Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2016, 11:15   #11
dagie
ford::beginner
 
Avatar dagie
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: WN
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1,0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie Odp: Automatyczny Start-Stop dziwne zachowanie.

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W systemie start-stop aby odpalić silnik zawsze trzeba mieć wciśnięte sprzęgło. Czy robisz to manualnie czy robi to automat.
Nie zawsze. Jeżeli stoisz na luzie z silnikiem unieruchomionym przez ASS, to po dłuższej chwili, jak system uzna że brakuje prądu, silnik startuje bez włączonego sprzęgła.

dagie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2016, 11:21   #12
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Automatyczny Start-Stop dziwne zachowanie.

A tak, oczywiście masz rację.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2016, 18:31   #13
Misieksmig
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Zabrze
Model: Focus
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 175
Domyślnie Odp: Automatyczny Start-Stop dziwne zachowanie.

Cytat:
Napisał Ostry4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardzo proszę wszystkich posiadających ten system o jakąś podpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wydałem dużo pieniędzy na ten samochód, a już od początku problemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Spróbuj doładować akumulator. U mnie start-stop przestał działać. Myślałem że coś z samym system. Będąc na przeglądzie poprosiłem o sprawdzenie systemu i okazało się że jest wszytko ok. Diagnoza słabo naładowany akumulator. Po naładowaniu system zaczął działać. Jednak nie na długo. Problem prawdopodobnie tkwi w fabrycznych akumulatorach. W innych wątkach o start-stop pojawiały się wpisy o wymianie aku na gwarancji.
Misieksmig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 21:41   #14
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Nie potrafię stwierdzić czy mam auto z systemem start/stop

No to jak w temacie.
Autkiem jeżdżę już 2 miesiące i systemu start stop myślałem że nie mam.
I pomimo że dobrze znam Focusy i dobrze znam swoje auto, to przedwczoraj miałem taką sytuację, która zmusiła mnie do grzebania i sprawdzania co i jak.

Ale po kolei. Wiadomo nie od dziś, że części w aucie są uniwersalne i nikt nie robi osobnych podzespołów w zależności od wyposażenia samochodu, stąd nie dziwi mnie, że np. auta bez systemu start stop i tak miałyby znaczek na desce rozdzielczej. Stąd spojrzałem na swoją, znalazłem znaczek "A" i uznałem - ok - to jeszcze nie świadczy że mam system start stop.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spojrzałem ponownie na panel klimatyzacji i też zwróciłem uwagę na przycisk "A off"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale znowu - instrukcja twierdzi że jeśli nie mam systemu start stop, to tym przyciskiem wyłączam Hill Assist czyli wspomaganie ruszania pod górę.
Dziwiło mnie tylko, że czemu kiedy włączę automatyczne parkowanie, to świeci się właśnie ta "A off".

Logicznie na mój umysł, system automatycznego parkowania nie wyłączał by hill asist ale z pewnością wyłączyłby auto start stop.

Samo nacisnięcie przycisku jedynie podświetla przycisk, ale na desce rozdzielczej czy na wyświetlaczu nie pojawia się żadna informacja.

No ale jak mówiłem, 2 dni temu stało się. Coś się śpieszyłem, coś zapomniałem i stojąc na parkingu puściłem sprzęgło kiedy auto stało na jedynce. Oczywiście łup - auto zgasło a na wyświetlaczu następująca informacja:

"Auto StartStop Manualny start konieczny"

Auto odpaliłem i oczywiście w drogę, ale że miałem 5 godzin jazdy, to zacząłem się zastanawiać - skąd komunikat o Auto Start/Stop jeśli nigdy mi ten start/stop w aucie nie działał.
I tu zagadka:
a) system jest ale ktoś go wyłączył?
b) system jest ale nie działa
c) systemu start stop nie ma

W etis udało mi się znaleźć tylko to:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ktoś podpowie gdzie szukać i czego? Wciąż nie mogę się zebrać żeby się Focussem podłączyć do auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:37   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nie potrafię stwierdzić czy mam auto z systemem start/stop

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Spojrzałem ponownie na panel klimatyzacji i też zwróciłem uwagę na przycisk "A off"
...
Ale znowu - instrukcja twierdzi że jeśli nie mam systemu start stop, to tym przyciskiem wyłączam Hill Assist czyli wspomaganie ruszania pod górę.
...
Nie ma moim zdaniem na świecie fabrycznego Focusa z z guzikiem "AtoStart-Stop Off" (owe A w okrężnej strzałce) nie mającego Start-Stop. Do wyłączania HLA służy menus w zegarach.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:42   #16
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nie potrafię stwierdzić czy mam auto z systemem start/stop

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , starałem się to ogarnąć, ale poległem na 23 str. schematów STOP / START FUNCTION.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:46   #17
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Nie potrafię stwierdzić czy mam auto z systemem start/stop

Czyli wychodzi na to że system jest :-) tylko nie działa. Kwestia czy nie działa bo jest uszkodzony czy nie działa bo ktoś go wyłączył... Tylko kto w Anglii bawiłby się w jakiekolwiek przeróbki kiedy dla nich zmiana żarówki to już zadanie dla "wyszkolonego technika z uprawnieniami"... Gr.. No nic. Czeka mnie pewnie małe dochodzenie
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:46   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nie potrafię stwierdzić czy mam auto z systemem start/stop

Poza tym na str. 136 i 137 Twojej instrukcji obsługi (przynajmniej w PL) jest opis układu start-stop oraz jego wyłącznika i jako żywo nie ma tam ani słowa, że alternatywnie do HLA służy...
Czyli masz system start-stop i akumulator kwalifikujący się do wymiany najwyraźniej.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:52   #19
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nie potrafię stwierdzić czy mam auto z systemem start/stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli masz system start-stop i akumulator kwalifikujący się do wymiany najwyraźniej.
Czyli Battery Sensor Monitoring wykrył zużycie aku i nie pozwala na działanie start-stop?
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:59   #20
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nie potrafię stwierdzić czy mam auto z systemem start/stop

Gdyby mi taki niepożądany bajer nie działał, to tylko rad byłbym z tego powodu. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.