Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2012, 10:48   #1
Maniack___1211
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Model: MOndeo
Silnik: TDDi 115
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Awaria hamulców

WItam, przeczytajcie ten temat i napiszcie coś od siebie, czy to we wszystkich mk3 jest to oc opisuje sie w tym temacie. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Maniack___1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 11:46   #2
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

Wymieniłem niedawno te przewody elastyczne bo też mi pękł jeden. Jak dla mnie trzeba takie rzeczy po prostu sprawdzać co jakiś czas, a nie miauczeć jak się coś stanie. Przecież hamulce to najważniejszy układ w aucie. Drugą sprawą hamulce nie giną nagle. Za każdym naciśnięciem pedał wpada głębiej. Po trzecie przód zawsze będzie hamował, więc nie wyolbrzymiajmy.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 16:06   #3
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

Dlaczego niby przód ma zawsze hamować? U mnie strzelił wężyk z tyłu. Pedał od razu wpadł do samej podłogi. Udało mi się pomału wyhamować naciskając hamulec kilkukrotnie do samej podłogi i zaciągając ręczny (gwałtowne hamowanie jest zupełnie nie możliwe w takim przypadku). Stanąłem, wcisnąłem jeszcze ze dwa razy pedał do podłogi i otworzyłem maskę. Nie było już prawie płynu w zbiorniczku. Obciąłem pęknięty wężyk, wkręciłem w niego wkręta, dolałem płyn i tak na hamujących 3 kolach wróciłem do domu (ponad 100 km).

Jak ktoś ma mondka już ponad 6 letniego - zwłaszcza w budzie kombi i jeszcze nie wymieniał tych przewodów to czas najwyższy (wymienić nawet profilaktycznie, nawet jak wizualnie nic się z nimi nie dzieje). Szkoda życia i zdrowia. Koszty wymiany nie są duże.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 18:13   #4
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

A z takiej okazji, że pompa hamulcowa jest dwu sekcyjna (przód i tył) i płyn ucieknie tylko z tej sekcji gdzie jest uszkodzony przewód (oglądnij zbiorniczek na płyn hamulcowy). Oczywiście, że będzie dużo słabiej hamował i w dodatku przy samej podłodze, ale nigdy nie będzie tak, że w ogóle hamulców nie będziemy mieli.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 18:30   #5
Maniack___1211
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Model: MOndeo
Silnik: TDDi 115
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

A wymieniałeś wszystkie bo 2 są z tyłu i 2 z przodu, i jakie założyłeś i jaki koszt przewodów oraz wymiany.
Maniack___1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 18:41   #6
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

Nie wiem ile kosztują przednie, a za tylne zapłaciłem po 27 zł szt. Cena jest śmieszna w porównaniu do możliwych konsekwencji.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 21:19   #7
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

Przyglądałem się zbiorniczkowi nie raz i nie dwa. Płyn ucieka z całości (tak jak i mi uciekł przy awarii przy tylnym kole - CAŁY!). Pompa może i jest dwu-sekcyjna (prawdopodobnie koła po przekątnej) ale zbiorniczek dzielony nie jest. Po pęknięciu wężyka nie ma możliwości utrzymania ciśnienia w układzie - hamowanie jest bardzo słabe i przy każdym, kolejnym naciśnięciu hamulca - płynu w zbiorniczku jest mniej. Pedał w tym momencie ma dokładnie taki sam opór jak przy odpowietrzaniu hamulców czyli niewielki. Na pewno nie da się skutecznie zahamować, owszem zwolnić da się, dodatkowo wspomagając ręcznym.

Ja wymieniłem oba wężyki z tyłu na jakieś marki FERODO. Ile kosztowały to naprawdę już nie pamiętam ale nie były to jakieś wielkie koszty (może ze 100 zł za oba).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 01:04   #8
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem niedawno te przewody elastyczne bo też mi pękł jeden. Jak dla mnie trzeba takie rzeczy po prostu sprawdzać co jakiś czas, a nie miauczeć jak się coś stanie. Przecież hamulce to najważniejszy układ w aucie. Drugą sprawą hamulce nie giną nagle. Za każdym naciśnięciem pedał wpada głębiej. Po trzecie przód zawsze będzie hamował, więc nie wyolbrzymiajmy.
potwierdzam
u mnie także tylni elastyczny przewód puścił nagle aczkolwiek wcześniej zaobserwowałem przetarcie 1 warstwy gumy właśnie na nim także to nie jest tak że mnie to zaskoczyło.

wymieniłem oba tylne bo drugi też był przetarty, pomyślałem że przednie też do wymiany ale ich stan był pozornie bdb. więc jak na razie czeka na lepsze czasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 06:44   #9
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyglądałem się zbiorniczkowi nie raz i nie dwa. Płyn ucieka z całości (tak jak i mi uciekł przy awarii przy tylnym kole - CAŁY!). Pompa może i jest dwu-sekcyjna (prawdopodobnie koła po przekątnej) ale zbiorniczek dzielony nie jest.
Tutaj to już nawet szkoda klawiatury na komentowwanie. Jeżeli byłoby tak jak piszesz to takie auto nie mogłoby wejść do produkcji, sposób działania który ja opisuję to jest podstawowy wymóg bezpieczeństwa. Tyle z mojej strony.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145

Ostatnio edytowane przez Luk@s ; 09-01-2012 o 06:51
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 22:10   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Awaria hamulców

Problem polega na tym ze hamulec jak działa, po wycieku płynu to w samiusienkiej podłodze (trzeba ruszyc resztka płynu tą sekcje z której płyn nie zszedł).
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.