Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2016, 20:40   #1
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

Witajcie Panowie,

Wertowałem forum, ale niestety nie znalazłem rozwiązania swojego problemu, a jestem akurat na wyjeździe w Bośni i trochę mi to psuje wyjazd.

Otóż od wczoraj mam okresowe problemy ze spadkem (zupełnym brakiem) mocy na podjazdach, nawet na ciepłym silniku - dochodzi do tego, że samochód na podjeździe pod górkę, nawet na 1 biegu, z gazem wciśniętym w podłogę, prawie gaśnie. Czasem dzieje się to również na praktycznie płaskiej drodze (wtedy bardzo wolno się rozpędza).

Zauważyłem, że w tych momentach nie włącza się turbina (po jakimś czasie znowu zaskakuje, żeby przy kolejnym podjeźdzoe wszystko się powtórzyło). Jedyne objawy jakie zauważyłem, to zdecydowanie głośniejsza praca pompy paliwa, nawet na luzie oraz długo działający wentylator na postoju, po wyłączeniu silnika.

Czy możliwe jest, że jest to jakoś skorelowane z nagrzewaniem się silnika lub problemami z pompą? Droga do Bośni wiodła przez sporo gór (mocno obciążający silnik teren), ale nie robiłem dziennie więcej niż 300-400 km. Gdzieś czytałem, że może to być wina przepływomierza, ale chyba za granicą sam nic z tym nie zrobię.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i rady, bo czeka mnie jeszcze co najmniej 1500 km do domu i chciałbym bez problemów wrócić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2016, 20:58   #2
Keradyan
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2015
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.5 EB 203KM@308Nm
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

Sprawdź węże w okolicach turbo. Może jakiś nadgryziony...
Keradyan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2016, 21:29   #3
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

Wracam do Was z aktualizacją - otóż po wyjeździe z Bośni sytuacja uległa pogorszeniu, gdyż przy wyprzedzaniu pod górkę, temperatura podskoczyła na chwilę i spadła, więc doczłapałem do pierwszej lepszej stacji i uzupełniłem brak płynu chłodniczego wodą destylowaną (jedyne co na stacji mieli).

Po kilku dniach i przejechaniu maksymalnie 100 km zauważyłem, że płynu znoów nie ma (pod samochodem również żadnych plam), więc uzupełniłem brak i chyba póki co jest ok.

Konsultowałem się jednak z moim mechanikiem i mówił, że płyn przed wyjazdem był uzupełniony (zrobiłem jakieś 2300 km), więc te ubytki są co najmniej dziwne (muszę jeszcze raz dokładnie sprawdzić ew. wycieki. Idąc za radą mechanika sprawdziłem czy w zbiorniczku wyrównawczym nie pojawiają się pęcherzyki, co mogłoby być oznaką uszkodzenia uszczelki, ale nic takiego nie zauważyłem. Rozważałem też awarię termostatu, ale wskaźnik temperatury jest niezmiennie na środku (chociaż nie wiem czy powinien wskazywać taką temperaturę już chwilę pod odpaleniu - chyba aż tak szybko silnik się nie nagrzewa?).

No i ostatnia sprawa - stukot w silniku na luzie. Myślałem, że to głośno pracująca pompa paliwa (podobno się to zdarza i jest do wymiany), ale dźwiek dochodzi bezpośrednio z silnika. Jutro postaram się nagrać jakiś film i Wam udostępnić do oceny.
krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2016, 22:55   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

gdzies ucieka, zobacz stan oleju

przegrzejesz silnik jak zrobisz jeszcze trochę km
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 00:26   #5
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

Olej w normie, sprawdzalem kilka razy. Jedyny problem to ten plyn chlodniczy i dzisiaj zdalem sobie sprawe, ze chyba byl z tym problem od poczatku (auto kupilem niedawno, kolo miesiaca temu, plyn byl ok, a przed samym wyjazdem, po zrobieniu kolo 2 tys. km musialem go uzupelnic).

Sprawdze w ciagu kilku dni jak wyglada kwestia ubytkow (teraz samochod bedzie stal kilka dni). Zdecydowanie chcialbym uniknac skracania wyjazdu i powrotu na lawecie.
krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 06:47   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

to musi gdzieś lać, nie patrzyłeś pod spód ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 09:14   #7
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

Patrzyłem po dolaniu i po postoju - po dolaniu nic nie leci, po postoju żadnych plam. Dzisiaj jeszcze raz wszystko dokładnie sprawdzę, wszystkie przewody itd. Bardziej mnie martwi ten stukot z silnika, bo nie wiem czy to cylinder, zawory czy jeszcze coś innego. Wrzucę za jakiś czas film do oceny.
krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 09:19   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

powiem Ci, że nie widzę tego dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wrzuć film konieczne
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 09:45   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

Cytat:
Napisał krychu.s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba aż tak szybko silnik się nie nagrzewa?
jedyne co mogę odpowiedzieć to że u mnie wskazówka też bardzo szybko uzyskuje środek skali.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 09:51   #10
valhalem
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Model: FF3
Silnik: 1.6EB 182
Rocznik: 2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: 1.6 EcoBoost - zupełny brak mocy (przejściowo)

Co do ubywającego płynu chłodniczego to mialem ten sam problem, brak wycieków a plyn uciekał - problemem okazał się lekko sączący przewód zwrotny ( nie wiem czy dobrze to nazywam ) podpięty do zbiornika z płynem, przewód ponoć niedostępny w zwykłym sklepie a tylko w aso ( 75 pln ). Wymieniłem sam - przewód w całości widoczny po zdjęciu obudowy silnika.

Sączyło się nie od strony zbiornika,a z drugiego końca przewodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sączenie było bardzo delikatnie widoczne od spodu auta od strony pasażera po zdjęciu dolnej plastikowej obudowy ochronnej.

Dokladnie ten prawy z widocznych dwóch na tym zdjeciu wychodzacych ze zbiornika
http://images.cdn.autocar.co.uk/site...?itok=ePr90pzC

Ostatnio edytowane przez valhalem ; 08-06-2016 o 10:06 Powód: dodanie zdjecia
valhalem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.