Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2023, 07:50   #91
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Ładowanie akumulatora prostownikiem

Jestem po kilku dniach używania auta po wyłączeniu ASS i BMS poprzez oprogramowanie dzięki koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Pierwszy efekt? podniesienie poziomu bazowego o 10% do 50%. Przed zmianą aku był ładowany 40-50, obecnie 50-60. Jednakże poza tym, patrząc na wskazania z pudełka, sposób i poziom ładowanie nie uległ jakiejś znaczącej zmianie :-(
Kończą mi się pomysły.
1. Zaraz po włączeniu auta, widzę prąd ładowania na poziomie 8-17A - co interpretuję, jako dowód, że co do zasady, taki prąd jest dostępny w układzie.
2. Po chwili - różnie, ale max 10 minut, prąd ładowania spada i oscyluje 0-2A
3. Nie zauważyłem żadnych zależności, czy uruchomienie następuje po całej nocy (auto w garażu), czy po kilku godzinach (pod chmurką), czy po chwili. Scenariusz pkt.2 działa tak samo.
Spróbuję jeszcze raz podładować aku i zobaczę czy to coś zmieni.
BTW. Czy ktoś ma jakiś namiar na dobrego, znającego się na rzeczy elektryka w Wawie lub najbliższej okolicy?

__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.