Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2013, 09:35   #1
Pawson8
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Radomsko
Model: FOCUS mk2
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Check, dusi się nierówne obroty, kopci

Witam
Panie i Panowie, chłopcy i dziewczętaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam od dłuższego czasu problem z moim Maxem... Mniej więcej tak jak jest napisane w temacie z tym ze check zaczął zapalać się od niedawna, mianowicie szarpanie zaczeło najczęściej objawiać się jhak jechałem gdzieś w dalszą drogę powyżej 150-200km (auto na codzien jezdzi po miescie) objawy tak jak by zaczeło brakowac mu paliwa, przy czym gdy zatrzymam sie w miejscu obroty falują i gdy spadają pod te prawidłowe wtedy auto strasznie kopci - że nic nie widac, wtedy pomagało przygazować mocniej, zgasic silnik na 10-15 min, lub w trakcie drogi jechać na 3 lub 4 biegu na wysokich obrotach i była szansa ze przejdzie. teraz jadąc po mieście miałem podobne objawy ale pojawiła się kontrolka pomarańczowa od silnika, mam kabelek elm327, podpiąłem wyszło ze P0490 (obwod sterowania recyrkulacji spalin-wysoka wartość) , skasowałem kontrolkę ale nic nie pomogło, auto zostawione na noc po odpaleniu jedzie normalnie ale tylko do momentu rozgrzania się do temperatury roboczej - co w tych temperaturach powietrza nie zajmuje duzo czasu...

Macie jakies pomysły sugestie?
Mam teraz trochę czasu mogę pogrzebać przy aucie samemu...
nastawiam się na EGR, czy idę dobrym tropem?

Pawson8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 12:00   #2
...Święty...
ford::average
 
Avatar ...Święty...
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 89
Domyślnie Odp: Check, dusi się nierówne obroty, kopci

Idziesz bardzo dobrym tropem, skoro masz czas to spróbuj zaślepić bo wiem z autopsji, że czyszczenie na niewiele pomaga (szkoda czasu)
...Święty... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 12:03   #3
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: Check, dusi się nierówne obroty, kopci

trop dobry bo egr zaczyna działać dopiero na ciepłym silniku. pamietaj zeby go nie zaslepiac jesli jest brudny to go wyczysc jesli popsuta elektronika to kup sobie nowy koszt jakies 800 zł
pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 13:37   #4
Pawson8
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Radomsko
Model: FOCUS mk2
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: Check, dusi się nierówne obroty, kopci

OK, tak jak piszecie nowy EGR to koszt 700-800zł... także wolałbnym go najpierw wyczyścić i zaślepić, teraz pytania... jaki materiał najlepszy do zaślepienia? i byłbym wdzięczny o jakieś wskazówki czy fotki w którym dokładnie miejscu się znajduję, pytanie może banalne ale to mój pierwszy diesel, nie chce czegoś "skopać" po po drodze, na co mam uważać, co moge zrobić "przy okazji" zaślepiania?
Pawson8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 13:56   #5
...Święty...
ford::average
 
Avatar ...Święty...
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 89
Domyślnie Odp: Check, dusi się nierówne obroty, kopci

Wskazówki jak to zrobić są na forum, opcja szukaj i jedziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W necie pojawiły się gotowe blaszki do zaślepienia EGR'a koszt ~20PLN

Bump: Sorry na alledrogo są nawet tańsze...
...Święty... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 14:48   #6
Pawson8
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Radomsko
Model: FOCUS mk2
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: Check, dusi się nierówne obroty, kopci

nie ma czasu na alledrogoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., widze że tam sa z blachy 1,5mm i taką właśnie chyba dorobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pawson8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.