Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2012, 18:32   #21
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Cytat:
Napisał arturros15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak sobie pomyślałem czy problem może występować przez słaby akumulator.
nie

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 08:28   #22
arturros15
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: poznań
Model: Focus
Silnik: 18 16v
Rocznik: 1998
Postów: 13
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

do moich usterek muszę dopisać nową, otóż gdy jadę powiedzmy 100km/h i puszczam pedał gazu auto zaczyna mocniej niż zwykle hamować silnikiem. (hamuje jak bym przy stówie włączył czwarty bieg) dzieje się tak jednak około raz- 2 razy na 100km. Ktoś przez to przechodził?
arturros15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 19:00   #23
FF242
ford::amateur
 
Imię: Dżaajv
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: KNT
Model: FF
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Z tymi obrotami to miałem dziś podobnie. Pojechałem do ASO bo miałem za niskie (wyraźne drgania samochodem). Przeczyścili przepustnicę i zawór wolnych obrotów i po tym zabiegu na jałowym, na postoju obroty dobre (na 3 kresce) ale podczas jazdy, w ruchu na jałowym obroty do 2,5 tys. Ponownie mechanik zajrzał, coś tam zrobił i wróciło do stanu poprzedniego czyli obroty za niskie. Wkurzają mnie te drgania. Wstępnie postawiono diagnozę na zawór wolnych obrotów (do wymiany). Czy słusznie?
FF242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 14:57   #24
arturros15
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: poznań
Model: Focus
Silnik: 18 16v
Rocznik: 1998
Postów: 13
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Obroty jak wariowały tak wariują, chyba się trzeba do tego przyzwyczaić. Napiszcie mi proszę tylko jaka powinna być prawidłowa temperatura silnika. Jak włączam na zegarach tryb serwisowy to trzyma mi od 95 do 105*C, nie zależnie czy jadę 100 czy 160 km/h. Płyn w chłodnicy zamarza przy -45, a wentylator się załącza przy 108. czy to prawidłowo?
arturros15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 08:37   #25
darvark
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Kielce/Wrocław
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.6 Zetec SE
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Cytat:
Napisał FF242 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tymi obrotami to miałem dziś podobnie. Pojechałem do ASO bo miałem za niskie (wyraźne drgania samochodem). Przeczyścili przepustnicę i zawór wolnych obrotów i po tym zabiegu na jałowym, na postoju obroty dobre (na 3 kresce) ale podczas jazdy, w ruchu na jałowym obroty do 2,5 tys. Ponownie mechanik zajrzał, coś tam zrobił i wróciło do stanu poprzedniego czyli obroty za niskie. Wkurzają mnie te drgania. Wstępnie postawiono diagnozę na zawór wolnych obrotów (do wymiany). Czy słusznie?
Jeśli poczytasz forum to rzuci CI się w oczy to, że w fordach czyszczenie krokowca często pogarsza sprawę. Wariujące obroty mogą być też spowodowane problemami z VSS. Warto i to sprawdzić.
darvark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 08:41   #26
arturros15
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: poznań
Model: Focus
Silnik: 18 16v
Rocznik: 1998
Postów: 13
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Akurat w focusie czujnik VSS odpowiada przede wszystkim za licznik i prędkość.
arturros15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 13:35   #27
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Cytat:
Napisał arturros15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat w focusie czujnik VSS odpowiada przede wszystkim za licznik i prędkość.
Oraz, wg książek, za podwyższenie obrotów gdy samochód toczy się na luzie.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 20:39   #28
SeDay
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-09-2012
Skąd: [FWS] Sława
Model: Focus KOMBI (mk1)
Silnik: ZETEC 1.8 16V (115 KM)
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Mam podobny problem tyle że temperatura stale wynosi 90*C i wskaźnik ani drgnie więcej, obrrtowy podobnie mi falują jak autorowi tematu. Jak silnik jest zimny to jak ruszę i zaraz się zatrzymam to dopóki koła się kręcą obroty potrafią się podnieść nawet do 2000 obrotów, a jak jest zagrzany to dojeżdżając np. do skrzyżowania po wciśnięciu sprzęgła jest około 13 obrotów aż się zatrzymam i jest te 800-900 zł, a gdy jadę około 80-100 km/h to przy zmianie biegów zawsze te 300 obrotów się podniesie. Jedynym wyjściem żeby nie podnosiły się obroty przy zatrzymywaniu się to 5 sekund przed zatrzymaniem należy wrzucić na luz chociaż nie zawsze to pomaga.

Sprawdzałem już sparowanie linki gazu i sprzęgła i jest OK, przepustnica chociaż ma takie jakby lekkie przedmuchy to poza tym jest też OK, jak już wcześniej wspomniałem temperatura też jest w normie.

Wie ktoś jaki może być tego powód? Już się zastanawiałem nad wymianą silnika krokowego ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Co prawda silnik już swoje najechał bo ma aż 194 tyś km, ale o dziwo nie bierze ani grama oleju, ani nie leje wodą z rury również tam sucho i od nowości był serwisowany przez niemieckie ASO (mam dokumenty), w kraju jest od pół roku i jestem jego drugim właścicielem ale kupiłem go od znajomego więc znam całą jego historie w PL.
__________________
Škoda Felicia 1.3 MPI '97 -> VW Polo III 1.3 '94 -> Fiat Punto 1.9 JTD '00 -> Ford Focus MK1 1.8 16V '99
SeDay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 06:46   #29
darvark
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Kielce/Wrocław
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.6 Zetec SE
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał arturros15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat w focusie czujnik VSS odpowiada przede wszystkim za licznik i prędkość.
Oraz, wg książek, za podwyższenie obrotów gdy samochód toczy się na luzie.

I książka ma jak najbardziej odzwierciedlenie w rzeczywistości. W moim przypadku VSS mimo, że nie wykazywał żadnych oznak uszkodzenia podbijał obroty do prawie 4.5tys. Nowy czujnik załatwił sprawę i silnik pracuje jak marzenie.
darvark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 11:25   #30
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Cytat:
Napisał darvark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I książka ma jak najbardziej odzwierciedlenie w rzeczywistości. W moim przypadku VSS mimo, że nie wykazywał żadnych oznak uszkodzenia podbijał obroty do prawie 4.5tys. Nowy czujnik załatwił sprawę i silnik pracuje jak marzenie.
No i git malina. Też przymierzam się do wymiany. Ostatnio dwa razy podczas jazdy wskazówka prędkościomierza opadła na kilkanaście sekund do zera. Nawet już nabyłem w drodze zakupu VSS.

Ostatnio edytowane przez korek007 ; 22-09-2012 o 12:49 Powód: Korekta
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.