Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2010, 23:44   #1
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Ciężko odpala - ale nie zawsze...

Witam !
Mam irytujący problem, który nie daje mi spokojnie spać od pewnego czasu i mam nadzieję, że mi pomożecie....
Mianowicie mój Focus MK1 1.8 TDDi ma czasami bardzo "ciężkie odpalanie".
Kręcę kruczykiem i...... odpala nieraz dopiero po ok połowie minuty kręcenia ;/
Czasem (ale tylko czasem) jest bardzo fajnie odpala od "strzału" ale nieraz jest właśnie tak....
Najczęściej dzieje się to gdy jest ciepło (ostatnie upały) i gdy po dłuższej jeździe (silnik rozgrzany) ostygnie (najczęściej dzieje się to jak postoi tak 30 min - 1h).
Zapowietrzenie układu paliwowego wykluczam, ponieważ podczas kręcenia dym z rury wydechowej leci.... a jak odpali to wali taką chmurkę (jasną) że.... masakra :/.
Świece żarowe wymienione przed zimą i nieważne czy jest ciepło czy zimno zawsze czekam aż zgaśnie kontrolka od świec i dopiero odpalam.
Nie jest to normalne według mnie, diesel powinien odpalać od "strzału" - tak przynajmniej myślę widząc jak u kilku osób z rodziny w VW TDi odpala bez jęknięcia od "strzału".
Sczerze mówiąc to już trochę mi wstyd jak gdzieś na parkingu odwala mi taki numer... DIESEL ?! żeby takie ciężkie odpalanie miał to tragedia.... może uda mi się zrobić jakiś filmik jak ciężko odpala, wrzuce go na YT i tutaj pokażę żebyście zobaczyli w czym tkwi problem...

Szukałem na forum tego problemu, ale nie znalazłem żadnego tematu, który by odpowiadał problemowi mojej foczki.... może słabo szukałem ? ;p


Ostatnio edytowane przez monek_focus ; 01-08-2010 o 22:15
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 08:28   #2
Emis
ford::average
 
Avatar Emis
 
Imię: Emila
Zarejestrowany: 24-02-2010
Skąd: Lubin
Model: Stilo , Citroen C5 2,0
Silnik: 1,6 16v ,,,2.0 16 v
Rocznik: 2004,2003
Postów: 155
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

Witam.
Kolego najpierw zmień tytuł postu na zgodny z regulaminem,następnie dobrze poszukaj w szukajce bo tematów jest x,
Tu proszę jeden z nich [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego
elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy
boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy.
Emis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 08:55   #3
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

Dzięki kolego, ale niestety ten temat który podałeś nie opisuje mojego problemu... nie znalazłem też żadnego innego który by jemu odpowiadał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam dalej na podpowiedzi.
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 09:47   #4
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

Cytat:
Napisał monek_focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki kolego, ale niestety ten temat który podałeś nie opisuje mojego problemu... nie znalazłem też żadnego innego który by jemu odpowiadał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam dalej na podpowiedzi.
temat był już wałkowany o ile sobie przypominam, jak znajdę wrzucę linka.
hehe, ten kolega Emis to jest koleżanka,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Hetfield ; 01-08-2010 o 18:26
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 20:49   #5
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

A jak u Ciebie z filtrem paliwa ??? Kiedy wwymieniałeś ??? Sprawdź jeszcze świece żarowe bo czasami i jednego sezonu nie wytrzymają wiec to że wymieniałeś rok temu to gwarancji nie daje !!! Jak z tymi rzeczami będzie ok to sprawdź rozrusznik może szczotki już siękończą i nie ma takiej dużej mocy już żeby zakręcić silnik !!!
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 22:13   #6
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

Przyznaję, że od kiedy kupiłem samochód (2 lata) jeszcze ani razu filtra paliwa nie zmieniłem... muszę wygospodarować trochę wolnego czasu i zabrać się za wymiane oleju i wszystkich filtrów i zobaczymy.
Świece na 99% nie są przyczyną bo tak się dzieje w zasadzie cały czas od kiedy mam ten samochód, tylko w ostatnie upały to się jakby nasiliło... zauważyłem też (choć to raczej nie jest przyczyną) że często po myciu tak ciężko odpala...
Rozrusznik też odpada bo myśląc chyba logicznie moją mózgownicą (choć może jestem w błędzie) to powinien zawsze tak ciężko odpalać w przypadku zużycia szczotek, a on czasami ma tak ciężkie odpalanie...
Dzisiaj na przykład odpalał tak jak na diesla przystało... pyk i już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Dzięki za podpowiedź... postaram się w najbliższym czasie zmienić filtr paliwa i zobaczymy czy to pomoże...
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 17:22   #7
mr_ffox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Nowa Dęba
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

Miałem to samo, tez klalem ze mi nie odpala a po ilus tam razach wreszcie zaskakiwal, okazało sie ze magnes w rozruszniku popekał i sie rozsypał, po wymianie Fordzik pali od 1szego strzału. Pozdrawiam koszt rozrusznika regenerowanego ok 350 zl.

Ostatnio edytowane przez mr_ffox ; 02-08-2010 o 17:24
mr_ffox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 21:14   #8
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

mr ffox a po co się wpędzać w takie koszty. Ja wymieniłem na nowiutki szczotkotrzymacz razem z magnesami za 25zł. Jeżeli nie chesz się brudzić i bawić poszukaj u siebie w mieście gdzie regenerująrozruszniki a nie sprzedają zregenerowane!!! Regeneracja rozrusznika kosztuje ok 150zł i 200zł zaoszczędzoone !!!
Tu masz przykładową aucję ja kupowałem od tego gościa !!!
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 10:35   #9
mr_ffox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Nowa Dęba
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

Mozna i tak, ja potrzebowalem na juz wiec kupilem regenerowany. Tylko w moim popekał magnes na obudowie wiec te szczoteczki nic by mi nie dały, podejzewam ze to samo jest u kolegi bo objawy sa takie same.
mr_ffox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 21:35   #10
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie

Po ponad roku odgrzewam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną mojego ciężkiego zapalania było to, że nie grzało mi świec zarowych. Niby jak jest ciepło to świece nie powinny mieć wpływu - nie włączają się, można odpalać. U mnie tak nie było. Zrobiłem sobie manualne grzanie świec i dodatkową kontrolkę która informuje mnie czy świece się faktycznie grzeją czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kontrolka jest w liczniku w jednej z tych trzech kontrolek na tarczy obrotomierza. Jak się nie świeci to naciskam na przycisk, odczekuje i nie ma żadnego problemu z odpalaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trochę późno piszę ale mam nadzieję że może to pomóc innym którzy mieli by podobny problem.
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.