Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2017, 20:14   #61
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Cytat:
Napisał sipap248 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej się zmartwiłem,że trzeba go wysoko kręcić,by zaczął jechac.
Może tak działają silniki z turbiną.
Tak działają silniki wolnossące. Silniki z turbiną mają dokładnie odwrotnie - ciągną jak głupie od dołu.

Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 07:49   #62
winrych
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2015
Model: focus
Silnik: 1,5
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Witam,

Posiadam Forda Fiestę Ecoboost 1,0 100km.
Sam silnik oceniam bardzo dobrze, wewnątrz cisza, przy wyższych obrotach przyjemny dźwięk (zupełnie inny niż w silnikach o trzech cylindrach VW). Powyżej 2tys obrotów przyjemnie przyśpiesza, aczkolwiek spalanie u kolegów powyżej 3,4 litra u mnie nie osiągalne (może dlatego, że utrzymuję obroty powyżej 2tys.).
Jedna uwaga do eksploatacji, silnik ma bezpośredni wtrysk i wskazane jest używanie środków do czyszczenia wtrysków wlewanych do paliwa (do nie dawna byłem przeciwnikiem takich środków, ale to długa historia, ale w skrócie ASO w Tarnowie zdiagnozowało u mnie awarię wtrysków, już się szykowali do roboty, a ktoś mi podpowiedział, żeby dolać paliwa z Shela oraz dodać dodatek, np. ATP. Pomogło, obyło się bez wymiany. ASO w Tarnowie- szkoda gadać). Aby uprzedzić sugestie- zawsze tankuję na renomowanych stacjach- tak do tej pory myślałem.
winrych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 13:07   #63
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Cytat:
Napisał Rudyjerz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie pytanie do kolegów (zwłaszcza @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ).
Da się 1.0EB 100KM przerobić na 125KM albo 140KM ?

Czy one też są identyczne a mają tylko inny software jak 1.5/1.6 EB w Focusie?

Z tego co widziałem na innych forach to niektórzy twierdzą, że to tylko kwestia software'u, inni że turbina jest trochę inna (pomiędzy 100 i 125KM).

Próbował ktoś tego?
Można, ja tak mam (z tego co mi się wydaje musi być start-stop).
Jeśli chodzi o silnik w samochodzie, to jestem bardzo zadowolony, tak jak ktoś mówił - osoby negatywnie nastawione do silnika nie miały z nim nic wspólnego, na co dzień mają swojego diesla i wszystko co inne jest złe. Popatrz na alledrogo.pl ile kosztuje kompletny nowy silnik 1.0 EB, a ile kosztują wtryski do diesla? a mówimy tutaj tylko o wtryskach. Czy 1.0 eb to samochód na 10 lat? teraz to już takich nie robią ;-) te czasy były do 1995 roku ;-) cos napewno kiedyś będzie się działo, ale przecież samochód ma jeździć a nic nie jest wieczne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał winrych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a ktoś mi podpowiedział, żeby dolać paliwa z Shela oraz dodać dodatek, np. ATP. Pomogło, obyło się bez wymiany. ASO w Tarnowie- szkoda gadać). Aby uprzedzić sugestie- zawsze tankuję na renomowanych stacjach- tak do tej pory myślałem.
Ja stosuje wysokooktanowe paliwo i autostradę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przegonić samochód po drodze szybkiego ruchu, a też 7 tys obrotów na chwilę nic mu nie zrobi ;-) o tak można zrobić: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez impresja ; 16-02-2017 o 13:11
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 19:21   #64
sipap248
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Cytat:
Napisał Kubuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak działają silniki wolnossące. Silniki z turbiną mają dokładnie odwrotnie - ciągną jak głupie od dołu.
Trochę źle opisałem problem ,który mnie interersuje. Nie chodzi o to,ze ten silnik nie ciągnie od dołu. Chodzi o to,ze jest bardzo mało elastyczny przy niskich obrotach. Objawia się to przy próbie przyśpieszenia np. podczas toczenia się przed światłami ,czy też przy wychodzeniu z zakrętów. Normalnie (przynajmniej w jednostkach wolnossących-bo tylko takie znam z jazdy) wrzucamy wtedy drugi bieg i możemy spokijnie przyspieszać. A przy silniku EcoBoost wymaga to wrzucenie 1-ki. A takie działanie,czyli własnie wrzucenie jedynki podczaswolnego toczenia od razu zapala mi w głowie czerwone lampki alarmowe i pokazuje się obraz jak zareagowała by skrzynia ,kiedy tak bym zrobił w samochodzie z silnikiem wolnossącym.
Od razu nie mówie,że jest to jakąś dyskwalifikującą wadą. Chodzi tylko,że wymaga to moim zdaniem dość dużej zmiany w technice jazdy i wyzbycia się długoletnich przyzwyczajeń.
Być może w jednostkach z turbiną jest to normalne. Czy własciciele samochodów z tym silnikiem potwierdzają taka konieczność stylu jazdy? No i czy rzeczywiście przy tych wolnych obrotach ,ta jednostka ma według Was mała elastyczność.
Taką opinię zamieściło kilka osób na forum Fiesty.Kilka się też z tym nie zgodziło. Dlatego staram się zdobyc o tym szerszą wiedzę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 13:36   #65
dagie
ford::beginner
 
Avatar dagie
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: WN
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1,0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Określ co to znaczy wolne obroty i niska prędkość. U mnie od 15-20 km/h na dwójce przyspiesza normalnie i nic się nie dławi. Najlepiej sam się przejedź i będzie sprawa jasna. Poza tym jaki problem zredukować do jedynki? To nie maluch.

Ostatnio edytowane przez dagie ; 17-02-2017 o 13:47
dagie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 00:23   #66
sipap248
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Muszę koniecznie się przejechać. Czekam tylko na jakąś lepszą pogodę.
A teraz druga sprawa,czy jakis właściciel Fiesty,mogłby mi podać jaki prześwit ma ten samochód. Chodzi mi o najnowszą wersję. Nigdzie nie mogę znaleźć tego parametru.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 22:12   #67
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Faktem jest że na 2 przy pokonywaniu zakrętu 90stopni na osiedlu zimą jak jest ślisko to troszkę przytelepie, lepiej na 1 zredukować, ale to chyba bardziej wynika z 3 cylindrów. Focus się tak nie zachowuje na tym samym skrzyżowaniu, na dwójce obroty podobne niemniej silnik kulturalniej pracuje. Fiesta niewątpliwie jednak jest bardzo fajna, podoba mi się zestopniowanie skrzyni, oczywiście poniżej 2 tyś można się toczyć, niemniej przy normalnej jeździe wskazane redukowanie na 1.8/2.0k obrotów lepiej idzie i nie 'cierpi' tak silni - takie odczucia. I spalanie bardzo fajne, w łykend zrobiłem trasę Gliwice -> Opole średnia 4,6 (nie autostrada przepisowe + 10-20), powrót autostradą (120-130km/h) ~6,5. Kawałek wieczorem od autostrady do domu wyszło nawet 3,8 średnie ale pusta droga i ~60/70 km/h wioski.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 18:23   #68
Mareckimt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: Titanium
Silnik: 1,0 EcoBoost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Jest! Wczoraj odebrana po prawie 4 miesiącach oczekiwania!!! To nie pomyłka, tyle to trwało. Auto ładnie się prezentuje, wyposażenie zgodne z zamówieniem, Titanium "na bogato". Jeszcze niepełna setka na liczniku, także o wrażeniach kierowniczki niebawem.
__________________
Fiesta pali na dotyk
Mareckimt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 19:30   #69
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

gratulacje
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 17:19   #70
Mareckimt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: Titanium
Silnik: 1,0 EcoBoost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: Titanium 1.0, 100 KM, czy to dobry wybór?

Autko spisuje się świetnie, kierowniczka mega zadowolona. Spalanie niskie, komfort jazdy wyższy od oczekiwanego, dynamika właściwa. Tak wewnątrz jak i na zewnątrz wrażenia estetyczne na plus. Smaczku dodaje jeszcze tapicerka siedzeń w... skórze. Diabli wiedzą kto "zawinił", ale jest w gratisie. Długo trwało podjęcie decyzji czy ta opcja jest dobra, ale stanęło na tym, że zostanie.
Jak na razie można rzec: dobry wybór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fiesta pali na dotyk
Mareckimt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.