Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2016, 11:40   #1
Mareckimt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: Titanium
Silnik: 1,0 EcoBoost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Pytanie do jeżdżących lub mających do czynienie zawodowo z silnikiem 1,0 EcoBoost 100 KM. Noszę się z zamiarem kupna Fiesty w wersji Titanium z takim właśnie motorkiem dla swojej niewiasty (przesiadka z Yaris 2006 benzyna) i pytanie czy warto brać pod uwagę ten silnik?
Jazda próbna już była i na tle Fiesty Yaris odpadła, choć tylko Yaris miała być. Przewidywane użytkowanie auta to jakieś 7 - 8 lat, przebieg w tym czasie nie więcej niż 100 tys. km. 2/3 drogi pod miastem, reszta w mieście. Kierowniczka doświadczona, latać będzie na kołach 15". Jak internet niesie, te silniki to podobno pierdki co nie nadają się do nawet do malucha. Osobiście w to nie wierzę, bo sam jeżdżę Focusem 1,5 EcoBoost ze 150 KM i jestem zachwycony autem jako całością. Dojeżdżam tylko do pracy spod miasta, żadnych dłuższych wyjazdów.
Gdyby to był 4-cylindrowiec nie wahałbym się, ale 3 garnki trochę mnie martwią. Czy słusznie?
Prosiłbym o opinie praktyków, za informację z magla i spod budki z piwem dziękuję.

__________________
Fiesta pali na dotyk

Ostatnio edytowane przez Mareckimt ; 27-11-2016 o 11:42
Mareckimt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 12:39   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Internet właśnie pisze że to bd.silniki.Nie wiem jak dźwiękowo pracują te 3 cylindry ale był to silnik roku.Ja kupiłem normalny 82Km i do tego auta jest ok.stara konstrukcja ale pewna.Nie wszystko co nowe jest lepsze
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 15:01   #3
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Ja, szukałem dla żony fiesty 1.2 82 konie, (diesel odpadał z góry), jednak wybór padł na 1.0 ecoboost 100 koni, (fiesty po lifcie mało z 1.2) nie spotkałem się z opinią że silnik do malucha się nie nadaje, w sumie to może i zgodzę się z tym... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolega ma malucha z silnikiem 1100 ze ścigacza i napewno robi większą robotę w maluchu niż jakiś ecoboost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do tematu, uważam że 1.0 ecoboost to najlepszy wybór! samochód mało pali, ma "płuco" do przyśpieszania i wyprzedzania,
Tanie OC - w maju za cały rok w PZU 175 zł :-)

Silnik może ma trochę śmieszny głos podczas pracy, ale słychać go tylko lekko na zewnątrz - w środku nic (ale mnie się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), nie jest to stare 3 cylindry które trzepią całą karoserią i chcą wyskoczyć z pod maski.
Silnik jest lekki, samochód jest lekki więc 100 PS naprawdę daje mocno radę.
Czy będzie trwały, to nie wie tego nikt, ale można się już spotkać z dużymi przebiegami w tych samochodach.
Jak narazie jeśli będę szukał czegoś dla siebie też to będzie EB. Teraz w wolnym czasie biorę fiestę od żony ;-)
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 15:16   #4
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Ja kupiłem 1,4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Drugi raz pewnie był również kupił ten sam silnik.
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 18:24   #5
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Miałem przez 3 lata i 45 kkm Fiestę Titanium 1,0 Ecoboost i jedno wiem na pewno - to było jedno z najfajniejszych aut jakimi jeździłem. Bardzo zwarte, bardzo dynamiczne, bezawaryjne przez ten niedługi okres. Kultura pracy 3 cyindówki BDB z zastrzeżeniem, że na zewnątrz jest dość głośny i wydaje mało przyjemny dźwięk, natomiast wewnątrz bardzo przyjemny warkot (pół R6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 18:40   #6
Mareckimt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: Titanium
Silnik: 1,0 EcoBoost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupiłem 1,4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Drugi raz pewnie był również kupił ten sam silnik.
Chwalisz się, czy żalisz? Tu chodzi o opinię dla EcoBoost 1.0
A pozostałe opinie... podobają mi się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fiesta pali na dotyk
Mareckimt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 20:22   #7
czarekskib
ford::beginner
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Lublin
Model: Mazda CX-5 AWD i Fordy
Silnik: 2.0 B
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

ja użytkuję już 4 rok Focusa z silnikiem EcoBoost 1.0 125KM, przejechałem 55 tysięcy i jestem naprawdę zadowolony z parametrów silnika, zużycia paliwa i ciszy wewnątrza auta podczas jazdy. Zona jeździ Fiestą z silnikiem 1.25 82KM i następna będzie dla niej pewnie Fiesta z silnikiem EcoBoost 1.0. Przy wyborze starszych silników nie można doposażyć Fiesty np w Active City Stop, a to mnie już 3 razy w korku uratowało przód auta.
__________________
Było już 6 Fordów, a teraz zostały- Focus III 1.0 EB Edition 125KM 2013. Mazda CX-5 AWD, Fiesta 2018 1.0EB
czarekskib jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 20:25   #8
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Te 3 cylindrowe silniki chodzą wprawdzie jak maszyny do szycia ale są chwalone,chociaż jeśli chodzi o spokój i równomierność pracy to nie powinny dorównywać 4 cylindrom,chyba że zastosowano dodatkowy wałek który wyważa wibracje.Niektórzy piszą śe po 20 czy 30 tys.silnik ten staje się głośny.Sam stałem przed dylematem co kupić i jednak wybór padł na 1,25 z 82KM.To drugie auto w rodzinie po Mondeo dlatego wolałem pewność

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 27-11-2016 o 20:29
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 22:00   #9
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Cytat:
Napisał czarekskib Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy wyborze starszych silników nie można doposażyć Fiesty np w Active City Stop, a to mnie już 3 razy w korku uratowało przód auta.
jak sprawdzić czy to mam? :>
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 23:38   #10
Wokinger
ford::beginner
 
Avatar Wokinger
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Chrzanów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Kolega szuka autka na 7-8 lat do ok. 100 tys. km - nie słyszałem, żeby EB sypały się przy tym przebiegu (ani przy wyższym, ale to pewnie kwestia, że dopiero niedawno pierwsze egzemplarze osiągnęły 100-150 tys. km).

Mam przejechane niecałe 20 tys. km i jedyne czego mi w autku brakuje to 6-tego biegu w długich trasach i na autostradach. Sam silnik - cichy, wibracje praktycznie nieodczuwalne. Odgłosy - ja osobiście lubię jak wkręca się na wysokie obroty, bo wtedy fajnie 'mruczy', choć słyszałem o opiniach, że brzmi jak kosiarka. Kwestia gustu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dynamika bardzo dobra - autka ma konkretnego kopa na starcie. Silnik elastyczny, choć przy wyższych prędkościach chcąc wyprzedzić bez redukcji się nie obejdzie. Dzięki turbince masz do dyspozycji wysoką moc i moment od ok. 2 tys. obrotów.
Spalanie - pyrkanie ze stałą prędkością 50-60km/h daje jakieś 3.4l. W normalnych warunkach - trochę miasta, trochę bezdroży na poziomie 5-6l. W dużym mieście (cykl pracy - gaz od świateł, zatrzymanie na następnych itd.) do 7-8l. Autostrada - 90km/h trochę ponad 4l, 140km/h ok.7l. Jazda z maksymalną prędkością 180km/h - 14l.

Przy jeździe zapakowaną fiestą (4-5 osób + bagaże) czuje się wyraźną różnice w osiągach, ale tak niestety to jest jak zwiększa się wagę autka o połowę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Osobiście polecam umówić się na jazdę próbną i przekonać się jak ta Fiesta śmiga. Standardowo na jeździe próbnej jeździ się właśnie Fiestą 1.0EB 100km w wersji Titanum, więc kolega będzie miał okazję przetestować ten konkretny model. Zaspojleruję, że każdy z kim rozmawiałem mówiąc mu o 3 cylindrach, pojemności 1.0 był bardzo pozytywnie zaskoczony po tym jak wszedł do samochodu i poczuł jak autko śmiga.

Jeżeli kolega zdecyduje się na kupno to pamiętać o 2 rzeczach:
- nie cisnąć na zimnym silniku
- nie wyłączać silnika tuż po skończonej jeździe, tylko chwilę odczekać
Dzięki temu unikniesz kłopotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeździłem też Yariską II i pod względem przyczepności w zakrętach, komfortu jazdy Fiesta jest dużo lepsza. Ogólnie Fiesta jak na autko tej klasy dość dobrze trzyma się drogi. Jak dla mnie trochę zbyt czułe jest ESP, ale zawsze można je wyłączyć.
Wokinger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.