Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2014, 09:00   #41
kuchar07
ford::advanced
 
Avatar kuchar07
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-01-2009
Skąd: Ciechanów
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 248
Domyślnie Odp: Zamek od maski rozsypany?

spróbuj dostać sie do tego zamka od spodu,i otworzyć i zobaczysz co jest

kuchar07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 11:07   #42
dpercio149
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Świnoujscie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Zamek od maski rozsypany?

Ale od spodu nic nie mogę zrobić , widzę i dotykam uchwyt od maski.
dpercio149 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 15:14   #43
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Odp: Zamek od maski rozsypany?

Miałem to samo 4 godziny walki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Ułamał się trzpień wkładki łączony wkładkę z zamkiem.Od spodu krótkim kluczem między chłodnicą a zderzakiem trzeba odkręcić zamek a wtedy na siłę maskę do góry.Po fakcie podpowiedzieli mi kolesie z serwisu Forda że oni robią to dużo szybciej.Biorą duże wiertło, przewiercają wkładkę na wylot razem z zamkiem ,puszcza blokada tych zapadek i tyle.I tak trzeba nowy zamek tak że nie ma co się bawić.Ja od tamtego czasu otwieram krzyżakiem bo za komplet zamek plus wkładka wołali 140 zł sam zamek kosztował 40 zł.Mam pewność ze już więcej ten trzpień nie pęknie.
lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 21:39   #44
Wasp_1
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-06-2014
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie moge otworzyc przedniej maski

Dzisiaj sposobem z odkręceniem zamka i odgięciem go do tyłu oraz użycia wkrętka, klapa odskoczyła.
W bagażniku wożę wkrętak zamiast kluczyka. Ciekawe jak długo? Dodam, że właścicielem autka jestem od przedwczoraj....hm...
Wasp_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 19:28   #45
magnum202
ford::amateur
 
Avatar magnum202
 
Zarejestrowany: 27-04-2012
Model: focus
Silnik: 1800
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie mogę odtworzyć maski

Cytat:
Napisał AdamGd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Od paru dni nie mogę odtworzyć maski wkładam kluczyk do zamka i przekręcam kluczem w prawo lewo bez żadnego oporu i nic się nie dzieje ,psikałem już tam wd-40 nawet odstawiłem auto do ciepłego garażu myślałem że może pomoże ale niestety nie i chyba będę musiał spróbować z kanału czy może jest jakiś inny patent żeby tylko odtworzyć tą maskę
Najlepszym sposobem otworzenia zamka maski focusa mk1 jest rozwiercenie wkładki, ja tak robiłem a później jak się rozwierci wkładkę to sama wypadnie i śrubokrętem otworzyłem i po sprawie.Winą jest wkładka nie zamek. U mnie w lewo było bez a w prawo normalnie odbijało kluczyk. Dołączyłem zdjęcia rozwierconej wkładki. Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0025.jpg (16.5 KB, 464 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0023.jpg (19.2 KB, 355 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0026.jpg (11.6 KB, 350 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez magnum202 ; 18-07-2014 o 19:32
magnum202 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 10:39   #46
krilanos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2013
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2003
Postów: 133
Domyślnie Odp: nie mogę odtworzyć maski

Odświeżam temat!

Ostatnio znowu niemiło mnie zaskoczył mój samochód. Odstawiłem samochód do mechanika i okazało się że nie mógł otworzyć maski (kluczyk z pilotem), stwierdził że można otwierać śrubokrętem ale nie chciał ryzykować uszkodzenia czegokolwiek. Sprawdziłem otwieranie maski kluczykiem bez pilota i otwiera idealnie! Z racji tego moje pytanie brzmi... Czy to jest problem z kluczykiem? czy może jest to problem z zamkiem? (lub jego elementem?)
krilanos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 19:03   #47
przemkok77
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-07-2009
Skąd: Poznań/Jarocin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: nie mogę odtworzyć maski

Żadne wiercenia zamka, śrubokręty itp..., wina leży po stronie kluczyka. Rok temu miałem problem po zimie, zalałem WD40 i był spokój. Dzisiaj to samo , ale WD40 już nie pomógł - więc inna przyczyna, wziąłem kluczyk zapasowy, w porównaniu do głównego który latał luźno w zamku, zapasowy wszedł ciasno i bez problemu otworzyłem maskę.

Ostatnio edytowane przez przemkok77 ; 04-05-2015 o 11:27
przemkok77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 14:29   #48
_snajper_
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-09-2015
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie mogę odtworzyć maski

Witam,

Dzisiaj ja mam prośbę do Was. Jak to w tym temacie, kluczyk kręci się w jedną jak i w drugą stronę jak chce. Oczywiście nie otwiera maski. Konstrukcja maski otwieranej kluczykiem jest po prostu najgorszym rozwiązaniem jakie ford mógł wymyślić.
Fakt jest taki, że maskę w Focusie otworzysz każdym kluczykiem od jakiegokolwiek innego forda. Wiem, bo to praktykowałem wielokrotnie. Nie mniej jednak od jakiegoś czasu nie mogę otworzyć maski.
Teraz muszę otworzyć awaryjnie maskę, czytałem tutaj wpisy, że można otworzyć odkręcając od spodu wkładkę lub jakoś przez grill. Który sposób jest łatwiejszy i szybszy?

Pozdrawiam.
_snajper_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 20:11   #49
Michael_1
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-11-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie mogę otworzyć maski

Koledzy pomóżcie, akumulator padł a ja nie mogę otworzyć maski.
Wcześniej ciężko było ale jakoś się otwierała teraz chyba coś się zepsuło bo nie idzie jej ruszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Opór pod kluczykiem jest, ale w lewo nie idzie go przekręcić aby maska odpuściła. Niestety z zapasowym to samo, jakieś pomysły jak to ugryźć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nawet inny kluczyk od kolegi pożyczyłem i to samo, w ogóle w lewo nie da się przekręcić..
Michael_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 20:17   #50
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nie mogę otworzyć maski

Przy przekręcaniu w lewo, docisnąć maskę ręką .
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.