Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2017, 08:58   #1381
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał Odene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak tam z YI? Zadowolony?
nie miałem szansy dokładnie przetestować.
Teoretycznie cieszę się z nowej zabawki, z drugiej strony musiałbym dokładnie porównać nagrania żeby zobaczyć czy upgrade był wart swych pieniędzy.
Cieszy WiFi które działa idealnie, smuci brak trybu parkingowego który w Mio działał bardzo dobrze.

update:

mały update. Udało mi się rozwikłać o co chodzi z relayem na pilota.
Cieszę się jak dziecko bo na elektronice to się znam tyle, że dziw że nic się w biurze nie spaliło.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli mam przełącznik On/Off z pilota na 12V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez edmun ; 26-09-2017 o 14:42
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 17:33   #1382
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Ok, właśnie przeleciałem wszystkie bezpieczniki i żaden nie odcinka prądu po wyłączeniu zapłonu. Przez co moja yi cały czas nagrywa nawet przy wyłączonym zapłonie.

Pod który bezpiecznik się wpinacie?
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 18:06   #1383
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Zapalniczka, lampka to na szybko


Klepane na kolanie...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 18:14   #1384
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Czesc. Kupiłem jakaś wersję budzetowa kamery polecanej w sieci G1WH Novatek. Zdaje sobie sprawę ze jest to chińczyk ale ma tryb nagrywania podczas wykrycia ruchu. Moje pytanie do Was jak sie podpiąć bo zapalniczka odpada a jeżeli chce jej użyć w trypie parkingu to czy podpiexie na.stale nie rozladuje mi akumulatora przez noc??
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 18:38   #1385
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapalniczka, lampka to na szybko


Klepane na kolanie...
Ok, wcześniejszy post pisany na kolanie na telefonie jak jeszcze w samochodzie siedziałem.

Miernikiem napięcia (i następnie samą kamerką by mieć pewność) przeleciałem większość bezpieczników. Poczynając od tych od klapy bagażnika, na światłach cofania kończąc. Okazuje się że wszystkie gniazda mają prąd nawet po zamknięciu samochodu. Co w przypadku mojej YI oznacza że stale ma prąd i stale nagrywa. Nawet jak samochód stoi zamknięty. Czy to normalne?... Czytałem wcześniej że ktoś wpinał się w długie czy tam jakieś inne i z wyłączaniem zapłonu samochodu wyłączała się kamerka. U mnie tak się nie dzieje.

Mam więc dwa pytania:
1) Czy coś z moim samochodem jest nie tak że na wszystkich bezpiecznikach jest zasilanie pomimo wyłączonego i zamkniętego samochodu?
2) Do posiadaczy YI, czy kamera ma sama w sobie jakiś czujnik by przestać nagrywać jak ma zasilanie? Jakiś tryb czuwania jeśli nie ma ruchu? Siedziałem w zamkniętym samochodzie 10 minut i przez cały ten czas wszystko się nagrywało (pomarańczowa dioda mrugała raz na sek (czyli nagrywanie) i czerwona stale się paliła.

Liczyłem na kamerkę którą raz ustawie i będzie bezobsługowa.. Pieniądze wyrzucone w błoto? D:
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 20:01   #1386
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Z twoim samochodem jest wszystko w porządku. Jeśli chcesz żeby kamera wyłączała ci się po okreslonym czasie to kup sobie Smart Box. Yi nie posiada trybu parkingowego natomiast auto zachowuje się poprawnie czyli podaję Ci 12V przez cały czas. Przednie gniazdo zapalniczki w Focusie MK3 podaję prąd przez 30 minut od zaryglowania zamków (zamknięcia samochodu)

Ostatnio edytowane przez edmun ; 26-09-2017 o 20:03
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 20:23   #1387
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z twoim samochodem jest wszystko w porządku. Jeśli chcesz żeby kamera wyłączała ci się po okreslonym czasie to kup sobie Smart Box. Yi nie posiada trybu parkingowego natomiast auto zachowuje się poprawnie czyli podaję Ci 12V przez cały czas. Przednie gniazdo zapalniczki w Focusie MK3 podaję prąd przez 30 minut od zaryglowania zamków (zamknięcia samochodu)
Czyli rozwiązaniem będzie przepięcie kamery pod bezpiecznik od zapalniczki? Tyle że kamerka będzie się wyłączała 30 minut po wyłączeniu samochodu?
A czy reszta (np. światło cofania) również po 30 minutach się wyłącza?
I czym jest smart box ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak wiele pytań laickich O:
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : dodam jeszcze że wolne sloty wd. instrukcji nie miały blaszek przewodzących prąd, tak jak by w ogóle nie zostały podłączone.

Ostatnio edytowane przez Odene ; 26-09-2017 o 21:20
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 20:40   #1388
dagie
ford::beginner
 
Avatar dagie
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: WN
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1,0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Ja się podpiąłem pod bezpiecznik F86. Włączam zapłon - uruchamia się kamerka, wyłączam zapłon - kamerka wyłącza się.
dagie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 21:34   #1389
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał dagie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się podpiąłem pod bezpiecznik F86. Włączam zapłon - uruchamia się kamerka, wyłączam zapłon - kamerka wyłącza się.
Poważnie tak to działa? Jest ktoś biegły w temacie bezpieczników?
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2017, 07:21   #1390
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Odene. Ja rozumiem że jest sporo do przejrzenia w tym wątku bo jest już ponad 110 stron ale kurcze dziwi mnie to pytanie? Biegły w temacie bezpieczników. Bierzesz instrukcje obsługi i sprawdzasz który bezpiecznik może być ten pasujący. Od razu zaznaczam że na wymówkę że możesz nie mieć instrukcji to podpowiem że na stronie Forda możesz sobie pobrać dedykowana do Twojego modelu samochodu. Podpowiem też że można spokojnie się wpiac złączka i metoda prób i błędów odnaleźć tej najlepiej pasujący. Odwagi :-)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.