondzie Pilot Sport 3 i tragedia była, o Primacy też czytałem niepochlebne opinie w tym względzie, jak jeszcze wyząbkują się to dopiero jest masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam Good Year Efficient Grip 215/50 R17 i jest cichutko jak do tej pory nawet przy astronomicznych prędkościach, oczywiście jakiś tam szum opon i powietrza jest, ale jak na kompakta Foka jest wzorcowo wyciszona, mój poprzedni Civic był co najmniej dwa razy głośniejszy, tam nie pomagało radio.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 24-05-2013 o 06:32
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 06:57   #48
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

Ja mam Continental SportContact 3, 215/55/R17 i jest spoko, przy 120km/h, i całkowicie zamkniętym aucie, słychać przyjemny szum i radio cichutko, nie ma problemu.

Też mam pod lusterkiem przednim taki wystające plastikowe coś, nie mam tych systemów, mogłoby tego nie być - faktycznie, ale już się przyzwyczaiłem.

Co do chłodzenia turbo to po każdej jeździe 30 sekund chłodzenia musi być, dbam pedantycznie o auto, bardziej niż o dziewczynę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do minusów w aucie to niestety taka mała pierdoła, ale do przyzwyczajenia:
odbijają mi się w lusterkach bocznych aluminiowe wykończenie drzwi górnych, i obwódki od nawiewów - ale to pierdoła, już coraz rzadziej na to zwracam uwagę.
Nadal auto 100% mistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 07:21   #49
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy przepalonych żarówkach powinien się jeszcze pojawić komunikat. Dotyczy świateł mijania, pozycyjnych z przodu i tyłu, stopów i przeciwmgielnego z tyłu.
thx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ciciek_wa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wrażenia z używania systemu ASS?
Czy faktycznie nie czujecie, jak tu na forum kiedyś już pisano żadnego "terpnięcia" przy wciśnięciu sprzęgła? Tak samo w momencie kiedy ASS wyłącza silnik? Ja u siebie nie mogę powiedzieć, że to jest tak zupełnie niezauważalnie/nieodczuwalnie. Jak jest u Was?
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 07:32   #50
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia z posiadania: Ford Focus mk3 1.6 EB 150KM Titanium 5D

Delikatnie jest odczuwalne, ale pasażer już raczej nic nie czuje. To już są naprawdę dupinki, ważniejsze dla mnie jest to, że na obrotach biegu jałowego do wnętrza nie są przenoszone żadne wibracje - nie są przynajmniej odczuwalne na kierownicy, czy gałce zmiany biegów - a w moich poprzednich autach były.
Jeszcze jedna rzecz, która mnie zaskakuje - odpalony na zimno silnik pracuje niemal tak jakby był rozgrzany - jest to zasługa lekkiego oleju 5W20 ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tym jest zalany każdy ecoboost fabrycznie i raczej zostańcie przy tym oleju), ale mimo wszystko w żadnym aucie nie miałem tak kulturalnie pracującego zimnego silnika.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 24-05-2013 o 07:59
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.