Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2011, 20:16   #1
jedrzej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 1,8 16v + gaz
Rocznik: 1994
Postów: 32
Domyślnie Obroty spadaja do 0 przy dodaniu gazu

Witam!
Mam taki problem:
Mondeo 1.8 benzyna/gaz 1994 rok
Od pewnego czasu. po jeżdzie po mokrym zaczął dziwnie się zachowywać. To znaczy gdy dodam gazu obroty silnika spadają czasem do zera i auto potrafi zgasnąć gdy jadę wolno, gdy szybciej to odpala po chwili i znów jedzie. Dzieje się to tylko jak jest wilgoć lub długo nie jeździ. Zauważyłem też gdy tak się dzieje to temperatura silnika rośnie prawie na maxa. Gdy przestaje to widzę że temperatura spada i jest w normie. Wcześniej potrafił mi gasnąć na zakrętach, dzisiaj pół dnia jeżdził i obroty spadały do zera a drugie pół było OK. Zauważyłem też że dzieje się to tylko poniżej 2000 obrotów, gdy trzymam powyżej jest OK.

Proszę Was o radę bo mój mechanik nie potrafi znaleźć przyczyny.

Pozdrawiam


wklejam link gdzie zobaczycie jak zachowują się moje obroty....

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gdyby trzeba więcej informacji to dajcie znać

1. Dzieje się tak na gazie jak i benzynie.
2. Obroty na luzie nie są stabilne, czasem spadają, po czym wracają do normy.


Ostatnio edytowane przez jedrzej ; 14-09-2011 o 20:34
jedrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 20:52   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Obroty spadaja do 0 przy dodaniu gazu

podstawa, swiece, przewody, cewka zaplonowa, silniczek krokowy, sparciala izolacja na kablach od cewki. Co z tego sprawdziles ?
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 21:05   #3
jedrzej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 1,8 16v + gaz
Rocznik: 1994
Postów: 32
Domyślnie Odp: Obroty spadaja do 0 przy dodaniu gazu

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podstawa, swiece, przewody, cewka zaplonowa, silniczek krokowy, sparciala izolacja na kablach od cewki. Co z tego sprawdziles ?
Świece wymienione w lipcu, kable też.
Cewka, silniczek krokowy nie ruszony. Izolacja do przejrzenia no i może wężyki bo te które już zauważyłem że są sparciałe to wymieniłem.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie. Jest to moje pierwsze mondeo i nie wiem czemu tak późno je odkryłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps. czy cewkę można samemu sprawdzić? czytałem że silniczek krokowy można też przeczyścić, tylko jak zdiagnozować czy to on?
jedrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 21:09   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Obroty spadaja do 0 przy dodaniu gazu

jak auto nie trzyma obrotow na luzie to winna silniczka krokowego w 90%
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 11:27   #5
jedrzej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 1,8 16v + gaz
Rocznik: 1994
Postów: 32
Domyślnie Odp: Obroty spadaja do 0 przy dodaniu gazu

Byłem u mechanika, który stwierdził, że to w 100 % wina przewodów. Więc je wymieniłem choć na starych nie przejeździłęm więcej niż 10 tyś.(MotorKrafta).
Objawy nie ustąpiły, natomiast zacząłem się bardziej przyglądać objawom.
1. Jak jest ciepły to obroty stoją w miejscu.
czasem spadają na zimnym silniku gdy są powyżej 1100 obr. (na ciepłym chodzi luz normalnie do czasu dodania lekkiego gazu)
2. Gaśnie silnik po dodaniu gazu gdy mam niewielkie obroty od 1100 - 2000
i tylko gdy dodaję gazu. Gdy jadę na biegu stałą prądkością to nic sięnie dzieje.
Gdy tylko dodam delikatnie gaz to wtedy jest przerwa i gaśnie. Gdy uda mi się rosprzęglić szybko to nie zdąży zgasnąć, a na luzie pracuje stabilnie.

Czy może to być coś z cewką? Lub zapłonem? Trochę boję się jechać znów do mechanika bo już ponad stówkę u niego zostawiłem i dalej jest nie dobrze. Nie chcę wymieniać wszystkiego tak jak kabli... (chciał jeszcze świece, ale uparłem się że nie, bo wymieniłem je nie tak dawno) tylko dotrzeć do winowajcy..., albo znacie dobrego speca który nie wymieni mi niepotrzebnie połowy auta.

Ps. Dziś jeżdziłem parę kilometrów normalnie, do czasu gdy się nie rozgrzał silnik, i co dziwne to gdy to się dzieje to czujnik temperatury silnika wychyla się ponad normę i to nawet gdy jeżdzę powoli. Gdy auto jeżdzi normalnie bez objawów, wtedy temperaturę pokazuje po środku.

Ostatnio edytowane przez jedrzej ; 28-10-2011 o 14:53
jedrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 20:47   #6
jasiugm
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MKII Sedan
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: Obroty spadaja do 0 przy dodaniu gazu

Przeczyść krokowca. On odpowiada za utrzymanie wolnych obrotów. U mnie pomogło dopiero po porządnym czyszczeniu w benzynie ekstrakcyjnej. Warto tez przy okazji przyjrzeć się wiązkom przewodów czy nie ma jakiegoś kabla bez izolacji który robi zawarcie od którego moze komputer głupieć.
Po wszystkim reset kompa i samoadaptacjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Jeśli zachowuje się dziwnie przy wskazaniach czujnika, to mogą być tam jakieś uszkodzone kable. Sprawdź dokładnie wtyczki.
Nie zaszkodzi podpiąć auta pod komputer diagnostyczny.
jasiugm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.