Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2009, 18:39   #1
gipsy2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Postów: 15
Domyślnie TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

Witam,

Od dawna już mam problem wzrostu temperatury podczas jazdy. Temperatura dochodzi prawie pod czerwone pole i opada do połowy i tak co jakiś czas - głównie podczas jazdy pod górkę czy też z większą prędkością. W zimie nawet zdarzało się że spadała po rozgrzaniu. Generalnie więszkość czasu podczas jazdy temperatura na wskaźniku przy licznikach jest OK - czyli 1mm w lewo od połowy skali.

Dziś w ASO wymienili mały termostat, pompę wody + pompa wspomagania (wszystkie części orginały z Forda) i problem nie ustąpił. W samochodzie znalazłem też pudełko z termostatu co sugeruje, że najprawdopodobniej były właściciel wymieniał termostat,ale to jest nie pewne. Płyn chłodniczy mam nowy, nigdy go nie ubywało, w ASO płukali układ chłodzenia i sprawdzali go ciśnieniowo - jest OK.

Niewiem co to może być ... zostaje chłodnica (wątpie...) , termostat (może..) , czujnik temperatury (podejrzane...) i coś jeszcze?

gipsy2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 15:37   #2
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

a duzy termostat sprawdzali ?
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 14:28   #3
gipsy2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

nadal problem....

mały termostat, duży termostat, pompa wody , pompa wspomagania, nowy płyn chłodniczy , płukanie układu chłodzenia, sprawdzanie ciśnieniowe układu chłodzenia - wszystko jest OK , a temperatura wciąż rośnie ....

Wszystko wymienione na nowe i orginalne części w ASO .... poddaje się ...
gipsy2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 14:30   #4
Starwarrior
ford::advanced
 
Avatar Starwarrior
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Spalding/UK
Model: Mondeo Ghia X mk3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 240
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

a może wskaźnik się zepsuł???
__________________
Mondeo GHIA X Mk3,złoty metalik, grill po FL, tylne lampy po lifcie '05, czarne skóry, pełna opcja, 115KM, wkładka K&N


Po remapie: 141KM 324,6Nm
Starwarrior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 17:15   #5
gorciu
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: [mk3] Mondeo Ghia kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

Dobrze byloby zmierzyc temp silnika jakims innym termometrem niz tylko bazowac na wskazaniach z licznika. Sa takie mierniki, ktore maja funcje pomiaru temperatury. Jesli w w chwili przyrostu temp na zegarach na mikerniku bedzie w okolicach 80-90 to przeklamanie jest na czujniku, badz w zegarze, badz w wiazce elektrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
gorciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 20:03   #6
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

no moze rzeczywisciu czujnik temp.

Mi kiedy podskoczylo na czerwone pole jak mi rura od turbo spadla - doprowadzenie powietrza.
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 07:04   #7
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

Cytat:
Napisał gipsy2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Od dawna już mam problem wzrostu temperatury podczas jazdy. Temperatura dochodzi prawie pod czerwone pole i opada do połowy i tak co jakiś czas - głównie podczas jazdy pod górkę czy też z większą prędkością. W zimie nawet zdarzało się że spadała po rozgrzaniu. Generalnie więszkość czasu podczas jazdy temperatura na wskaźniku przy licznikach jest OK - czyli 1mm w lewo od połowy skali.

Niewiem co to może być ... zostaje chłodnica (wątpie...) , termostat (może..) , czujnik temperatury (podejrzane...) i coś jeszcze?
Witam

Podłączę się pod temat, gdyż mam podobny problem, z tym że jak zauważam że wskazówka zaczyna wędrować w górę zdejmuję nogę z gazu i wtedy wskazówka wędruje z powrotem do pionu.
Przy normalnych temperaturach otoczenia i normalnej jeździe nawet stojąc w korku nie widać by wskazówka przechodziła na prawo. Wczoraj jednak przy temp. na zewnątrz 32 st. C i dynamicznej jeździe (wyprzedzanie przy prędkości około 100km/h) wskazówka dość często wędrowała na prawo - nie aż do czerwonego pola jak u kolegi gipsy2 ale jednak. Zawsze starałem się trochę zwolnić by nie przegrzać silnika. Dodam że wentylator chodził cały czas na max., nawet przy spokojnej jeździe nawet na chwilę się nie wyłaczył . Dzisiaj w rano przy tem 18 st. C jak zwykle silnik temperaturę trzyma, ale przy dynamicznej jeździe wskazówka przechodzi na prawą stronę - wentylator załanczał się jakby tylko na I biegu (zdecydowanie ciszej).
Trochę zaczynam się tym martwić, gdyż w niedługim czasie mam wyjazd wakacyjny do cieplejszych krajów i obawiam się, że problem ten może być dokuczliwy, szczególnie kiedy samochód będzie bardziej obciążony i podróżować będę po autostradzie z prędkością 130km/h, z drugiej strony niezbyt uśmiecha mi się wizyta w ASO i wymiana wszystkiego co może mieć związek z temperaturą silnika na mój koszt oczywiście, co i tak jak widzę nie zawsze rozwiązuje problem.
Wszelkie sygestie i pomoc z Waszej strony mile widziane. pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 08:23   #8
Raszej 5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2009
Skąd: szczecin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi 115KM
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

Witam

Panowie wasz problem dotyczy zapewne nieszczęsnej wtyczki rezystora wentylatorów, który zapewne się upalił i nie załącza samych wentylatorów co jest bez wątpienia przyczyną wzrostu temperatury. Miałem też tę przypadłość, która wyleczyłem za pomocą tego właśnie forum.

Cała naprawa jest opisana wraz ze zdjęciami i jest to sprawa bardzo prosta i łatwa nawet dla laika, mnie to zajęło 30 min wraz z wypiciem piwka. Jeśli właściciel Mondeo jest leniwy należy się w taki przypadku wybrać do elektryka, który wykona naprawę w 20 min za nie więcej nic 20 zł.

Moje spostrzeżenie po jeździe Mundkiem z przepaloną wtyczką:

1 gdy włączałem klimatyzacje wiatraki załączały się na 2 bieg a ich prace było słychać głośno i wyraźnie w kabinie samochody

2 jadąc po zmroku i hamując samochodem widoczne było przygasanie świateł

3 gdy wtyczka przepaliła się całkowicie wiatraki przestały pracować a wraz z tym temperatura w cieplejsze dni podskoczyła do końca skali.

4 klimatyzacja nie będzie pracować jeśli czynnik w chłodnicy nie jest schłodzony poprzez wentylator, skutkuje to rozłączeniem sprężarki klimy. ( tylko w przypadku już przepalonej wtyczki rezystora, pierwsze dwa podpunkty wskazują na nadpaloną wtyczkę.

Wyrazy współczucia Dla Panów, którzy zostali naciągnięci przez ASO na części.
Raszej 5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 14:32   #9
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

A mnie się jednak wydaje, że to wina pompy w układzie chłodzenia. Dieselek jak pracuje bez obciążenia to nie jest skory do grzania, a jak gaz wyląduje w podłodze to od razu temp. skacze. Niedawno na forum był opisywany taki przypadekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też jeździłem z przepaloną wtyczką rezystora i nic złego się nie działo, oprucz tego, że włanczały się na chwilkę na maksymalne obroty i po chwili wyłanczały.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 15:04   #10
Raszej 5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2009
Skąd: szczecin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi 115KM
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: TDDI - wzrost temperatury podczas jazdy

Nie do końca się z tym zgodzę!

Gipsy pisał przecież, że wymienił wszystkie elementy układu chłodzenie i nic to nie pomogło, łącznie z pompą wody i problem nie ustąpił. Występuje jeszcze mała różnica między nadpaloną wtyczką a całkowitym jej przepaleniem. W pierwszym przypadku wentylatory pracują na 2 biegu, w drugim przypadku gdy przepali się wtyczka dochodzi do zwarcia między przeciwnymi biegunami tej wtyczki, czego następstwem będzie całkowity brak pracy wiatraków co za tym idzie wzrost temperatury. W przypadku całkowitego przepalenie wtyczki dojdzie jeszcze koszt bezpiecznika 60 A (kolor żółty), który znajduje się w skrzynce koło akumulatora, koszt bezpiecznika około 35 zł w sklepie Forda.

Panom, którzy mają problem ze wzrostem temperatury proponuje w pierwszej kolejności sprawdzać czy wentylator pracuje w waszych samochodach, jeśli pracuje to nie ma prawa dojść do przegrzania auta. Gdy wentylator pracuje ( i nie ma tu różnicy miedzy 1 biegiem a 2) w tym przypadku szukał bym winy w pozostałych elementach układu chłodzenia.
Raszej 5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.