Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2011, 18:24   #21
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

Cytat:
Napisał bobek_thc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to wytlumacz mi po co produkuja lancuchy i napinacze?? ktore mozna zakupic na internecie lub w normalnym sklepie?
Powiem tak jak w benzynie przestawisz rozrząd o jeden ząb to przy sprzyjających warunkach(np. odpalenie na krótką chwilę)może sie nic nie stać,natomiast w dieslu taka sytuacja skutkuje śmiercią głowicy oraz tłoków i byc może korbowodów,resztę dopisz sobie sam a ty twierdzisz że ci się w TDCI przestawił rozrząd.Części zamienne nawet te których się nie opłaca wymieniać np. wały tłoki i korbowody też można kupić w serwisie lecz pewno taniej cały sprawny motor niż kapitalny remont.

jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 16:39   #22
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

no i stalo sie minelo pol roku wymienilem prawie wszystkie podzespoly silnika i mondeo wrocilo na droge, ciesze sie ze juz po wszystkim. ale koszta nie male i co nie ktorzy pisali ze nie ma co naprawiac bo jak rozrzad psekoczyl to juz nie da rady nic zrobic i okazalo sie ze to nie prawda, mianowicie lancuch przeskoczyl na pompie i nie uszkodzil korbowodow czy zaworow ani glowicy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przyczyna calej tej usterki bylo zassanie syfu z baku paliwa... dzieki wszystkim za pomoc.
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 16:48   #23
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

Cytat:
Napisał bobek_thc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale koszta nie male i co nie ktorzy pisali ze nie ma co naprawiac bo jak rozrzad psekoczyl to juz nie da rady nic zrobic i okazalo sie ze to nie prawda, mianowicie lancuch przeskoczyl na pompie i nie uszkodzil korbowodow czy zaworow ani glowicy
pisząc o przeskoczeniu łańcucha rozrządu autor miał na myśli ustawienie wałków rozrządu w stosunku do wału korbowego i ewentualny konflikt/spotkanie się tłoków z głowicą po przestawieniu tych elementów. nie wiem jak twój mechanik zdiagnozował przestawienie łańcucha na pompie bo to akurat nie ma najmniejszego znaczenia jak kółko pompy jest ustawione w stosunku do reszty kół rozrządu. dlaczego nie ma znaczenia? otóż służy ono jedynie w TDCI do napędzania pompy wysokiego ciśnienia. pompa ma się kręcić i wytwarzać ciśnienie a samym wtryskiem steruje komputer poprzez wtryskiwacze.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 12-04-2011 o 16:54
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 21:14   #24
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

jak zdjelismy obudowe od lancucha, okazalo sie ze lancuch jest bardzo luzny, mechanik wydrukowal schemat jak poblokowac gorne walki, pompe i cos jescze nie pamietam i bylo wyraznie pokazane jak powinna byc ustawiona pompa w stosunku do gornych walkow do tego nie dalo sie jej zablokowac przy demontazu lancucha. a mozesz mi powiedziec co miales na mysli ze "samym wtryskiem steruje komputer przez wtryskiwacze"??
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 21:32   #25
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

mianowicie to, że sama pompa na okrągło wytwarza ciśnienie w układzie CR więc musi się tylko kręcić i nie ważne jest jak jest ustawiona w stosunku do wału i zaworów. dozowanie paliwa do cylindrów sterowane jest przez układ elektryczny zlokalizowany w każdym wtryskiwaczu. komputer otwiera i zamyka wtryskiwacze.
w TDDI jest "stary" układ wtryskowy i tam jest rozdzielacz na pompie i przez niego ciśnieniem paliwa steruje się otwieraniem i zamykaniem wtryskiwaczy i tu ustawienie pompy ma już duże znaczenie.
to tak ogólnie bez szczegółów.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 22:34   #26
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

chyba sie kolego mylisz bo mam na kolanach ksiazke Haynes i pisze tu wyraznie ze przy wymianie pompy trzeba ustawic i zabokowac ja, ta dziurka ma byc na godzinie 1,i pisza tu ze to jest wazne jak jest ustawione. no ale dzis powciskalem mu troche i sprezynka mi wyskoczyla troche moc spadla nic nie kopci, zgasilem odpalilem i bylo ok tylko juz nie gazowalem tak bardzo mam nadzieje ze to nie ktorys wtrysk bo dopiero kupilem komplet tylko ze uzywanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 22:50   #27
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

Cytat:
Napisał bobek_thc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba sie kolego mylisz bo mam na kolanach ksiazke Haynes i pisze tu wyraznie ze przy wymianie pompy trzeba ustawic i zabokowac ja, ta dziurka ma byc na godzinie 1
tak piszą bo jest blokada, która wchodzi w konkretnym położeniu żeby można było odkręcić 3 śruby mocujące pompę podchodząc od strony rozrządu. ale jest to kwestia tylko demontażu pompy a nie całego rozrządu. poza tym ustawienie to jest z pewnością opisane dla przypadku kiedy jest tylko odkręcony otwór rewizyjny pompy na pokrywie zaworów bo przyrząd do blokowania pompy montuje się zamiast tego dekielka na pokrywie. ja wymianę pompy zrobiłem bez tego przyrządu/blokady.
jedyna przyczyna konkretnego położenia koła na pompie może być spowodowana ustawieniem silnika w takim układzie baby nie było sił działających od strony układu korbowego tzn. żeby któryś tłok nie był w położeniu, które powoduje obrót wału (faza sprężania lub pracy)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 12-04-2011 o 23:01
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 19:20   #28
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

chcesz mi powiedziec ze moj mechanik postawil zla diagnoze po tym jak zdjal pokrywe ustawil silnik na wale korbowym w jakas tam neutralna pozycje i zaczal blokowac te walki u gory tak jak do demontazu lancucha i mogl wszystko zablokowac procz pompy. wiec jak dla mnie sprawa wygladala jasno jesli nie da sie zablokowac pompy to znaczy ze przeskoczyl lancuch na niej, jak dla mnie trzeba bylo to zrobic. a tak wogole procz tego wymienilem pompe i wtryski wszystko przez jakies lipne paliwo.
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 17:00   #29
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

Cytat:
Napisał bobek_thc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chcesz mi powiedziec ze moj mechanik postawil zla diagnoze po tym jak zdjal pokrywe ustawil silnik na wale korbowym w jakas tam neutralna pozycje i zaczal blokowac te walki u gory tak jak do demontazu lancucha i mogl wszystko zablokowac procz pompy
chcę jedynie powiedzieć że to nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o konflikt w silniku. być może np. ktoś wcześniej robił coś przy pompie i koło zębate pompy zostało inaczej ustawione co nie znaczy, że reszta jest źle ustawiona. jeśli zablokował resztę (wał korbowy i wałki rozrządu) to mógł spokojnie zdjąć łańcuch a pompę ustawić przed jego założeniem albo zostawić tak jak jest jeśli chciał tylko sprawdzić
na zdjęciu 3 zielone kropki to otwory przez które odkręca się pompę, 1 żółta to otwór do blokowania lub określenia pozycji koła pod przyrząd do blokowania koła przy demontażu pompy, 4 czerwone to otwory do montażu do wirnika pompy
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg koło pomy WC.jpg (86.6 KB, 46 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 14-04-2011 o 17:05
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 18:42   #30
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

uwazasz ze nie mozna bylo postawic pewnej przyczyny jesli kolo pompy bylo innaczej jak na schemacie? jak mozna zdiagnozowac ze przeskoczyl lancuch na pompie bo rozumiem ze jak by przeskoczyl na wale korbowym czy walkach rozrzadu to kaplica. widze ze znasz sie na rzeczy to wez mi doradz troche co z ta mrugajaca sprezynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak mu wdepne przy wyprzedzaniu traci moc zapala sie sprezynka i mruga, jedzie tylko ze oslabiony a jak mu znow wdepne pozadnie to juz wogole traci moc i gasnie musze kluczyk przekrecic odpalic i jedzie dalej tylko musze delikatnie z wyczuciem jezdzic bo jest kicha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.