Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2010, 15:04   #1
clubman83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Słupsk / Derby
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Jak powinien zareagować silnik po odłączeniu czujnika położenia przepustnicy?

Od pewnego czasu w moje mondeo przestało reagować na gaz tzn. przyspiesza tylko do pewnego momentu na każdym biegu w momencie gdy pedał gazu znajdzie sie w pewnym położeniu silnik przestaje sie wkręcac na obroty i nie przekracza 3000 obr w związku z tym moje podejrzenia padły na uszkodzony czujnik położenia przepustnicy. Po całkowitym odłączeniu go zupełnie nic sie nie zmieniło auto reaguje dokładnie tak samo. Czy to wystarczający powód aby sądzić iż czujnik ten nie działał prawidłowo?

clubman83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 19:47   #2
froncek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (130 & 6 biegów)
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jak powinien zareagować silnik po odłączeniu czujnika położenia przepustnicy?

mam ten sam problem.
Auto reaguje na ruchy pedału gazu tylko przy delikatnych muśnięciach i lekkim wciśnięciu. Jak wcisnę mniej więcej do połowy i dalej brak reakcji.
Jest to wkurzające zwłaszcza przy wyprzedzaniu, bo muszę szukać takiego położenia stopy i gazu na którym auto ciągnie.
Jak temu zaradzić? Znaczy fajnie by było jakby pedał gazu pracował w pełnym zakresie liniowo... Można jakoś domowym sposobem przeprowadzić kalibrację?

PS. W weekend spróbuje chyba WD40 psiknąć... Póki co to złoty środek na wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez froncek7 ; 15-04-2010 o 20:22
froncek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 16:07   #3
froncek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (130 & 6 biegów)
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jak powinien zareagować silnik po odłączeniu czujnika położenia przepustnicy?

WD40 zapodane ale bez rezultatu. Zresztą nie bardzo jest się tam jak dostać. Psiknąłem tam gdzie mogłem.
Przy okazji wybadałem temat dokładniej. I nie bardzo rozumiem co się dzieje.
Odpaliłem autko, profilaktycznie dałem mu chwilę popracować (temperaturka).
I zacząłem delikatnie dodawać gazu. Wyszło na to, że po bardzo małym skoku (ok centymetra - co daje może ze 20% wychylenia całkowitego) już było 3k obrotów.
Co ciekawe jak wciskałem szybko do końca to obroty dalej rosły (wciskałem na moment z przyczyn oczywistych).
W czasie jazdy zdaje się być inaczej. Auto przyśpiesza przy muskaniu, ale jak np wrzucam bieg i za szybko dodam za dużo gazu, po całkowitym puszczeniu sprzęgła autko jakby nie przyśpieszało. Dopiero jak odpuszczę gaz i musnę znowu to idzieee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Falowania obrotów nie mam (nawiązując do wielu innych tematów pochodnych).
Nasuwa mi się kilka wniosków:
1. ciągle nie mam pewności co do poprawności działania potencjometru w pedale gazu.
2. w ogóle nie mam pojęcia co do TPS (nie do końca rozumiem czy to to samo co ten potencjometr w pkt1? czy coś innego?)
3. nic innego nie przychodzi mi póki co do głowy, jako że poza "szukaniem" pozycji pedału gazu innych negatywnych objawów nie zauważyłem.

Czy ktoś ma jakieś sugestie?

PS. mój mondziak daje sie wkręcić na więcej niż 3k obrotów, ale tylko jak "znajdę" odpowiednie położenie pedału gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez froncek7 ; 16-04-2010 o 16:09
froncek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 08:44   #4
srd
ford::average
 
Avatar srd
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Żory/ślask-Ystad/Szwecja
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 60
Domyślnie Odp: Jak powinien zareagować silnik po odłączeniu czujnika położenia przepustnicy?

Witam.
Moj mondek tez krecil tylko do 3000 obr,na bigu jalowym jaki i zarowno jadac(choc z jazda bylo ciezko).Nie bylo mowy zeby sie wyzej zakrecil ,bo zaraz trzepalo silnikiem jak by chcial wyskoczyc.
Po wymianie katalizatora wszystkie objawy ustaly,stary kat sie rozsypal i przytkal wydech
tak powiedzial mechanik.
Tak to bylo w moim przypdku.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez srd ; 17-04-2010 o 08:50
srd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2011, 13:01   #5
kuntek2008
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 30-12-2010
Skąd: Karlino
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6 Ti
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak powinien zareagować silnik po odłączeniu czujnika położenia przepustnicy?

Witam.
mam podobny problem. Mondeo przyśpiesza tylko po delikatnym dodaniu gazu. przy gwałtownym dodaniu gazu staje na 3 tyś obr. i zaczyna go dusić. wymieniłem świece i kable. przeczyściłem przepustnice i nadal to samo.
i czy to moze być katalizator? czy coś innego?
kuntek2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.