Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2006, 22:05   #1
mirek1966
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Model: GALAXY
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Podświetlenie deski - jak wymienić spalone żaróweczki ?

Pomocy. Mam spalone żaróweczki podświetlające pokrętła nawiewu , ogrzewania i kierowania strumieniem powietrza. Czy ktoś wymieniał już takie żarówki i wie jak się do nich dostać?


Ostatnio edytowane przez deku ; 18-02-2016 o 11:28 Powód: prefix
mirek1966 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2006, 06:14   #2
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

No to masz lekki problem. Wymieniałem i koniec konców zrobiłem ale trochę na okretkę.

Na poczatek musisz zdjąć cały podświetlany plastik. Trzyma się on wyłacznie na zatrzaskach. Ja lekko podważałem dolną część a następnie po "wyczepieniu" jej lekko podważałem górę. Nie idzie to od razu, i za drugim razem też wcale nie jest łatwiej. Trzeba trochę pokombinowac ale nie za mocno. Po kilku wygięciach, lekkim podważaniu w końcu samo jakoś odchodzi bez uszkodzeń.

Problemem jest żarówka - ja jej nigdzie nie dostałem w mieście, może serwis ma ale wątpię, nie chcą się zajmować pierdołami /szukałem oprawek do żarówek podświetlających deske rodzielczą - serwis nie prowadzi tego :fcp12/.

Żarówka składa się z:
- właściwej żarówki :fcp2
- plastikowej tulei, w której z jednej strony siedzi żarówka a z drugiej są ...
- dwa bolce metalowe.

Jest ją dość ciężko wyciągnąć, wystaje jedynie część szklana, za mało przyciśniesz, to nie dasz rady wyciągnąć, za mocno to strzeli szkło. Mi najpierw ślizgało się a potem strzeliła żarówka, sam plastik już łatwiej wyciągnąć bo można za niego złapać.

Ja szukałem jak najmocniejszej żarówki /bo tylko jedna podświetla całość/ pasującej do wnętrza tego plastiku, wyciągnąłem z plasatiku metalowe bolce, włożyłem do środka żarówkę, wąsy-przewody od zarówki przedłużyłem, wyciągnąłem przez otwory po bolcach i z powrotem wcisnałem bolce.

U mnie świeci, nie aż tak intensywnie jak reszta przycisków ale da się bez problemów znaleść w nocy to, co sie chce a nie po omacku szukać pokręteł.

powodzenia!
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2006, 23:03   #3
mirek1966
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Model: GALAXY
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie

Bardzo dziękuję. Udało się bez strat w zaczepach. Trzeba przyznać, że nie jest to najlepsze rozwiązanie techniczne i oświetlenie mało efektywne. Ale już przynajmniej cokolwiek widać w nocy.
Pozdrawiam.
mirek1966 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2006, 06:18   #4
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

A żarówki dostałeś czy robiłeś tak jak pisałem?
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 12:51   #5
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie

Cytat:
Napisał arcisz
A żarówki dostałeś czy robiłeś tak jak pisałem?
Witam. Jestem "nowy" teraz mam 1 Forda w życiu (Galaxy 96r. 2,8 automat), czy można wiedzieć jakie żaróweczki tam pasują? Chodzi mi o moc ?
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 18:02   #6
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Gdzie?
Pod oświetlenie deski rozdzielczej idą 5W5 i o takie pytaj a do pokretła nawieu szukaj jak najmocniejszej, byleby mieściłą się do plastiku bo i tak słaaabo swieci... Najpierw jednak zdejmij ten plastik i wyciągnij plastikowa tuleję, żebys miał do czego mierzyć - odradzam z góry zabawy z diodami - są na 12V ale france świecą na wprost a tam potrzeba zarówki która jak najwiecej daje światła na boki.

Powodzenia.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 21:06   #7
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie

Cytat:
Napisał arcisz
Gdzie? Powodzenia.
Chodziło mi oczywiście ( no to może nie takie oczywiste :fcp18 ) o pokrętła od regulacji temp. i poboczne. Dzięki za radę
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 21:12   #8
luk69
ford::amateur
 
Imię: Lucjan
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: Podświetlenie deski

Przeszukałem internet i dopiero tutaj znalazłem rozwiązanie. Potwierdzam z diodą to kiepskie rozwiązanie. Będę szukał żarówki na podmiankę. Żarówki oryginalnej nawet dziś nie znalazłem. Dzięki za radę.
luk69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 01:34   #9
apoloniaauto
ford::beginner
 
Avatar apoloniaauto
 
Zarejestrowany: 28-08-2010
Skąd: częstochowa
Model: Ford Mondeo Mk3 TDCI
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Podświetlenie deski - jak wymienić spalone żaróweczki ?

są diody co rozpraszają światło ! w zegary je włozyłem i dają jak głupie
apoloniaauto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 15:01   #10
Flojd
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: AHU
Rocznik: '97
Postów: 51
Domyślnie Odp: Podświetlenie deski - jak wymienić spalone żaróweczki ?

Cytat:
Napisał arcisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to masz lekki problem. Wymieniałem i koniec konców zrobiłem ale trochę na okretkę.

Na poczatek musisz zdjąć cały podświetlany plastik. Trzyma się on wyłacznie na zatrzaskach. Ja lekko podważałem dolną część a następnie po "wyczepieniu" jej lekko podważałem górę. Nie idzie to od razu, i za drugim razem też wcale nie jest łatwiej. Trzeba trochę pokombinowac ale nie za mocno. Po kilku wygięciach, lekkim podważaniu w końcu samo jakoś odchodzi bez uszkodzeń.
Próbowałem... Za konia nie idzie tego zdjąć. Podważałem od dołu, wyskoczyły dolne zatrzaski bez problemu, ale z górą to masakra jest! Ni me ni be, tysiące sposobów, chyba nawet połamałem jedno żeberko między pokrętłami (nie widać nawet, ale jest)... Macie może pomysł jak to zrobić?
Edit:
Uporałem się!... Podważyłem to od tyłu (włożyłem śrubokręt od dołu). Teraz problem jest z żarówką, wyjąłem tylko ją, oprawka plastikowa została... Zabawy pełno.

Ostatnio edytowane przez Flojd ; 09-02-2011 o 16:05
Flojd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.