Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2014, 09:01   #31
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chłopie czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy ktoś tu pisał o jakichś cudownych pierścieniach. Cały ten wątek to jakaś kpina. Sami pseudo fachowcy co naczytają się Auto świata.

Zresztą wzrost poziomu oleju występuje też w innych markach jak Ford.

A może szanowni fachowcy wyjaśnijcie jak to jest możliwe że jak miałem DPF na pokładzie wzrastał mi poziom oliwy, a po wycince jest spokój. ????
Daj spokój. Na pewno z obudowy DPF-a zrobili Ci dodatkowe pierścienie, założyli i przestało przeciekać. Bo na bank miałeś je zjechane. Teraz poczekajmy, dziś pewnie wpadnie tu znów z 5 postów udowadniających, że czarne jest białe. Szkoda gadać...

Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 10:16   #32
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na różnych forach (w tym i tym) zauważyłem że wiele osób twierdzi, że niedopalanie DPFa w MK4 2.0 TDCi (pozostałe diesle pewnie też) może spowodować wzrost poziomu oleju.

Moje pytanie brzmi - JAKIM CUDEM? Jedyna droga to nieszczelne zawory. A może przychodzi zły pan w nocy i dolewa?

Proszę Was o uzasadnienie oraz wskazanie innej drogi przedostawania się oleju jeśli taka istnieje a o niej nie wiem =) Wszystkich tych, których tą wiedzą zaraził jakiś mechanik "Pan Mietek" proszę żeby się w ogóle nie udzielali. Po prostu nie wierzymy w to co ktoś powiedział tylko opieramy się na faktach autentycznych ;]
ehhhh, szkoda dyskusji, przeczytałem ten temat i ręce mi opadły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Tak, podczas procesu dopalania DPF część paliwa przedostaje się do oleju
2. Tak, permanentna regeneracja niesprawnego DPF powoduje przedostawanie się sporej ilości paliwa do oleju
3. Tak, jedyną drogą przedostawania się paliwa do oleju, to rozpylone, niespalone paliwo z komory spalania (jest jeszcze jedna możliwość, w przypadku pomp wtryskowych napędzanych łańcuszkiem rozrządu, może rozszczelnić się pompa, ale osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem...a obsłużyłem ok. 3000 aut)

paliwo nie dostaje się po zgaszeniu silnika, dostaje się w trakcie jego pracy, główny dotrysk paliwa podczas dopalania następuje w fazie wydechu, więc paliwo nie może się już spalić, podgrzane, dostaje się do katalizatora i dalej odparowane do filtra DPF, tam następuje kontrolowany termicznie proces wypalania sadzy
układ tłoków z pierścieniami nie jest 100% szczelny, nawet w super nowym silniku, pierścienie dobrze sobie radzą ze zgarnianiem części filmu olejowego i z trzymaniem kompresji, ale spłukany "ropą" film olejowy zmniejsza szczelność układu
W każdym silniku spalinowym, część kompresji przedostaje się do komory korbowej (tłok/cylinder to nie 100% szczelna strzykawka, to metalowe elementy, pierścienie mają zamki itd.) wraz z tym, rozpylone i wykroplone na ściankach cylindrów paliwo

w aucie ze sprawnym dpf, jeżdżącym wystarczająco dużo, na dłuższych odcinkach, ilość paliwa jaka przedostaje się do oleju, jest niewielka, ale gdy proces regeneracji jest często przerywany, i wznawiany po rozgrzaniu silnika, poziom oleju potrafi wzrosnąć nawet o litr na 1000km!!

tak dzieje się w każdym silniku z DPF/FAP w którym dotrysk paliwa odbywa się za pośrednictwem układu wtryskowego
nowe jednostki 2.0 PSA (w Fordach na Delphi, od połowy 2010r.) dotrysk paliwa odbywa się za pomocą dyszy par paliwa, która mieści się przed wlotem do DPF, dlatego nie ma z nimi prawie żadnych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszelkie dywagacje i próby zmiany teorii, mechaniki, fizyki są zbędne i generują jałowe dyskusje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 10:46   #33
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakiś odważny do podważenia powyższych faktów? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To powinien być ostatni wpis w tej dyskusji..... Nie, nie... mój ostatni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 16:37   #34
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ehhhh, szkoda dyskusji, przeczytałem ten temat i ręce mi opadły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Tak, podczas procesu dopalania dpf część paliwa przedostaje się do oleju
2. Tak, permanentna regeneracja niesprawnego dpf powoduje przedostawanie się sporej ilości paliwa do oleju
3. Tak, jedyną drogą przedostawania się paliwa do oleju, to rozpylone, niespalone paliwo z komory spalania (jest jeszcze jedna możliwość, w przypadku pomp wtryskowych napędzanych łańcuszkiem rozrządu, może rozszczelnić się pompa, ale osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem...a obsłużyłem ok. 3000 aut)

paliwo nie dostaje się po zgaszeniu silnika, dostaje się w trakcie jego pracy, główny dotrysk paliwa podczas dopalania następuje w fazie wydechu, więc paliwo nie może się już spalić, podgrzane, dostaje się do katalizatora i dalej odparowane do filtra dpf, tam następuje kontrolowany termicznie proces wypalania sadzy
układ tłoków z pierścieniami nie jest 100% szczelny, nawet w super nowym silniku, pierścienie dobrze sobie radzą ze zgarnianiem części filmu olejowego i z trzymaniem kompresji, ale spłukany "ropą" film olejowy zmniejsza szczelność układu
w każdym silniku spalinowym, część kompresji przedostaje się do komory korbowej (tłok/cylinder to nie 100% szczelna strzykawka, to metalowe elementy, pierścienie mają zamki itd.) wraz z tym, rozpylone i wykroplone na ściankach cylindrów paliwo

w aucie ze sprawnym dpf, jeżdżącym wystarczająco dużo, na dłuższych odcinkach, ilość paliwa jaka przedostaje się do oleju, jest niewielka, ale gdy proces regeneracji jest często przerywany, i wznawiany po rozgrzaniu silnika, poziom oleju potrafi wzrosnąć nawet o litr na 1000km!!

Tak dzieje się w każdym silniku z dpf/fap w którym dotrysk paliwa odbywa się za pośrednictwem układu wtryskowego
nowe jednostki 2.0 psa (w fordach na delphi, od połowy 2010r.) dotrysk paliwa odbywa się za pomocą dyszy par paliwa, która mieści się przed wlotem do dpf, dlatego nie ma z nimi prawie żadnych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszelkie dywagacje i próby zmiany teorii, mechaniki, fizyki są zbędne i generują jałowe dyskusje gGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amen !!!!
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 17:53   #35
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chłopie czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy ktoś tu pisał o jakichś cudownych pierścieniach. Cały ten wątek to jakaś kpina. Sami pseudo fachowcy co naczytają się Auto świata.

Zresztą wzrost poziomu oleju występuje też w innych markach jak Ford.

A może szanowni fachowcy wyjaśnijcie jak to jest możliwe że jak miałem DPF na pokładzie wzrastał mi poziom oliwy, a po wycince jest spokój. ????
Cały temat toczy się właśnie wokół tego jakbyś nie zauważył ;D. A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Bo nie odniosłeś się sensownie ani do wypowiedzi kolegi którego zacytowałem ani do mojej.

Bump:
Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ehhhh, szkoda dyskusji, przeczytałem ten temat i ręce mi opadły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Tak, podczas procesu dopalania DPF część paliwa przedostaje się do oleju
2. Tak, permanentna regeneracja niesprawnego DPF powoduje przedostawanie się sporej ilości paliwa do oleju
3. Tak, jedyną drogą przedostawania się paliwa do oleju, to rozpylone, niespalone paliwo z komory spalania (jest jeszcze jedna możliwość, w przypadku pomp wtryskowych napędzanych łańcuszkiem rozrządu, może rozszczelnić się pompa, ale osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem...a obsłużyłem ok. 3000 aut)

paliwo nie dostaje się po zgaszeniu silnika, dostaje się w trakcie jego pracy, główny dotrysk paliwa podczas dopalania następuje w fazie wydechu, więc paliwo nie może się już spalić, podgrzane, dostaje się do katalizatora i dalej odparowane do filtra DPF, tam następuje kontrolowany termicznie proces wypalania sadzy
układ tłoków z pierścieniami nie jest 100% szczelny, nawet w super nowym silniku, pierścienie dobrze sobie radzą ze zgarnianiem części filmu olejowego i z trzymaniem kompresji, ale spłukany "ropą" film olejowy zmniejsza szczelność układu
W każdym silniku spalinowym, część kompresji przedostaje się do komory korbowej (tłok/cylinder to nie 100% szczelna strzykawka, to metalowe elementy, pierścienie mają zamki itd.) wraz z tym, rozpylone i wykroplone na ściankach cylindrów paliwo

w aucie ze sprawnym dpf, jeżdżącym wystarczająco dużo, na dłuższych odcinkach, ilość paliwa jaka przedostaje się do oleju, jest niewielka, ale gdy proces regeneracji jest często przerywany, i wznawiany po rozgrzaniu silnika, poziom oleju potrafi wzrosnąć nawet o litr na 1000km!!

tak dzieje się w każdym silniku z DPF/FAP w którym dotrysk paliwa odbywa się za pośrednictwem układu wtryskowego
nowe jednostki 2.0 PSA (w Fordach na Delphi, od połowy 2010r.) dotrysk paliwa odbywa się za pomocą dyszy par paliwa, która mieści się przed wlotem do DPF, dlatego nie ma z nimi prawie żadnych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszelkie dywagacje i próby zmiany teorii, mechaniki, fizyki są zbędne i generują jałowe dyskusje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi też ręce opadły bo to już 4 strona tematu a jesteś pierwszą osobą która sensownie i logicznie odpowiedziała na moje pytanie tak, że dopiero teraz nie mam pytań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciężko było to od Was wyciągnąć... Tyle ludzi i jeden mądrzejszy od drugiego, a zero konkretów ^^

Dziękuję.

Przypomnę jeszcze, że pytaniem było: Jeśli przy wypalaniu DPF olej przedostaje się do miski olejowej to którędy i dlaczego właśnie tamtędy.

Wywalam tego DPFa jak tylko się zapcha! ;D
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 18:57   #36
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 11:18   #37
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i mam nadzieję, ze ten Heko to ktoś kto zna zasadę działania silników i napisze coś mądrego =)
Dobre to było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 22:41   #38
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał Paramedyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakiś odważny do podważenia powyższych faktów? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To powinien być ostatni wpis w tej dyskusji..... Nie, nie... mój ostatni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezu o czym Wy tu piszecie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby nie Heko to miałem juz tłok z auta wyciągać i żeby pokazać Wam jak jest "SZTYWNO" obsadzony w cylindrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludzie pomyślcie po co na każdym tłoku jest dana ilość pierścieni?....i spróbujcie sobie wyobrazić moment kiedy wszystkie są na sztywno...i następuje jeden ruch....i coGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. silnik do remontu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

eh...
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 12:25   #39
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

dla mnie , jeden możliwy wniosek , dpf jest czymś złym , zacieramy silniki aby troszke mięć czystrze spaliny
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 22:01   #40
agassii
ford::advanced
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Mondeo mk4 GHIA X Thunder Metallic :)
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: '07/08
Postów: 251
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Dlatego ja zmieniam olej co 10-12 tysi km...
__________________
agassii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.