Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2024, 10:23   #241
bodi81
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Trend Edition
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cześć, czy w celu dołożenia tempomatu adaptacyjnego wystarczy u mnie dokupienie samego radaru czy zmiana przedniej kamery na typ C też jest wymagana?

VIN: WF0NXXGCHNJA86006


Ostatnio edytowane przez bodi81 ; 10-04-2024 o 10:41
bodi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 09:35   #242
bodi81
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Trend Edition
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Chciałbym serdecznie podziękować tomao i tombalt za pomoc. Zamówiłem radar ze stelażem i przyciski do kierownicy. Została jeszcze wiązka i zaślepka do zderzaka. Jeśli chodzi o zaślepkę to czy o tę chodzi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ? Z kolei jak określić jaką wiązkę mam kupić? Czy jest ktoś z Warszawy bądź okolic do kogo mógłbym ewentualnie podjechać?
bodi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 09:40   #243
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

To jest zaślepka otworu na hak.

Co do potrzebnych części to wydaje mi się że ACC potrzebuje kierunkowych tylnych czujnikow abs (są seryjnie jak się ma automatyczne parkowanie, Twój nie ma).
Wiązka - można dorobić, to raptem 4 przewody (zasilanie plus CAN) i przeciągnięcie do kamery przy lusterku
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 11:20   #244
bodi81
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Trend Edition
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest zaślepka otworu na hak.

Co do potrzebnych części to wydaje mi się że ACC potrzebuje kierunkowych tylnych czujnikow abs (są seryjnie jak się ma automatyczne parkowanie, Twój nie ma).
Wiązka - można dorobić, to raptem 4 przewody (zasilanie plus CAN) i przeciągnięcie do kamery przy lusterku
Koszta na razie są takie: radar 520, przyciski 370. Rozmawiałem na czacie z konsultantem ze sklepu z częściami forda i powiedział mi że nie mogę zrobić zamówienia na części, których nie ma u mnie zamontowanych fabrycznie bo nie można ich dopasować. Muszę podać VIN, które te części ma i wtedy mogę złożyć zamówienie. Jestem zielony w tym temacie ale co znaczy nie można dopasować? Chodzi o to, że trzeba zrobić ich kodowanie? Druga rzecz to powiedział że zderzaki w mk4 nie mają zaślepki do radaru. Pytanie co muszę zrobić aby taki ABS zamówić, podać czyiś VIN? No i decydujące pytanie czy byłbyś w stanie dołożyć mi taki tempomat, ewentualnie jakbyś nie mógł to czy mógłbyś kogoś polecić w Warszawie. Nie chciałbym się przysłowiowo obudzić z ręką w nocniku po zakupie wszystkich części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Radar jeszcze mogę zwrócić a przyciski udało mi się wstrzymać w ASO. Jak nie będę miał pewności to najprawdopodobniej niestety odpuszczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bodi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 11:47   #245
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 416
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał bodi81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę podać VIN, które te części ma
Oni mają gdzieś twój problem. Jak nie podasz VIN-u nie będą spędzać godzin na szukanie.
A sprawa jest prosta. Można znaleźć*na otomoto VIN od auta podobnego z radarem. Albo szukać bez podawania VIN-u tylko wtedy microcat wywala czasami strasznie dużo opcji i nie wiadomo co brać.

Zaślepka czy mocowanie? Chyba chodzi o element mocujący?

Wiele osób to robiło. To się daje ogarnąć. Wydaje mi się, że oryginalnej wiązki nie da się wymienić. Po prostu dokłada się przewody których brakuje i piny do złącz. Największa trudność to przebić się z silnika do kabiny, są dwa specjalne "cycki" do napraw i przez nie trzeba przejść.

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ACC potrzebuje kierunkowych tylnych czujnikow abs
Mógłbyś sprecyzować jaka to część? Jakiś numer? Włączyłem u siebie bo miałem radar ale nie mam auto-parkowania. Chciałbym to sprawdzić w bazie czy faktycznie tak jest. Tempomat działa poprawnie.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 12:11   #246
bodi81
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Trend Edition
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaślepka czy mocowanie? Chyba chodzi o element mocujący?
Wszyscy piszą, że potrzebna jest zaślepka zderzaka na radar i o to go pytałem. Radar, który kupiłem jest razem ze stelażem czyli mocowaniem. Może o to chodzi? Co do zakupu bez VIN to sprzedawca podał mi że jedna sztuka ABS to koszt 135zł ale jak prosiłem go o nr produktu to mi nie podał, że bez VIN który ją posiada, on nie może przyjąć zamówienia. Jak pytałem o przyciski w ASO to nikt o VIN nie pytał. Rozumiem, że te ABSy mogę również zamówić w ASO? Pytanie czy są na pewno konieczne skoro u Ciebie niby ich nie ma a tempomat działa.
bodi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 13:31   #247
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,369
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał bodi81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to mi nie podał, że bez VIN który ją posiada, on nie może przyjąć zamówienia.
I tak już jest. Jeden już Ci wytłumaczył dlaczego.
Oni nie chcą brać odpowiedzialności że "Ci coś dobrali" a później to rozpakujesz i się okaże że albo nie pasuje albo się coś uszkodziło przy próbie montażu.

Dlatego podajesz VIN, producent przewidział że to dane auto ma takie a nie sr*kie śrubki/zaślepki itp itd i sprzedawca który przyjmuje zamówienie ma "rączki czyste".
Mało było takich co robili raban? A tak się firma grzecznie zabezpieczyła i może najwyżej pomylić się i wysłać nie to pudełko co trzeba jak jest nowy jeleń na magazynie.
Zaślepka jest zaślepką a nie mocowaniem.

Z racji że masz wpisane w profilu 2018, to myślałem że ty masz MK3 polifta, ale jak podrzuciłeś link do zaślepki zderzaka ucha do holowania to tam jak nic szukałeś do MK4.

A wystarczy przejrzeć cały wątek, przeczytać i zrozumieć.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 14:06   #248
bodi81
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Trend Edition
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak już jest. Jeden już Ci wytłumaczył dlaczego.
Oni nie chcą brać odpowiedzialności że "Ci coś dobrali" a później to rozpakujesz i się okaże że albo nie pasuje albo się coś uszkodziło przy próbie montażu.

Dlatego podajesz VIN, producent przewidział że to dane auto ma takie a nie sr*kie śrubki/zaślepki itp itd i sprzedawca który przyjmuje zamówienie ma "rączki czyste".
Mało było takich co robili raban? A tak się firma grzecznie zabezpieczyła i może najwyżej pomylić się i wysłać nie to pudełko co trzeba jak jest nowy jeleń na magazynie.
Zaślepka jest zaślepką a nie mocowaniem.

Z racji że masz wpisane w profilu 2018, to myślałem że ty masz MK3 polifta, ale jak podrzuciłeś link do zaślepki zderzaka ucha do holowania to tam jak nic szukałeś do MK4.

A wystarczy przejrzeć cały wątek, przeczytać i zrozumieć.
Wszystko zrozumiałem dlaczego nie mogę zrealizować zamówienia jak danej części nie ma na VIN. Napisałem tylko że sprzedawca nie podał mi nr produktu dla ABS a o to pytał michałek mayaka. Nic więcej.
Co do zaślepki, szukałem jej w necie i znalazłem tylko to. Jak spytałem sprzedawcę o tę zaślepkę to powiedział że nie ma czegoś takiego jak zaślepka zderzaka dla radaru. To w końcu o jaką zaślepkę chodzi?
BTW. Temat dotyczy Mk4, więc jakim cudem miałbym mieć Mk3?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaślepka jest zaślepką a nie mocowaniem.
A czy ja twierdzę inaczej?

Ostatnio edytowane przez bodi81 ; 11-04-2024 o 14:11
bodi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 15:21   #249
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,369
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał bodi81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat dotyczy Mk4, więc jakim cudem miałbym mieć Mk3?
Bo ja oglądając wątek nie widzę prefixu, a jedynie: "Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?"
Więc jeśli masz 2018, to możesz mieć końcówkę MK3 albo początki MK4.

W MK3 występował specjalny trójkąt zderzaka "pod aktywny tempomat".
W MK3FL była specjalna osłona do zderzaka/zaślepka przed radarem
tu dobrze widać (jest na środku grilla. już odnalazłem też że Titanium wystarczyło zaślepkę, STline trzeba było grill wymieniać)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy w MK4 też występuje to musiałbym ten temat przejrzeć od początku
obstawiam że nie, bo większość jest chyba realizowana przez radar na szybie a nie jak dawniej, osobnym "radarem" w zderzaku.

edit: a nie przepraszam, właśnie znalazłem ten wpis:

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było już to wyraźnie napisane wyżej. Produkcja 2018 i sam początek 2019 - tak, bo był montowany radar dla realizacji PCA. Od mniej więcej połowy 2019 PCA w Focusie robione jest (na samej kamerze IPMA) i w związku z tym nie ma już możliwości "prostej aktywacji" bo nie ma "darmowego" radaru ACC...

Ostatnio edytowane przez edmun ; 11-04-2024 o 15:30
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 15:27   #250
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,783
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo większość jest chyba realizowana przez radar na szybie a nie jak dawniej, osobnym "radarem" w zderzaku
ACC zawsze jest realizowane radarem w zderzaku.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.