Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2010, 14:04   #31
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Smile Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

w obu pilotach poprawilem tylko blaszki choc wygladaly niezle ale cos trzeba bylo zadzialac (skoro piloty czesto nie dzialaly) i teraz jest rewelacyjnie. baterie zostaly stare i programowac nie trzeba bylo pomimo ze byly z 10 min poza ukladem. dodatkowo na baterii polozylem troche papieru zeby wypelnic luke co by plytka przy naciskaniu przyciskow nie wyginala sie za mocno. troche potestowalem i wyglada ze jest git. kiedys klapa tylna otwierala sie tylko z odlegosci 1m a teraz to i z daleka. takze klopot na swieta z glowy

dodam ze kiedys juz podginalem blaszki i bylo lepiej - wynika z tego ze co jakis czas trzeba je poprawiac. nie wiem czy wszystkie piloty sa identyczne ale w tych moich taki zabieg jak widac raz na pol roku ma zastosowanie.

__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 14:18   #32
masakritos
ford::beginner
 
Avatar masakritos
 
Zarejestrowany: 16-03-2010
Skąd: Wlkp
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Cytat:
Napisał TomCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serio można przelać wd40 ;-) Mówię Ci że tak zrobiłem i działa już 2 lata na dotyk, chociaż przed operacją zareagował raz na 20. Sam jestem pod wrażeniem. Jeżeli raz działa a raz nie to ewidentnie styki, przy rozprogramowaniu przestałby działać na dobre.


Dziś zrobiłem tak jak kolega pisze. Rewelacja. Działa na dotykGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masakritos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 09:39   #33
mickow2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: sŁUPSK
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

dzieki kolego MAKA, ale jak sprawdzić czy to napewno nadajnik w kluczyku, sa takie na allegro koszt okolo 120zl z nowym grotem, ajuz nadajnik z centralka sterownicza to koszt około 400 zł
mickow2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 14:31   #34
anula31krk
ford::amateur
 
Imię: ania
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: MKII GHIA
Silnik: 2,0 16V ZETEC
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Witam
Jestem tu nowa,ale sporo się tu naczytałam. I jedno mnie zastanawia...jak to jest że ja na pilocie mam trzy guziki i żadnej diody. Fakt,że jestem blondynką niczego nie wyjaśniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Bo gdzie nie rzucić okiem to albo jeden albo dwa. Kupiłam auto ale pilot nie działał.pan sympatyczny założył bateryjkę i miało być ok. Tylko że nie jest... I co zrobić? Mam nadzieję ze któryś z sympatycznych Panów będzie umiał poradzićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry wielkie dzięki
anula31krk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 14:46   #35
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,083
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Prawdopodobnie trzeba go zaprogramować, bo często, gdy wymiana baterii trwa zbyt długo, to się rozprogramowuje. Sposób programowania był wielokrotnie opisywany na forum.
Postanowiłem zamieścić instrukcję jeszcze raz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Kodowanie kluczyka.jpg (44.9 KB, 166 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 08-01-2011 o 15:05
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 12:44   #36
robsonxd73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Skąd: olsztyn
Model: mk3 ghia
Silnik: 2,0 + gaz
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Mój pilot zamykał ale otwieranie nie zawsze działało trzeba było kilka lub kilkanaście razy naciskac wymieniłem baterie na nową podgiąlem blaszki i zaprogramowałem ale problem był nadal. Zaniosłem do elektronika i okazało sie po rozebraniu że był zimny lut na mikrostyku po przelutowaniu pilot działa jak nowy.
robsonxd73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 13:48   #37
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

U mnie po przeczyszczeniu, wymianie baterii i zaprogramowaniu działa. Problem jedynie został w zasięgu a mianowicie najlepiej działa w samochodzie, jest strasznie mały zasięg. Macie jakiś sposób za zwiększenie zasięgu?
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 15:19   #38
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,083
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Cytat:
Napisał jarowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem jedynie został w zasięgu a mianowicie najlepiej działa w samochodzie, jest strasznie mały zasięg.
Może jest problem z anteną, ale gdzie ona jest, to już nie wiem, prawdopodobnie w którymś słupku.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 20:27   #39
akubak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.o benzyna+LPG V generacji JTG
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Witam, dzisiaj podjechałem pod dom, chciałem zamknąć samochód a tu niespodzianka, otworzyły się wszystkie szyby i przestał działać pilot. Sądziłem że to kwestia baterii, niestety nie. Podjechałem do autoryzowanego Forda, opowiedziałem swoją historię , serwisant sprawdził pilota, ten napewno wysyła sygnał, próby zaprogramowania spełzy na niczym. Zaproponował podłączenie do komputera, koszt na dzieńdobry to 250zł. Trochę wymiękłem, czy ktoś może pomóc i podpowiedzieć co można z tym zrobić.
akubak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 20:30   #40
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Myślę, że warto zacząć od diagnostyki ale nie za 250zł. Nie masz w profilu miejscowości, skąd jesteś? U mnie jest wiele serwisów, które mają WDS i biorą za to 50zł a nie 250zł.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.