Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2015, 20:00   #1
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Drgania nadwozia przy każdej prędkości.

Witam.

Proszę o pomoc w diagnozie problemu z którym borykam się już od dawna. Mianowicie chodzi o to, że podczas jazdy przy każdej prędkości nie ważne czy przyśpieszam, czy jadę na luzie czy hamuję strasznie mocno drży całe nadwozie. Nadmieniam, że w zawieszeniu nie ma żadnych luzów półosie nie biją. Zresztą gdyby to była wina półosi to z tego co wszędzie piszą to problem wyczuwalny byłby tylko podczas przyśpieszania. Karoseria najbardziej buja się w granicach prędkości 40-60km/godz jednaj im szybciej tym drgania są coraz intensywniejsze dochodząc do tego, że przy prędkości od 100 wzwyż nie da się jechać. Hamulce wykluczone tarcze nie mają bicia, kierownica nie drży. To samo dziej się na oponach letnich jak i zimowym na wyważarce wszystko jest OK. Postawiłem auto w garażu na kołkach i zakręciłem kołem tylnym z lewej strony i jest idealnie cichutko równiutko się kręci. Jednak gdy zakręciłem kołem prawym to jest zupełnie inaczej tj. bicie promieniowe i szum ocierania bębna o szczęki hamulcowe tak jak na załączonym filmiku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Takie samo bicie jest nawet na kole zapasowym. O co chodzi co jest nie tak? Ktoś jest w stanie coś doradzić bo mi pomysły się skończyły a jazda po warsztatach kończy się tylko wydawaniem kolejnych pieniędzy na sprawdzanie zawieszenia i nijakiej diagnozie.

__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2015, 21:16   #2
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Drgania nadwozia przy każdej prędkości.

No to kolego pewnie piasta do wymiany, jesli tak to wszystko chula jak na załączonym obrazku .... tym bardziej że mówisz , że kierownica nie drży to ja bym właśnie skupił sie na tylnych kołach ...
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.