Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2011, 21:08   #1
kubabe
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-12-2011
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 SCTi
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Brak świateł mijania, drogowych, nawiewu i kontrolek na desce

Witam,
Mam Mondeo MK2 z 97 roku i jestem świeżakiem na tym forum. Podobnych problemów do mojego doczytałem się na innych postach, niestety u mnie dochodzi jeszcze kilka innych "braków". A mianowicie nie ma świateł mijania, drogowych (z tyłu świecą), zgasła cała deska rozdzielcza z obrotomierzem, prędkościomierzem i licznikiem paliwa, nie działają kontrolki (działają tylko kontrolki migaczy i przeciwmgielnych-tył, przód) oraz przestał działać nawiew. Z bezpieczników przepala się nr 30 (sterowanie elektroniczne), pozostałe są sprawne, przekaźniki też.

Proszę o pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
Kuba B.

kubabe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 10:37   #2
jasiugm
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MKII Sedan
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Masz gdzieś zwarcie najwidoczniej i to powoduje taką jazde z elektroniką. Musisz niestety sprawdzać wszystkie kable i wtyczki w poszukiwaniu tego zwarcia. Możesz też po kolei wyciągać bezpieczniki od tego, co Ci nie świeci. Jeśli po wyjęciu bezpiecznika problem ustąpi, to będziesz wiedział, który obwód jest uszkodzony.
PozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jasiugm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 14:16   #3
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Miałe to w MK2 dodatkowo z tego co pamiętam nie było ładowania aku - sprawdź koniecznie i wywalało bezpiecznik.
Umnie problemem były halogeny przeciwmgłwe z tego co sobie przypominam inteligętnie odwrotnie podpiołem żarówkę h3
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 18:06   #4
jasiugm
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MKII Sedan
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Zapomniałem o najważniejszym. Wypnij wtyczkę z przełącznika świateł i potraktuj ją jakimś kontaktem w sprayu. Coś może tam nie łączyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jasiugm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 11:28   #5
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Cytat:
Napisał jasiugm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapomniałem o najważniejszym. Wypnij wtyczkę z przełącznika świateł i potraktuj ją jakimś kontaktem w sprayu. Coś może tam nie łączyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oraz dokładnie popatrz, czy nie masz tam przypalonych lub mocno rozgiętych styków co powoduje brak kontaktu. Jesli takie sa to najlepiej wymienić (mozna pojedyńczo wyjąć, choć to trochę precyzyjnej zabawy) bo ciagle będzie Ci się tak robić.
__________________
strona firmowa
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 17:16   #6
kubabe
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-12-2011
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 SCTi
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Witam, problem ze światłami mijania, drogowymi i deską rozdzielczą rozwiązany... okazało się że był walnięty któryś z przekaźników w desce bezpiecznikowej pod kierownicą. Nawiew działa ale tylko na "czwartym biegu"... prawdopodobnie walnięty rezystor.... to mogło powodować przepięcie prądu przekaźnika... i inne komplikacje elektryczne.
Dzięki za zaangażowanie i wszelką pomoc - wspólnymi siłami można osiągnąć więcej.
A jak powalczę z wentylacją to również opiszę co tam było "nie teges"...
kubabe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2014, 17:43   #7
kostek181pl
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-03-2013
Skąd: Cieszyn,Bolesławiec
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Cytat:
Napisał Pinki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałe to w MK2 dodatkowo z tego co pamiętam nie było ładowania aku - sprawdź koniecznie i wywalało bezpiecznik.
Umnie problemem były halogeny przeciwmgłwe z tego co sobie przypominam inteligętnie odwrotnie podpiołem żarówkę h3
Pinki możesz troszkę rozwinąć temat swojej naprawy, albo ktoś kto miał podobny problem którego opiszę ?
Bo ja właśnie mam taki problem, że światła przeciwmgielne wywalają mi bezpiecznik, a co za tym idzie - brak świateł mijania i drogowych, brak nawiewu i oświetlenia tablicy, a nawet obrotościomierz nie działa.
Opis co i jak się dzieje:
Włączam sobie silnik, przekręcam na światła mijania i wyciągam na 1 stopień przełącznik do świateł przeciwmgielnych przednich - przeciwmgielne dosłownie się żarzą, a nie świecą. No i teraz kiedy wyciągam przełącznik na 2 stopień do swiateł przeciwmgielnych z tyłu, to wywala mi bezpiecznik.
Odłączyłem światła przeciwmgielne z przodu, oraz kolejno jak wyżej to opisałem zrobiłem i teraz nie wywala bezpiecznika, czyli jak podłączone są przednie przeciwmgielne, to coś jest nie tak!
Kolejna sprawa w książce jest napisane, że gdzieś z lewej strony tablicy rozdzielczej znajduje się przekaźnik koloru białego do świateł przeciwmgielnych, ale ja nigdzie go tam nie widzę...może kurde źle patrzę czy jak? Gdzie dokładnie on się ukrywa ktoś wie?
Kupiłem od naszego szanownego kolegi z forum forda światła przeciwmgielne i dzisiaj je zamontowałem, ale takie cyrki się dzieją i nie wiem co robić.
Pewności również nie mam co do tego czy kiedyś były tam takie światła w samochodzie, ale instalacja jest i włącznik odpowiedni do tego.
Nie rozumiem jeszcze jednej sprawy - z prawej strony mam 2 wtyczki jedna doświatła przeciwmgielnego i taka większa to nie wiem do czego, a wisi sobie z boku luzem.

Ostatnio edytowane przez kostek181pl ; 03-10-2014 o 18:44
kostek181pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:34   #8
kostek181pl
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-03-2013
Skąd: Cieszyn,Bolesławiec
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Nikt nie wie???
kostek181pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 23:13   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

który bezpiecznik wywala? jak swiatła sie zaza to brak pełnego zasilania albo masy
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 23:30   #10
kostek181pl
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-03-2013
Skąd: Cieszyn,Bolesławiec
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Dokładnie nie pamiętam, ale to 30, albo 31( sterowanie elektroniczne, oświetlenie tablicy)
Gdy załączę na przeciwmgielne - włącznik wysuwam na raz to widzę, że kontrolki pozostałe lekko przygasają, a gdy wyciągnę przełącznik na 2 raz przeciwmgielne, to wywala bezpiecznik.
Próbowałem też podłączyć tak same żarówki bez halogenów i też wybija, także w halogenah nie ma zwarcia. Podłączałem inne żarówki nowe h3 i też wywala na 2 stopniu wyciągnięcia przełącznika.
Mierzyłem napięcie miernikiem na 1 wyciągnięciu 12,86V, a na 2 wyciągnięciu 12,16V
Mierzyłem z podłączonymi żarówkami jak i bez, z tym że bez to pomiar tylko pierwszy( 12,86V), gdyż na 2 wyciągnięciu mierzenie z żarówkami nie jest możliwe przez wywalanie bezpiecznika.
Bez podpiętych przednich świateł przeciwmgielnych pod instalację wysuwanie na 1 i 2 położenie przełącznika nie wybija bezpiecznika.
Na raz brak tylniego oświetlenia przeciw mgielnego, a na dwa jest tylnie światło przeciwmgielne.
Iteraz się tak zastanawiam czy to czasami nie robi sam przełącznik świateł...może tam jest jakieś zwarcie czy jak.
Ale z kolei nie potrafię znaleźć tego przekaźnika o którym jest napisane w książce.

Ostatnio edytowane przez kostek181pl ; 06-10-2014 o 10:19
kostek181pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.