Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2009, 01:45   #1
TadzikKnox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie TDDI kontrolka akumulatora i problem z ładowaniem

Późną wiosną pojawił się problem - zaczęła mi się podczas jazdy zapalać kontrolka ładowania. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka znikała, jednak po kilku kilometrach zapalała się na nowo.
Auto trafiło na warsztat zakładu specjalizującego się w elektryce samochodowej.
Stwierdzono nierówne ładowanie akumulatora więc wyjęto alternator, zbadano i wymieniono stabilizator. 2 tygodnie i ok 400km później to samo - kontrolka zaczęła się zapalać podczas jazdy. Znowu pojechałem na warsztat i znowu nierówne ładowanie akumulatora. Znowu wymieniono mi stabilizator. 2 tygodnie potem znowu wróciłem do mechanika... Po kilku takich wizytach w moim Focusie mam zamontowany już trzeci alternator, stabilizatorów już sam mechanik nawet nie policzy, wszystkie kable i styki przejrzane a kontrolka zapala się nadal.

Jedynym, niestety krótkotrwałym rozwiązaniem mojego problemu jest odłączanie akumulatora na parę minut. Po takim zabiegu śmigam około tygodnia bez problemów. Gdy problem się pojawia, muszę ponowić zabieg.

Co to może być? Sprawia to trochę wrażenie jakby jakiś komputer/elektronika się zawieszały a pomaga prosty reset przez odłączenie zasilania.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

TadzikKnox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2009, 07:49   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: TDDI kontrolka akumulatora i problem z ładowaniem

Wpisz do szukajki "kontrolka akumulatora" i "kontrolka ładowania". Było już wiele wątków na ten temat.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2009, 10:31   #3
TadzikKnox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: TDDI kontrolka akumulatora i problem z ładowaniem

Tak tak, były już takie tematy.
Wskazówki z innych tematów już wziąłem pod uwagę - wiązka alternatora była sprawdzona, alternator, regulator, wszystkie kable i bezpieczniki także. Problem nadal istnieje a mechanik rozkłada ręce bo już sam nie wie co miałby sprawdzić.

A może to ECU szwankuje? Gdzie ono się znajduje w silniku TDDI?
TadzikKnox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2009, 20:21   #4
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Odp: TDDI kontrolka akumulatora i problem z ładowaniem

Cytat:
Napisał TadzikKnox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak tak, były już takie tematy.
Wskazówki z innych tematów już wziąłem pod uwagę - wiązka alternatora była sprawdzona, alternator, regulator, wszystkie kable i bezpieczniki także. Problem nadal istnieje a mechanik rozkłada ręce bo już sam nie wie co miałby sprawdzić.

A może to ECU szwankuje? Gdzie ono się znajduje w silniku TDDI?

Troszkę się pogubiłem, bo piszesz że wiązka alternatora była sprawdzana i zadajesz pytanie gdzie jest ECU w twoim samochodzie ( jeśli mechanik sprawdzał Ci wiązkę od alternatora to musiał też zaglądać do ECU dwa przewody idą od niego do alternatora)
ECU masz zamontowane za schowkiem pasażera.
Sprawdź czy na alternatorze nie mą śladów ropy z pompy wtryskowej ( jedna z najczęstszych usterek).
Raczej bym obstawiał alternator że jest uszkodzony (pod warunkiem że wiązka od niego do ECU jest sprawna).
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2009, 22:25   #5
TadzikKnox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: TDDI kontrolka akumulatora i problem z ładowaniem

Mechanik który mi to robił wie gdzie jest ECU i wiązka którą mówił, że sprawdzał ale ja osobiście nie i dla tego pytam gdzie jest ECU. Możliwe, że kupie ECU ze szrotu bo to zakrawa na usterkę elementu elektroniki (komputera), którego przeresetowanie poprzez odcięcie zasilania pomaga całej sprawie.
Na alternatorze nie ma żadnych śladów a on sam też jest OK (teraz to już trzeci, nowiutki alternator jaki jest w tym aucie).
Najbardziej zastanawia mnie to, że odcięcie zasilania na parę minut sprawia, że przez kilka dni kontrolka się nie zapala wogóle. Gdyby ropa ciekła na alternator, to mam wrażenie, że kontrolka zapalała by się za każdym odpaleniem silnika, bezwarunkowo, no a tak nie jest.

Ostatnio edytowane przez TadzikKnox ; 20-09-2009 o 22:40
TadzikKnox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 10:53   #6
przemkok77
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-07-2009
Skąd: Poznań/Jarocin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: TDDI kontrolka akumulatora i problem z ładowaniem

Ja mam coś podobnego przy zimnym silniku i zdarza się rzadko. Byłem w serwisie autoryzowanym, bo u mnie w Jarocinie nikt nie wiedział co to jest. W serwisie sprawdzili ładowanie przy zapalonej kontrolce akumulatora i stwierdzili , że jest O.K., powiedzieli mi jeszcze , że jakbym chciał by mi się dioda nie włączała to mogę (nie muszę) wymienić przekaźnik.
przemkok77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.