Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2012, 07:34   #221
EooS
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

ekokk:

Kiedy wymieniałeś filtr paliwa ?
..ja już jestem umówiony na poniedziałek - mam nadzieję że rozwiąże to mój problem ze sprężynką

EooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 07:43   #222
Jaqus
ford::amateur
 
Avatar Jaqus
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-09-2009
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6TDCi109KM
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Przy -20 mój Mondeo odpalił bez problemów, ale po 20 kilometrach na A4 zaczęła migać "spręzynka" i strata mocy. Wyłączyłem silnik i uruchomiłem bez problemów. ruszyłem dalej i po 200 metrach to samo - "sprężynka". Zawsze tankuję na shell'u i wczoraj zalałem bak mimo że pan na stacji mówił że mają zimowe paliwo. To ściema. Żona jeździ focusem na V-power Diesel i wczoraj miała to samo. Chyba trzeba dolać benzynki albo jakiegoś STP?
Jaqus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 07:49   #223
EooS
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał Jaqus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba trzeba dolać benzynki albo jakiegoś STP?
Z benzyną nie próbowałem, ale dolałem STP - u mnie to nic nie dało..

Dolewałeś już benzyny do ropy ? Czym to grozi ? ..no i jakie są z tego korzyści ?
EooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 08:03   #224
Jaqus
ford::amateur
 
Avatar Jaqus
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-09-2009
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6TDCi109KM
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał EooS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z benzyną nie próbowałem, ale dolałem STP - u mnie to nic nie dało..

Dolewałeś już benzyny do ropy ? Czym to grozi ? ..no i jakie są z tego korzyści ?
Jeżdżę dieslami od 10 lat. Upodobałem sobie shell i głownie na tym paliwie jeżdżę. Do tej pory nie miałem problemów z jakością paliwa, więc nigdy nie dodawałem nic do ON. Dziś pierwszy raz mnie zaskoczył.
O benzynie mi powiedział mechanik, ale nie więcej jak 10% ilości ON w baku.
Jeszcze się nie zdecydowałem, muszę poczytać o tym.
Jaqus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 08:04   #225
misiasty7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2010
Skąd: kraków
Model: ford focus I
Silnik: 1.8 tdci 100km
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Dzisiaj o 6 rano w Krakowie -22'C a foka odpaliła za 1 razem po 4-5 sekundach kręcenia. Jak? Nowe świece, nowe aku, paliwo + depresator. Rozrusznik nie wiem w jakim jest stanie ale chyba tragedii nie ma skoro odpala przy takich mrozach. Gdzieś już o tym wspominałem ale rok temu przy fabrycznym akumulatorze i starych świecach przy -5'C odpalał w bólaaaach.... po 5-cio krotnym kręceniu.
misiasty7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 08:54   #226
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Zajedziecie silniki szybciej niż wam się zdaję dolewajać Pb do ON, szczególnie posiadacze TDCI. Sam w sobie ten silnik jest lichy i lepiej nie eksperymentować...Lepiej dolać jakiegoś STP do baku, czy nawet dwie butelki niż dolewanie benzyny albo denaturatu....
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 08:57   #227
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

a w Lublinie dziś z rana -23'C. Rok temu wymienione świece, podładowany kilka dni temu prawie 3 letni akumulator centra futura 72Ah (pomału odmawiająca posłuszeństwa). 15 sekundowe grzanie i odpalił po sekundzie kręcenia (równiutko, bez szarpania). Nie jest źle.
Zwykły ON z Orlenu (przy składzie paliw w Lublinie) + Skydd.

2 zimy temu samochód (z lekkim trudem) odpalał mi (nowy akumulator) przy -28'C na 3 przepalonych swiecach.


Z ta benzyną do TDCi - zastanawiam się po co to ludzie robią. Osprzęt delikatny (pompa, wtryski), drogi jak diabli... nie lepiej kupić litr depresatora np tego co ja używam Skydd'a? Koszt ze 30 zł za litr i jest na 1000 litrów ON. Nie mam żadnych problemów z paleniem z rana, nic nie zamarza. A bywa że samochód stoi przez 2-3 dni nie ruszany.

Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 03-02-2012 o 09:00
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 09:08   #228
misiasty7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2010
Skąd: kraków
Model: ford focus I
Silnik: 1.8 tdci 100km
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ta benzyną do TDCi - zastanawiam się po co to ludzie robią. Osprzęt delikatny (pompa, wtryski), drogi jak diabli... nie lepiej kupić litr depresatora np tego co ja używam Skydd'a? Koszt ze 30 zł za litr i jest na 1000 litrów ON. Nie mam żadnych problemów z paleniem z rana, nic nie zamarza. A bywa że samochód stoi przez 2-3 dni nie ruszany.
Też staram się zrozumieć ten fenomen. Może ludzie sugerują się poradą 60+ letniego wujka który pomagał tak w rozruchu ciągnikowi na wsi w latach 70tych.
misiasty7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 09:21   #229
Jaca1
ford::average
 
Avatar Jaca1
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK5 mondeo - Titanium kombi Power shift
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał robbo40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radosc byla przedwczesna. Dzis rano przed godzinka -21 st i powtórka z dnia wczorajszego. Kręci, kręci ale nie zapala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupie dzis nowy aku i zobacze, jak sie uda odpalic to podjade do elektryka sprawdzic swiece.
Skoro kreci to po co inwestowac w nowy aku? Problem raczej po stronie paliwa - trzeba wstawic do cieplego i poczekac.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było: MK1 2.0 16V GLX kombi(1995 - 2002), MK2 2.0 16V GHIA kombi(2002-2009), Mk3 GHIA kombi(2009 - ...)
MK4 TITANIUM kombi i wreszcie MK5 Titanium .......
Jaca1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 09:26   #230
Jaca1
ford::average
 
Avatar Jaca1
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK5 mondeo - Titanium kombi Power shift
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Czytajac komentarze zaciekawila mnie jedna rzecz. Wiekszosc, ktorzy maja klopoty z paliwem tankowali na Shellu. Ja tez mialem problem po ich paliwie, czyzby to przypadek?

Paliwo ze Statoil (arctic Gold) sprawuje sie znacznie lepiej - takie mam doswiadczenia.
__________________
Było: MK1 2.0 16V GLX kombi(1995 - 2002), MK2 2.0 16V GHIA kombi(2002-2009), Mk3 GHIA kombi(2009 - ...)
MK4 TITANIUM kombi i wreszcie MK5 Titanium .......
Jaca1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.