Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2012, 20:17   #11
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

jesli wymieniałeś spręzyny i amory to moze słabo dokręcili nakrętki amora i jest luz..tam trzeba dobrze to dokręcić a nie na sztuke..łącznik stabilizatora bym wykluczył..jak jest prawie nowy to napewno nie stuka..może byc jeszcze sworzeń wachacza wyrobiony ale najpierw radze sprwdzić czy amortyzator jest dobrze skręcony.

paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 20:28   #12
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

Też mnie to zastanawia i myslalem o tym skręceniu amora.
Mechanik dokręcał to pneumatem i mimo ze mowilem by kluczem dokrecil to stwierdzil ze nie ma potrzeby bo pneumat dobrze dokrecił. Jutro do niego podjade i poprosze o sprawdzenie kluczem i imbusem.
To jest właśnie taki odgłos jakby amor podczas najazdu wysuwał się delikatnie a jak koło spada z progu zwalniającego to ta nakrętka by uderzała o mocowanie....
Jak czlowiek sam nie dopilnuje to.......
Lub też te trzy nakrętki co są wokół .... dziś patrzylem ale na oko nie widac...trzea by ugiac auto do takiego stanu jak spadek z progu a to w pojedynke nie jest proste.
Mam nadzieje że to bedzie to bo czeka mnie jeszcze wymiana termostatów, łożyska podpory półosi bo powyzej 110 pohukuje na delikatnym uginaniu sie auta i juz mam szczerze dosc wydatkow...
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 15:14   #13
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

I znowu w oczekiwaniu na moj termin u mechanika postanowilem pojezdzic i posluchac zawieszenia.
I... stukanie nadal jest choć nie tak donośne jak przy większych mrozach. Przy -14 i więcej po prostu stuka jak diabli podczas kiedy koło zjeżdża z progu zwalniającego.Teraz mamy -7 i objaw choć cichszy nadal występuje.
Mam już kilka takich garbów o okolicy na których jestem w stanie ewidentnie ten dźwięk usłyszeć. Dziś z ciekawości posłuchałem jak na nich pracuje lewa strona - kompletna cisza. I nadal nie mam pomysłu co jest powodem, że lewa strona nawet nie pierdnie a prawa mnie dobija tym stukaniem.
Sprawdziłem też kopiąc w opone czy to aby nie klocki ale nie , zresztą 5000km temu autko dostało nowe tarcze i klocki.
Złapałem się za relingi i bujałem autem jak oszalały aż sąsiad dostał ataku śmiechu... zero stukania ( łączniki przypominam też wymienione niedawno)...
I jak wczoraj tak dzisiaj jestem w czarnej .... , jedyne co pewne to to że natężenie stuków nasila się wraz z mrozem ale nie ustępuje jednak zupełnie kiedy było na plusie...
Pobujałem też silnikiem bo pomyślałem że może jakaś poduszka ale nawet nie drgnie przynajmniej bujany rękami...

Ostatnio edytowane przez Marek ; 09-02-2012 o 15:28 Powód: Na forum nie używamy wulgaryzmów
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 13:41   #14
baykama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002-03
Postów: 29
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

To nie ten sam temat??
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
baykama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 13:46   #15
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

U mnie stuka tylko kiedy koło ma nagle "spaść" kilka cm. Przy ruchu koła w górę jest cisza. Jest to taki metaliczny dzwiek jakby nakretka tłoka amora miała luz ale sprawdzone że luzu nie ma.
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 14:34   #16
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

Cytat:
Napisał Tyskiebeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie stuka tylko kiedy koło ma nagle "spaść" kilka cm. Przy ruchu koła w górę jest cisza.
Pewnie górne mocowanie amortyzatora (poduszka).
Ćwiczyłem już to z jednej strony. Teraz mi stuka z drugiej.
Nie można było tego zdiagnozować ani na szarpakach ani "brechą".
Wymieniałem w ciemno wraz z łożyskiem amorka na SKF.

pzdr
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 14:52   #17
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

Ja mam wymienione zrowno poduszki jak i łożyska amorków wlasnie na SKF wiec to nie wina zuzycia , ewentualnie zlego montarzu ale bylem przy nim i wygladalo mi ze wszystko jest ok...
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 23:39   #18
Robert_Taki
ford::advanced
 
Avatar Robert_Taki
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-09-2007
Skąd: Northern Ireland/Rzeszów
Model: Mondeo mk4 Saloon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 314
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

Jaki problem wymontować łącznik stabilizatora i go sprawdzić?Ja też kupiłem metalowy i długo nie wytrzymał.A bujanie autem też nie wykaże luzów łącznika.
Robert_Taki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 01:01   #19
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

Łącznik ok.
Okazało się, że stuka osłona tłoka amorka.
Na mrozie się skurczyła i na wertepach wskakiwała i spadała z odbojnika.
Mechanik rozgrzał ją, rozciągnął i założył na odbojnik tak zostawiając do wystudzenia.
Efekt - stuku brak. Oczywiście ryzyko że znowu ją zmrozi i jak się zsunie z odbojnika to się skurczy istnieje więc pozostaje przeczekać mrozy. Niestety nie ma nawet jak zamocować jej trytytką. Jak zacznie mi stukać ponownie to bede wiedział że spadła ponownie. Przejechałem po zabiegu 30km i multum dziur. Stukania nie usłyszałem. Jakieś delikatne ale to już chyba moje wyczulone ucho na prace zawieszenia. Poczekamy zobaczymy czy objaw wróci czy nie.
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 22:21   #20
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

Ooo :-). Tyskiebeer - mam dokladnie idealnie to samo tylko w lewym, przednim kole. Stuk przy opadajacym kole. Przejrzałem już wszystko, ba, nawet osłone silnika zdjalem bo myslałem że to ona. Bez skutku. Wczoraj mocniej się temu tematowi przyjrzalem i stwierdziłem, ze może to być właśnie ta osłonka (mam odboje i oslony - zamienniki). Jak podniosłem samochód z jednej strony - prawej, to osłona siedziala na miejscu. Podniosłem z lewej - to była wysunieta z odboju. łożyska i poduszki kolumn - mam nowe skf. amortyzatory nowe (motorcraft), łączniki niemal nowe (to na pewno nie one bo defekty lączników czuc na kierownicy).

U mnie tez im wiekszy mroz- tym wiekszy stuk. tym stukom nie towarzysza żadne drgania, niczego nie czuć na kierownicy. Tylko puka.

Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 10-02-2012 o 22:30
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.