Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2012, 08:10   #11
lrdmaras
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Myśląc, że mój katalizator jest zapchany wyciąłem go i w zamian wstawiłem zwykłą rurę. Myślałem, że będzie głośniej, a nie jest (no może delikatnie bardziej basowo). Strumiennicy nie montuję bo według mnie, to strata pieniędzy dla 3%. Polecam zwykłą rurę, pytanie pojawia się inne: czy przejdzie na przeglądzie technicznym? :-)

__________________
Pozdrawiam Marek ;-)
__________________________________________________ ______________________________
Skoda 125L + LPG -> Opel CORSA B -> Mondeo MK2 -> ?? Porsche 911 Carrera Turbo ?? ;-)
lrdmaras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 08:59   #12
robertinio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Świętochłowice
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Cytat:
Napisał lrdmaras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myśląc, że mój katalizator jest zapchany wyciąłem go i w zamian wstawiłem zwykłą rurę. Myślałem, że będzie głośniej, a nie jest (no może delikatnie bardziej basowo). Strumiennicy nie montuję bo według mnie, to strata pieniędzy dla 3%. Polecam zwykłą rurę, pytanie pojawia się inne: czy przejdzie na przeglądzie technicznym? :-)


nie na kazdej stacji sprawdzają spaliny
trudno określić czy jeśli zbadają to przejdzie kontrole spalin 50/50
robertinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 10:16   #13
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Cytat:
Napisał robertinio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie na kazdej stacji sprawdzają spaliny
trudno określić czy jeśli zbadają to przejdzie kontrole spalin 50/50
o diagnostyke sie nie boje nigdy z tym nie bylo problemu, czytalem juz duzo roznych artykulow, i moge stwierdzic iz opinii jest tyle co tych artykulow i moim zdaniem strumienica daje aby te okolo 3-4% mocy, wstawic prosta rure to najmniejszy koszt po prostu. Dla mnie jest bez sensu inwestowac 500zl w katalizator w 11 letni samochod, ktorym pojezdze moze jeszcze z rok i pasowaloby zmienic juz na cos nowszego. Koszt strumienicy to o0kolo 120zl i chyba tak zrobie zaloze strumienice tylko jeszcze ta nieszczesna druga sonda lambda za katem, ale mysle ze moze moj znajomy tokarz dorobi mi jakis emulator, na allegro ceny 50-100 a tak naprawde to kawalek kolanka od rury ocynkowej dobrego tokarza i koszt rzedu 20zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myslicie ze da rade? jeszcze nic nie rozkrecalem tylko tak czytam opinie bo jak juz sie wezme to 3ba zrobic wszystko na raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 12:18   #14
robertinio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Świętochłowice
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

z tym przyrostem 3-4 procent to chyba cię poniosło .........
jeśli jakikolwiek przyrost będzie to i nawet go nie wyczujesz
robertinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 12:24   #15
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Przyrost mocy bedzie mial taki, ze jak ma teraz kata zabitego to ma fura muła, i jak wstawi strumień, badz rure, to bedzie szok ze z 20 koni wpadło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tylko przywróci go z stanu przed zapchaniem kata... ewenrualnie urodzi mu sie max 1-2 koń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 12:26   #16
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Cytat:
Napisał robertinio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie na kazdej stacji sprawdzają spaliny
trudno określić czy jeśli zbadają to przejdzie kontrole spalin 50/50
wystwrczy kanał i bedzie wiadomo czy przejdzie przegląd czy nie, chyba ze rura zostanie wmontowana w obudowe kata, albo sam przelot w kacie zostanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 23:30   #17
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Cytat:
Napisał TySiK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyrost mocy bedzie mial taki, ze jak ma teraz kata zabitego to ma fura muła, i jak wstawi strumień, badz rure, to bedzie szok ze z 20 koni wpadło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tylko przywróci go z stanu przed zapchaniem kata... ewenrualnie urodzi mu sie max 1-2 koń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
to na pewno ;d bo auto jest zamulone tak juz jezdze ze 3 miechy nie ma czasu kiedy wymienic ale pasowaloby sie wreszcie do tego zabrac
zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 13:56   #18
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

zalozylem w koncu strumienice, w ten artykul o tym ze strumienica niszyczy silnik za bardzo nie wierze, jezeli ktos piluje auto jak glu... to moze i przegrzeje ale ja takiego stylu jazdy nie mam. zresetowelem kompa check engine zgaslo jezdze juz drugi dzien i poki co sie nie zapalilo zobaczymy czy jak dlugo jesli nie to zaloze emulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 20:38   #19
lrdmaras
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Ludzie! 3-4% ze 115 koni, to na chłopski rozum to około 0,40 konia mechanicznego! 0,40 :-) O czym ta dyskusja? Hahaha Rura to jedyne sensowne rozwiązanie, albo nowy katalizator :-)
__________________
Pozdrawiam Marek ;-)
__________________________________________________ ______________________________
Skoda 125L + LPG -> Opel CORSA B -> Mondeo MK2 -> ?? Porsche 911 Carrera Turbo ?? ;-)
lrdmaras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 22:45   #20
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Cytat:
Napisał zbynio007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to na pewno ;d bo auto jest zamulone tak juz jezdze ze 3 miechy nie ma czasu kiedy wymienic ale pasowaloby sie wreszcie do tego zabrac
wow 3 m-ce to bym na głowę dostał...
Ja tak pomykałem gdzieś 1 tydzien i dostawałem szału :| Każdka góra, lub przyspieszenie to brak mocy ehh...
Telefon do zioma, kupno struminnicy, kanał, szybka wymiana, test, i MOC wróciła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kat sprzedany i jeszcze na + z PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

żbynio007 szerokości i bezawaryjności...
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.