Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2021, 11:49   #1
fruwak
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-04-2021
Skąd: Opole
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie uszkodzony moduł RFA

Witam,

posiadam S-Maxa z 2011 2,0 tdci 140KM, mój mechanik stwierdził, iż najprawdopodobniej uszkodzony jest moduł RFA. Chciałbym zapytać gdzie znajduje się moduł RFA aby mógł się do niego dobrać i spisać numer, mógłbym wtedy zamówić odpowiednią/używaną część?

Problem z autem jest taki, że po zamknięciu auta i oddaleniu się z kluczykiem ponownie nie da się go uruchomić, trzeba odczekać odpowiednią ilość czasu aby możliwość uruchomienia znów była dostępna, wyskakuje komunikat o zablokowanej kierownicy. Odnalazłem temat na forum i częste przyczyny to uszkodzona blokada kierownicy lub zwarcie instalacji. Wymiana rygla kierownicy nic nie pomogła (nowa fabrycznie część), nie ma reakcji na starej ani na nowej części. Teraz głównym podejrzanym jest moduł RFA sterujący tym podzespołem. Nie wiem gdzie w aucie szukać takiego modułu, serwis będzie chciał raczej podać mi podać nr tej części. Nowy element to koszt ok 1400 zł, chciałbym sprawdzić ile kosztują używane. Jeżeli ktoś byłby w stanie podać nr części po nr VIN WFOSXXGBWSBT65001 lub podpowiedzieć gdzie ten moduł jest a aucie to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

fruwak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2021, 15:41   #2
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,032
Domyślnie Odp: uszkodzony moduł RFA

Bagażnik. Wnęka z prawej strony z tyłu. Zasłonięta maskownicą.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2021, 22:28   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,038
Domyślnie Odp: uszkodzony moduł RFA

Cytat:
Napisał fruwak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Wymiana rygla kierownicy nic nie pomogła (nowa fabrycznie część), nie ma reakcji na starej ani na nowej części. ...
Ktoś programował IMMO po wymianie elektrycznej blokady kierownicy?
Nie da się ot "tak sobie" wymienić rygla blokady... Niezbędne jest zaprogramowanie IMMO - a to w poliftowych S-maxach MK1 nie jest "ot tak sobie" do zrobienia... Trzeba mieć albo dostęp dealerski do serwerów Forda albo "niezły sprzęt za spore pieniądze..."Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2021, 18:37   #4
fruwak
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-04-2021
Skąd: Opole
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: uszkodzony moduł RFA

Parch bardzo dziękuje za odpowiedź. Jest we wskazanym miejscu, Continental 5WK48799G 7S7T-19G481-CE.

tedi_k mój mechanik programował blokadę (tak przynajmniej twierdzi ale to zakład o dobrej opinii i robią ponoć dużo Forda). Zmienił część, zaprogramował ale usterka pozostała, założy starą część i przekazał mi, że podejrzewa sterownik.
fruwak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2021, 18:35   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,038
Domyślnie Odp: uszkodzony moduł RFA

Cytat:
Napisał fruwak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Zmienił część, zaprogramował ale usterka pozostała, założy starą część i przekazał mi, że podejrzewa sterownik.
Sugeruję jednak "przepytać w sprawie i na okoliczność"...
Po "powrocie do starej części" musiał by znów programować...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 21:06   #6
maciek 711
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-05-2022
Skąd: Gdynia
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Gdzie znajduje się moduł komfortu?

Gdzie znajduje się moduł komfortu? Padł centralny zamek z pilota.
maciek 711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 05:49   #7
czapliniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Działdowo
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się moduł komfortu?

W S-Max/Galaxy mk3/Mondeo MK4 nie ma czegos takiego jak moduł komfortu.
Funkcje podania napięcia na zamknij i na otwórz centralnego zamka realizauje BCM-Moduł kontrolujący działanie instalacji elektrycznej (GEM).

Jeśli auto jest wyposażone w dostęp bezkluczykowy jest dodatkowo RFA - Moduł zdalnego otwierania drzwi (RKE)

Sygnał z kluczyka odbierany jest przez wzmacniacz antenowy który jest schowany za podsufiktą (w przedniej części auta) i zasilany z bezpiecznika F14.
Proponuję sprawdzić bezpiecznik i sprawdzić/wymienić beterie w pilocie i spróbować opcje kodowania pilota z użyciem stacyjki.
czapliniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.