Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2013, 09:05   #11
astadzik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2013
Model: bmw
Silnik: dizel
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

witam mam problem z mk2 kopci bardzo na czarno wrecz sadze z rury prosze o podpowiedz co mu moze bys.

Bump:

astadzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 09:11   #12
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

Za dużo paliwa, za mało powietrza, a jak jest słaby, to jeszcze zamałe ciśnienie sprężania w cylindrach.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 21:31   #13
artwi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2007
Model: mondeo 1.8 td kombi
Silnik: td
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za dużo paliwa, za mało powietrza, a jak jest słaby, to jeszcze zamałe ciśnienie sprężania w cylindrach.
Witam, mam podobny problem na płaskim odcinku idzie dobrze, ale pod górkę, słabnie do pewnego momentu dodaje gaz ciągnie drugi bieg, później już tylko czarny dym i brak mocy. Obroty nie wzrastają samochód muli.na t trójce praktycznie nie da się jechać pod górkę.filtry wymienione komputer nie pokazuje błędów. Elektrycznie sprawdzony mechanik powiedział ze wszystko jest ok a auto dalej bez diagnozy. Proszę o sugestie co dalej robić.
Pozdr
Arturq
artwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 21:37   #14
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

nieszczelność układu dolotowego np
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 18:19   #15
lucjan12
ford::amateur
 
Imię: lucjan
Zarejestrowany: 05-07-2013
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

witam mam taki problem z moim mondkiem 1.8 td endura de 1998.Urwal mi sie pasek rozrzadu przy odpaleniu auta glowica zrobiona rozrzad nowy filtry wymienione wtryski regenerowane pul roku temu nowy rozrusznik swiece zarowe akumulator terz nowy boster zrobiony turbina po regeneraci,pali bez problemu tylko mnie to zlosci ze jak ruszam mocniej z miejca to zamna nic nie widac i a turbo zalancz sie przy 3tys.obr dopiero zaczyna ciagnac sam.a po odpieciu przeplywki wszystko jest okej tak jak przed urwaniem sie rozrzadu zmienialem juz ze 3 przepywki ale jest tak samo.
lucjan12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 19:01   #16
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

Po odpięciu przepływomierza wszystko jest ok??
Z tego co mi wiadomo, to dokładnie nikt nie rozgryzł do czego to służy w tym starym dieslu, bo jednym po wyczyszczeniu niby lepiej samochód jechał, a u miażdżącej większości nie było żadnej reakcji na odpięcie (tak też jest u mnie, jak i u brata w mk2).
Najprawdopodobniej MAF, czyli przepływka w tym silniku ma wpływ na korektor kąta wtrysku, co jest istotne przy zapalaniu lub druga teoria i też bardzo prawdopodobna, to sterowanie EGR-em.
Zrób tak: wepnij przepływkę tak jak była, a odepnij kabel za kielichem amortyzatora od strony kierowcy, od elektrozaworu z wężykami. Jeśli będzie poprawa, to będziemy mieli potwierdzenie teorii o sterowaniu EGR-em.

Po takiej ingerencji w silnik albo rozrząd/pompa jest źle ustawiona, albo booster źle wyregulowany.
Łopatologicznie - turbina pompuje cały czas, a ew nadmiar ulatuje zaworem upustowym. Turbo połączone jest z boosterem, więc on źle ustawiony lub zacina się, skoro auto idzie dopiero od 3tyś. Ew kopcenie i brak mocy, to nieprawidłowa praca zaworu EGR stąd też kopcenie.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 13-04-2014 o 19:05
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 20:43   #17
lucjan12
ford::amateur
 
Imię: lucjan
Zarejestrowany: 05-07-2013
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Re: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

witam odpiolem ta wtyczke a przeplywke wpiolem i zeczywiscie auto ciagnie od 1900 i ani chmurki za mna a potem znow wpiolem i chmura zamna i turbo ciagnie od 3000tys.i mul.Wiec wynika ze egr sie zawiesil.
lucjan12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 10:33   #18
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 251
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

zaślep Egr bo w mk2 td do niczego on nie potrzebny - sprzyja ekologi a zasyfia silnik, pierwsze słyszę żeby po odpięciu przepływki turbo zaczęło śmigać i przestał kopcić no ale.. hmm co do pompy booster dobrze wyregulowany?
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 17:43   #19
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

Cytat:
Napisał ratmed24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierwsze słyszę żeby po odpięciu przepływki turbo zaczęło śmigać i przestał kopcić no ale..
kolega napisał, że po odpięciu przepływki nie kopci. Ten sam efekt uzyskał poprzez odpięcie wtyczki od zaworu sterującego egr-em, czyli wychodzi na to, że przepływka ma na pewno wpływ na sterowanie recyrkulacją spalin tak jak pisałem. Dlatego też nie było poprawy, gdy podmieniał inne przepływki.

Osobiście ponad rok jezdzę z zaślepionym egr-em. U mnie objawiał się tak, że goniąc po drodze szybkiego ruchu, gdy zatrzymywałem się na światłach obroty wchodziły same na 1200, po chwili spadały na 400, by po 3 sekundach wejść na te ok 900. Pomógł preparat firmy wynn's dawkowany do rury przed turbiną.
Oglądając fotki jak wygląda kolektor ssący w mk3 przy działającym egr postanowiłem zajrzeć do siebie. Oczywiście pełno czarnej mazi. Oczyściłem kolektor ssący, zaślepiłem egr i teraz po ok 25kkm zaglądałem w kolektor i nadal błyszczy się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego co piszą, na zaślepionym zaworze silnik delikatnie wolniej się nagrzewa, bo jednak zasysa 100% zimnego powietrza, a nie ok 15% ciepłych spalin. Do tego to co ja zauważyłem, to czuć taki specyficzny zapach spalin na postoju gdy stoi się za autem - wcześniej tego nie było. Z zalet to odrobinę mniejsze spalanie, czysty dolot i polepszenie "dołu" czyli szybciej wkręca się na obroty. Sprawny EGR tak czy inaczej zamyka się przy ok 1500 obrotów.

Jakiego by forum nie przeglądał, to każdy jak jeden mąż zaślepia to ustrojstwo, bo ta ekologia zabija silniki i portfele (fabrycznie nowy kosztuje tyle co te nasze mondki). Jeśli zawór zamknął się po wyjęciu wtyczki to tak jeździć, jeśli jednak nie domknął się to trzeba mechanicznie go zaślepić.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 16-04-2014 o 17:48
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 20:36   #20
lucjan12
ford::amateur
 
Imię: lucjan
Zarejestrowany: 05-07-2013
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

jutro wyciagne kolektor sacy z egr.i dam do wyigielkowania znajomym i sprawdzenia czy egr chodzi.A znalazlem jeszcze jeda przyczyne dla ktorej mogl sie zawiesic egr mialem popenkany wenzyk ten co idzie od tego zaworu do egr.

Bump: a co do obrotow to trzyma okej rano jak zapale mondka jak jest chlodno to ma jakies 1100 a po jakis 5min.spadaja na 850 i tak trzyma.
lucjan12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.