Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2016, 19:14   #1
wilkpolarny
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Zabrze
Model: Transit MK3 Camper
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1986
Postów: 5
Domyślnie Mało mocy i czasami odbijający bieg

Dzień dobry forumowiczom,

To mój pierwszy post ze względu na zakup staruszka w dość fajnej wersji:

Kamper z podnoszonym dachem.

Autko jest leciwe - z 1986 roku ale w miarę sprawne.

Mam problem z jego mocą a mianowice:

pierwszy bieg 20km/h ok
drugi bieg 40km/h ok
trzeci bieg 60km/h ale trwa to dość długo zanim się rozkulam (z 40km/h trwa to z 6 sekund(
czwarty bieg i tu zaczyna się problem bo podtrzymuje ok 60/70km/h i jak jest równo to mam szansę za jakiś dłuższy czas rozhulać do 80.
rzadko kiedy włączam piąty bieg - jak jest z górki i długi prosty odcinek

wymienione filtry powietrza, oleju, paliwa, siła "wydmuchu" z rury wydechowej jest ok (o ile tak można sprawdzić czy tłumik jest zatkany)

Druga sprawa:
Czy to normalne że czasem odbija bieg?
Przy trzecim biegu jeżeli dam go na mega wysokie obroty z biegu drugiego i dodam zaraz gazu to odbija na luz. Nie ma tego problemu gdy po zmianie z drugiego na trzeci odczekam chwilkę .

W załączniku zdjęcie nabytku. Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG0027.jpg (91.5 KB, 15 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez wilkpolarny ; 04-06-2016 o 18:24
wilkpolarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2016, 20:46   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,984
Domyślnie Odp: Problem ze starym kamperem - mało mocy

Jaką pompę wtryskową masz - CAV Lucas czy Bosch?
Czy sprawdzałeś ustawienie rozrządu?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 18:27   #3
wilkpolarny
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Zabrze
Model: Transit MK3 Camper
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1986
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mało mocy i czasami odbijający bieg

pompę sprawdzę jutro - a to ma jakieś znaczenie?
rozrząd był wymieniany pół roku temu. przed wymianą było podobnie ale jak można sprawdzić czy jest dobrze ustawiony? wymieniany był przez serwis który niezbyt jest zaufany - może popełnił ten sam błąd wzorując się na poprzednim ustawieniu (nie ja zlecałem).
wilkpolarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 21:21   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,984
Domyślnie Odp: Mało mocy i czasami odbijający bieg

Ustawienie rozrządu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post#8

ale jeżeli pompa jest CAV Lucas lub wczesny Bosch z trzema śrubami na kole pasowym, to wtedy kołek ustalający jest w zupełnie innym miejscu. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] strona 15 instrukcji

Generalnie najważniejsze w takiej sytuacji jest pytanie, czy w pompie prawidłowo pracują nastawniki dawki wtrysku i kąta wyprzedzenia wtrysku. A sprawdzenie tego wymaga w zasadzie zdemontowania pompy i sprawdzenia na tzw stole - a to są koszty.

Jeżeli wyjaśnienie problemu i naprawa pociągnęłoby za sobą duże koszty, to lepiej chyba byłoby kupić kpl. używkę silnika z pompą z możliwością sprawdzenia czy pali i jak pali - jest mnóstwo b. tanich silników do Transita 2,5d. Remont pompy i regeneracja wtryskiwaczy przewyższy wartość auta.
Taki Transit jak twój z silnikiem 70 KM powinien spokojnie pójść 125-130 km/h.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-06-2016 o 21:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2016, 19:30   #5
wilkpolarny
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Zabrze
Model: Transit MK3 Camper
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1986
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mało mocy i czasami odbijający bieg

Pompa Lucas
We wtorek auto jedzie do pasjonata fordów - przekażę wskazówki co do rozrządu i pompy.
wilkpolarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2016, 19:33   #6
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: Mało mocy i czasami odbijający bieg

Mogę rzec słówko, to sprawdził bym jak daleko pokula się tranzol rozbujany przy 60km/h powinien jakieś 200-300 metrów na płaskim jeśli jest inaczej to cała przyczyna tkwi w oporach toczenia się pojazdu a nie w silniku.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2016, 20:06   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,984
Domyślnie Odp: Mało mocy i czasami odbijający bieg

Cytat:
Napisał wilkpolarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa Lucas
Pompa Lucas jest już teraz pompą zabytkową, ciężko jest ją serwisować... Wtryski też były Lucasa, a nie Stanadyne, otwory mocujące w głowicy są inne niż dla wtrysków Stanadyne, stosowanych później. Więc zamiana pompy na Boscha pociąga za sobą sporo komplikacji, tym bardziej, że silnik 2,5D z CAV Lucasem nie posiada pompy podającej paliwo. Są też problemy z paskiem rozrządu, nie każdy będzie pasował. I trochę innych.
Czasami można trafić na dobrego pompiarza, który ma pojęcie o tych pompach i ma jakieś części do ich serwisowania. Jeżeli trafisz na takiego, to może uda się zreanimować silnik, tak by miał przyzwoite osiągi.
Jeżeli nie, ale auto jest w niezłym stanie i nie jest skorodowane, to myślę, że warto rozważyć zakup innego silnika-używki z pompą Boscha i wtryskami Stanadyne.

Ja miałem takiego Transita FT100 Kombi z 1986 roku, kupiłem go w 1988 roku. Miał twardą, głośną pracę, ale ciągnął od dołu jak szalony, wkręcał się na obroty bardzo dobrze, błyskawicznie dochodził do 125 km/h i... koniec, szedł z tą prędkością bez względu na wiatr lub nieduże wzniesienia, nawet w pełni obciążony sporym ładunkiem. Ale miałem skrzynię czwórkę, z piątką - sądzę - byłby nieco szybszy...
Bardzo dobrze wspominam ten silnik.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-06-2016 o 20:19
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2016, 20:02   #8
wilkpolarny
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Zabrze
Model: Transit MK3 Camper
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1986
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mało mocy i czasami odbijający bieg

Jeżeli to pompa to mam możliwość zakupu używanej do 200 zł sprawnej jak zapewnia pompiarz. Czy jeżeli okaże się że ta nowa pompa jest do bani to czy przez rok mogę tak jeździć z tymi słabymi osiągami?
Nie spowoduje to czegoś gorszego oprócz osiągów. Głośny to jest ale silnik sprawny, pali na słaby siwy tylko podczas startu potem już nic nie widać. Jeżeli szykują się większe koszta to za rok z nim ruszę a myślę że warto.

Jutro jadę do osoby która pracuje w ASO Forda i sprawdzi czy rozrząd jest w porządku założony.

PS. Transit po osiągnięciu ok 60km/h na płaskiej drodze kula się spokojnie z 300m.

Ostatnio edytowane przez wilkpolarny ; 06-06-2016 o 20:04
wilkpolarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2016, 08:56   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,984
Domyślnie Odp: Mało mocy i czasami odbijający bieg

Cytat:
Napisał wilkpolarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jeżeli okaże się że ta nowa pompa jest do bani to czy przez rok mogę tak jeździć z tymi słabymi osiągami?
Jeżeli silnik charakterystycznie nie stuka (spalanie stukowe), to możesz jeździć. Najgorsze co może być dla diesla, to długotrwała jazda na stukającym silniku - prosta droga do pęknięcia tłoka i w rezultacie wypalenia dziury w denku.
Cytat:
Napisał wilkpolarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli to pompa to mam możliwość zakupu używanej do 200 zł sprawnej jak zapewnia pompiarz.
Czy na pewno ma pompę CAV Lucasa - może myśli, że to potrzebny jest Bosch? Ponadto jest problem wtrysków - można już tylko je regenerować, wątpię by były do kupienia. Warto byłoby je sprawdzić na okoliczność lania i ciśnień otwarcia.
Cytat:
Napisał wilkpolarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro jadę do osoby która pracuje w ASO Forda i sprawdzi czy rozrząd jest w porządku założony.
Tak szczerze to wątpię, by osoba z ASO wiedziała jak ustawia się rozrząd w Transicie Mk3 z pompą CAV Lucas. To jest robota dla znawcy Transitów - a nie dla człowieka z ASO, który właśnie przeszedł szkolenie na temat najnowszych silników Transita Panther AdBlue 2,0 tdci i tylko to mu w głowie... Takiego Transita jak ten twój to nie widział już 20 lat...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2016, 15:19   #10
wilkpolarny
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Zabrze
Model: Transit MK3 Camper
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1986
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mało mocy i czasami odbijający bieg

Silnik nie stukaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno Lucas - ten sam numer , ale:

Twoja diagnoza co do rozrządu jest trafna -
Serwisant (jednak nie ASO a serwis spec. w fordach również tranzitach) już po pierwszych moich uwagach stwierdził złe ustawienie rozrządu lub złe napięcie + brak regulacji zaworów.

Jak miło że są jeszcze ludzie z pasją do tych wozów . Dzięki.
Po 15.06 fordzik będzie gotowy - czeka w kolejce to dm znać.
wilkpolarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.