Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2018, 11:00   #271
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Dziękuję za informację. Ja również będę chciał to połączyć przy okazji dłuższego wyjazdu. Nie chce tego robić pod domem aby uniknąć suszenia głowy, że sąsiadom auto od 2h pod oknami „smrodzi” Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2018, 15:34   #272
ttom33k
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

U mnie też wszystko się udało, czasowo zeszło ok 1.5 godziny
ttom33k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2018, 09:10   #273
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

To ja się teraz podzielę wrażeniami z instalacji pobranej aktualizacji map do SYNC3.

Pierwsza część aktualizacji poszła bezproblemowo i trwała około 30 minut. Po jej zakończeniu pojawił się komunikat, że druga część aktualizacji rozpocznie się po ponownym uruchomieniu samochodu. Faktycznie druga część procesu kontynuacji instalacji ruszyła od razu i została zakończona po kolejnych 30 minutach.
Niemniej jednak w tym przypadku pojawił się komunikat o błędzie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale zaraz po nim informacja, że proces aktualizacji został zakończony pomyślnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W informacji o systemie, widnieje już mapa F7 a mapy są na 100% uaktualnione (pojawiły się drogi, których wcześniej nie miałem). Nawigacja pracuje zupełnie normalnie wraz z komunikatami głosowymi…. Więc nie wiem o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jedynym faktycznym problemem na chwilę obecną, który zauważyłem, to brak zapisanego na pendrive raportu do zapisania w panelu potwierdzający dokonanie aktualizacji map. Macie jakieś sugestie, co mogło stać się powodem takiego błędu? Może lepiej ściągnąć raz jeszcze oprogramowanie i spróbować je zainstalować ponownie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Instalacja_Blad.jpg (48.4 KB, 134 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SYNC3.jpg (68.7 KB, 125 wyświetleń)
Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2018, 10:11   #274
...Święty...
ford::average
 
Avatar ...Święty...
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 89
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Czytałeś manual?

An error message “PKG_ERR...” appeared.
What do need I to do?
The USB flash drive was probably removed
before update process was completed. Please
insert the USB flash drive again. The update will
restart the next time you start your vehicle. Do
not remove the USB flash drive before you get the
“Installation Complete” message

Zaś raport znajduje się w katalogu SyncMyRide, którego wgranie na stronie (w moim przypadku) niczego nie zmienia, nadal mam do pobrania tą samą aktualizację map
...Święty... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2018, 10:33   #275
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał ...Święty... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaś raport znajduje się w katalogu SyncMyRide, którego wgranie na stronie (w moim przypadku) niczego nie zmienia, nadal mam do pobrania tą samą aktualizację map
Rzeczywiście. Sprawdziłem znowu możliwość pobrania i strona Forda nadal proponuje pobranie tych samych ponad 20GB aktualizacji (pomimo akceptacji loga z updatu który zakończył się sukcesem).
Ciekawe czy to ogólny bug po stronie Forda czy tylko niektóre systemy wpadają w pętle aktualizacji...
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2018, 10:57   #276
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał ...Święty... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałeś manual?
Oczywiście, że czytałeś....
Nie przerwałem instalacji samodzielnie, co zresztą wynikało z mojego postu. Pendrive wyciągnąłem godzinę po instalacji i wyświetleniu komunikatu pierwszego o błędzie i drugie o pełnym sukcesie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiem również, gdzie powinien się znajdować plik z potwierdzeniem wykonanej aktualizacji ale go tam właśnie nie było.... Niemniej dziękuję za sugestię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


-----------------------------

Problem rozwiązany.
Z dostarczonego pakiety aktualizacji wyodrębniłem sam plik językowy JR3T-14G422-BC.tar.gz, zmodyfikowałem autoinstall i poszło bez problemu. Nie wiem dlaczego pobrany pakiet ze strony Forda nie był wstanie się u mnie zainstalować bez problemów....dziwne . Co gorsze ponowna instalacja kończyła się każdorazowo wyrzucaniem błędu BGMAP_ERR01 . Na szczęcie temat opanowany. Jedynym minusem to brak możliwości wgrania pliku potwierdzającego wykonaną aktualizację na serwery Forda ....trudno . Może się to poprawi przy wgrywaniu kolejnych nowych map.

W dostarczonej aktualizacji w katalogu autoinstall w części z pakietem językowym miałem wpisane trzy instalacje. Czy ktoś z Was wie, co to za dodatkowe pakiety oprócz JR3T-14G422-BC.tar.gz ?

JR3T-14G421-BC.tar.gz - ?
JR3T-14G422-BC.tar.gz - pakiet językowy
GB5T-14G386-AA.tar.gz - ?

Ostatnio edytowane przez Misiek_WR ; 14-09-2018 o 17:55
Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2018, 11:31   #277
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

W końcu na polskiej stronie Forda udostępniona została aktualizacja map oraz SYNC3. Dostępna jest w tym samym miejscu co na ford.co.uk Nawet przygotowali instrukcje instalacji w PL
Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 06:35   #278
gregorb77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-08-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 51
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Misiek_WR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W końcu na polskiej stronie Forda udostępniona została aktualizacja map oraz SYNC3. Dostępna jest w tym samym miejscu co na ford.co.uk Nawet przygotowali instrukcje instalacji w PL
Czy te mapy widzicie rowniez w aktualizacji w aucie po wifi ?
gregorb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 11:33   #279
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Nie.
Ani razu nie wyświetlił mi się komunikat o aktualizacji poprzez WiFi. Dotyczy to samej platformy SYNC3 oraz zainstalowanych tam map. Wszystkie aktualizacje przeprowadziłem z pomocą pendriva (USB). Niemniej są osoby, którym aktualizacja oprogramowania SYNC3 poprzez WiFi się udała. Mapy z powodu wielkości plików, chyba tylko w opcji poprzez USB są do zaktualizowania.
Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2018, 14:29   #280
gregorb77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-08-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 51
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Czy ktoś jaka to wersja map jest dostępna jako najbardziej aktualna ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
gregorb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.