Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2011, 07:42   #181
Patryk-V8
ford::beginner
 
Avatar Patryk-V8
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Skąd: Norwegia
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Ale jeśli baza nie wyschnie zupełnie to jej nie zeszlifujesz. Mnie za to uczyli zawsze że baza ma wyschnąć (odparować rozpuszczalnik) żebyś mógł normalnie ręką po niej jeździć. Jak byś chciał polakierować całe auto tak żeby nie zdążyła baza wyschnąć to raczej trudna sprawa. Pomyśl, lakierujesz Transita maxi długiego i maxi wysokiego. Zanim objedziesz wkoło to już dawno wyschnie baza, (kabina ma wydajność 20tyś.m3 powietrza / h, więc wysycha po paru minutach.) Jak nie dasz bazie wyschnąć, to później "zamkniesz" rozpuszczalnik pod klarem. Bazy nie powinno sie przesuszyć, czyli np.dzisiaj lakierujesz bazą, a za dwa dni klarem, wtedy to błąd, będzie się łuszczyć bezbarwny, bo nie połączy się z bazą. Ale kilka godzin spokojnie możesz poczekać( jeśli nie używasz kabiny). Jeśli zdarzy Ci sie przesuszenie to możesz kupić tzw.klarowną bazę, czyli zupełnie przezroczystą, pryskasz na tą przesuszoną, dajesz jej odparować i możesz lakierować jakby nigdy nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo ona się połączy z tą starą. Chyba trochę zamieszałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Patryk-V8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 11:21   #182
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Wręcz wyjaśniłeś. Zawsze sie bałem własnie za dlugo czekać z klarem, ba czasem zdarzylo mi sie ze klar "rozpuszczeł" jak by baze jak poszedł za wcześnie. teraz juz wiem gdzie był błąd.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 06:13   #183
Patryk-V8
ford::beginner
 
Avatar Patryk-V8
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Skąd: Norwegia
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Teraz ja zrozumiałem jak to możliwe, że robisz zacieki na bazie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wysusz bazę przed klarem to później naprawdę ciężko żeby pociekło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powodzenia!
Patryk-V8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 15:46   #184
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

sory koledzy, że się nie udzieliłem w tym temacie, ale widzę, że Patryk świetnie odpowiedział na pytanie więc nic nie dodam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 16:09   #185
Patryk-V8
ford::beginner
 
Avatar Patryk-V8
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Skąd: Norwegia
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że w Twoim temacie pisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patryk-V8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 16:23   #186
ninio
ford::beginner
 
Avatar ninio
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Skąd: WG.....
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec-HE + LPG KME
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Kundziel, witam serdecznie mam pytanie. Oczywiście innych także witam, którzy mogą coś podpowiedzieć.
http://imageshack.us/g/404/dsc00109ts.jpg/

jest sobie Uno które ma drobne defekty. Czy i jak to najlepiej zabezpieczyć do czasu faktycznego remontu. Zaznaczam autko jest garażowane 9niestety 2-3 latka "zimowało na dworze". Problem jest z tego co wiem standardowy. Zabezpieczenie niekoniecznie musi byc ładnie wyglądające ważne by było skuteczne - mam mondolot'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., który przejął 95% tras jezdnych.
Nie ma jeszcze dziur . jedynie ruda zaszalała.
jak powinienem postąpić, może być chwilowo coś na domowy sposób.
Progi mam całe, problem dotyczy jedynie drzwi i jednego błotnika, który był wymieniony po zimie przy ściągnięciu w zaspę no i chyba nie do końca został poprawnie przygotowany przez lakiernika
ninio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 12:07   #187
Patryk-V8
ford::beginner
 
Avatar Patryk-V8
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Skąd: Norwegia
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Jak nie musi być ładnie to wystarczy zedrzeć tą rdzę, np. szlifierką kątową (tzw.gumówką) i zamalować np.hammeritte, jak wyschnie prysnąć sprayem dobranym pod kolor nadwozia i starczy do czasu faktycznej naprawy.
Patryk-V8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 20:21   #188
ninio
ford::beginner
 
Avatar ninio
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Skąd: WG.....
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec-HE + LPG KME
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Cytat:
Napisał Patryk-V8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie musi być ładnie to wystarczy zedrzeć tą rdzę, np. szlifierką kątową (tzw.gumówką) i zamalować np.hammeritte, jak wyschnie prysnąć sprayem dobranym pod kolor nadwozia i starczy do czasu faktycznej naprawy.
hmm nie tylko tu ale i gdzie indziej czytałem że Hammerite jest ble.. Czy nie lepiej zastosować jako podkład podkładówkę corrina czy jakoś tak co to jest tu w tym temacie kilkuktornie wymienione ? Tylko pytanie czy później jak ten spray lekko rzucę czy się to nie zważy przypadkiem.

Ostatnio edytowane przez ninio ; 04-12-2011 o 20:24
ninio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 11:15   #189
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

co racja to racja hammerite to g.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. użyj np coriny odczekaj min. 24h żeby farba dobrze zadziałała i daj na to podkład (też w sprayu, jakiś akrylowy) i na to akrylowy lakier pod kolor nadwozia również w sprayu. Naprawa może nie fachowa ale jak dobrze rudą zjedziesz to powinno trochę potrzymać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 23:42   #190
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Kundzielq, powiedz mi jeszcze jak długo mogę przetrzymywać akryl jednoskładnikowy w kubku zamkniętym żeby był sprawny i gotowy. Zakupiłem o litr za dużo i zdaje się gęstnieć za bardzo, albo mi się wydaje. Sprzedawca zapewniał że i 10 lat może stać, więc kupiłem więcej żeby nie było później mamrotania z doborem koloru... Co jest, ze on tak gęstnieje?
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.