Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2013, 11:55   #141
miki6236
ford::amateur
 
Imię: Przem
Zarejestrowany: 22-07-2013
Skąd: Wawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Cytat:
Napisał Woytas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podciągam bo mi jeden z przodu o wymianie na Sony zaczął buczeć , jakie zestawy zamiast fabrycznych przednich polecacie bo trudno to ogarnąć , każdy wkleja w posty linki i potem nic się nie otwiera

1)Hertz DSK165 z dystansami i kabelkami , żeby nie bawić się w lutowanie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


2) Hertz DCX165 z dystansami i kabelkami , żeby nie bawić się w lutowanie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3) zestaw jak wyżej hertz-dsk165 + zwrotnica + osobno bas i sporan chociaż nie wiem jak to się podpina ( te małe w miejscu przy lusterkach )

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

DCX ( dwudrożny ) czy DSK ( sam bass ) co lepiej założyć czy może ktoś coś innego ewentualnie polecić nie jestem audifilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z góry dzięki za wskazówki
Odświeżę trochę.

nie wiem dlaczego wszyscy koncentrują się na Hertz. Ja będę wymieniał na fabryczne Sony, a myślałem o wstawieniu DLS R6A? Pytanie tylko czy to radyjko pociągnie te głośniki?

pzdr
PM

miki6236 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 13:17   #142
Piotrek-65
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 13-02-2013
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Zdjęcie głośników - przód.

Witam.

W trakcie mrozów zaczął trzeszczeć mi głośnik w prawych drzwiach.
Może jest to spowodowane niskimi temperaturami lub obluzowaniem się elementu wygłuszającego drzwi a może już głośnik dogorywa.
Mam pytanie do kolegów, czy nie posiadacie zdjęcia z przodu i z tyłu oryginalnego głośnika montowanego w mk4 ?
Nawet nie wiem czy jest on okrągły czy owalny i jaki jest rozstaw otworów mocujących.
Chciałem się trochę przygotować przed ewentualną wymianą, popatrzeć na Allegro.
__________________
Pozdrawiam

Piotrek
Piotrek-65 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 14:11   #143
Piotrek-65
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 13-02-2013
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zdjęcie głośników - przód.

Witam.

Oglądałem ten wątek ale według mnie troszkę się rozlazł i przerodził się w niepotrzebne dyskusje.
__________________
Pozdrawiam

Piotrek
Piotrek-65 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 16:20   #144
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Zdjęcie głośników - przód.

Cytat:
Napisał Piotrek-65 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Oglądałem ten wątek ale według mnie troszkę się rozlazł i przerodził się w niepotrzebne dyskusje.
Witam

1) Zgodnie z regulaminem forum, dopisujemy się do istniejącego wątku, a nie zakładamy kolejny

2) W linku który podał kolega masz odpowiedź na swoje pytanie = są zdjęcia głośników

3) Zmartwię Cię - musisz sam rozkręcić swoje drzwi i sprawdzić jaki masz model głośników => były rózne modele => ja spotkałem 6M2T-18808-AC, a na allegro są głośniki z innymi oznaczeniami

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 03-02-2014 o 16:33
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 13:06   #145
jony1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Kochanowice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od zawsze lubiłem coś dłubnąć przy samochodzie :fcp4, poza tym to nic wielkiego. Poprawiło się zdecydowanie, fabryczne przy tych grają tak jakby leżał na nich jasiek. Wymieniałem na razie tylko góry i tu słuszna uwaga azeta, oczywiście nie trzeba ściągać tapicerki aby założyć same tweeter'y ale wrzuciłem komplet zdjęć dla tych, którzy myślą również o wymianie dołu.

Z dołem jest problem bo na razie nie znalazłem odpowiednich ramek/pierścieni - fabryczne głośniki mają blisko 3cm kołnierz. Czekam na pojawienie się dedykowanych do MK4. Myślę, że bardzo ważną kwestią będzie też uszczelnienie pomiędzy koszem głośnika a tapicerką, wtedy cała przestrzeń pod tapicerką (a nie tylko wewnątrz drzwi) działa jako pudło rezonansowe. Fabryczne głośniki są właśnie tak uszczelnione... i jestem zaskoczony tym jak grają po tym jak je zobaczyłem - kawał chińskiego plastiku i papieru. Obawiam się, że o ile w przypadku tweeter'ów różnica jest znacząca o tyle w przypadku niskotonówek trzeba będzie chwilę się pomęczyć żeby osiągnąć lepsze brzmienie.

Wybrałem JBL na podstawie kilku opinii przeczytanych w necie i prawdę mówiąc nie wiedziałem, że tak pięknie wpasują się w fabryczne otwory i będa miały kołyskę w zestawie (chyba, że wszystkie tweeter'y mają?). Za cały zestaw kilka miesięcy temu dałem 370zł, same tweeter'y widziałem za 189zł (nazywają się bodajże JBL GTO 17T).

A tak z bliska wygląda głośnik niskośredniotonowy:
Witam
Mam pytanko, zaczęły mi charczeć obydwa głośniki z lewej strony, drzwi kierowcy i tylne.
Jest to możliwe ze tak naraz obydwa padają, czy tez może w radiu coś się podpala. Mondek z 2009r, radio Sony 6000.
Jak można sprawdzić, czy to wina głośnika,czy tez radia.
Dziękuje za Info.
jony1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2014, 19:23   #146
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

najlatwiej - albo zmienic glosnik/glosniki na inne, albo radio
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 19:13   #147
CraC
ford::beginner
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4
Silnik: 1800
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Witam Speców,

Zakupilem niedawno Mondka ktory ma ok 60 tys przebiegu wiec zakladam, ze glosniki nie mialy kiedy sie zepsuc. Jednak mam taki problem, ze woofer LP charczy z radiem 6000CD. W tym krotkim czasie wymienilem radio na Soniaka i charczy jeszcze bardziej ... OK trzeba wymienic. Zamowilem go, przesylka dzis doszla, a moj "wadliwy" glosnik zaczal poprawnie dzialac ,,, ????? Glowny objaw byl odczuwalny w glosnosci 7-9 przy komentatorach radiowych badz w przypadku CD przy mocnym basie

Czy ktos mi moze powiedziec o co chodzi ??

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
CraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 21:40   #148
bqrtus
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-06-2014
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Ja w swoim mondku wymieniłem wszyskie głośniki na taki zestawGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
musiałem przerobić gniazda głośników wysokotonowych z przodu i z tyłu ale efekt murowany !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
bqrtus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 15:58   #149
leszek.tpp
FCP member
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1,6 ECOBOOST
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Planuję wymienić w swoim Fordzie Mondeo fabryczne głośniki tj. tweeter i niskotonowy na taki zestaw JBL GTO 609C. Proszę o opinie na temat tych głośników, ewentualnie propozycje innych.

Ostatnio edytowane przez leszek.tpp ; 27-06-2014 o 19:06
leszek.tpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 18:09   #150
Havier66
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Gdynia
Model: mondeo mk3 i mk4
Silnik: 2.0-130KM i 2,0-140KM TDCI
Rocznik: 2004 i 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Dzisiaj zebrałem siły, aby rozebrać boczek prawych przednich drzwi-powód?-charczący głośnik niskotonowy(takie przynajmniej miałem wrażenie). Po zdjęciu boczku, okazało się , że część pianki głuszącej w okolicy linki otwarcia zamka była poodklejana. Po obklejeniu praktycznie wszystkich krawędzi przylegania(taśmą dwustronną do wykładzin) i ponownym zmontowaniu poszycia drzwi, problem charczenia zniknął-zobaczymy na jak długo-może to właśnie jest problemem w większości mondków MK4 ?-pozdrawiam.
Havier66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.