Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2011, 11:29   #1
Chiroo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: Jastrzębie
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Kopci na biało 1.8 tddi

Witam ,
Wczorajszego dnia po użytkowaniu foki zaparkowałem i poszedłem do domu, była mocna ulewa. Jednak otrzymałem telefon i za 10 minut znalazłem się w swoim focusie i tutaj zaczyna sie problem niechciał odpalić (dodam że przy mrozach -30 palił od ręki ). Skorzystałem z pomocy pochylenia i odpaliłem auto na popych nie miałem innego wyjścia auto zachowywało sie normalnie . Po powrocie odstawiłem go pod blokiem. Nastepnego dnia foki odpalił bez najmniejszych problemów lecz przy tym pojawia sie kolejny problem , zaczął kopcić na biało - czarny kolor po wcisnięciu gazu powyzej 2tyś oborótw.
Dodam że:
-Uszczelka pod głowicą była juz wymieniana
-pasek rozrządu tak samo
-akumulator nowy
- Zastanawia mnie czy to nie wina ze był wymieszany olej lotos (uzywałem 15w40 diesel semisyntetic) , żona wlała (10w40 seminsyntetic )

Proszę o pomoc

Chiroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 16:13   #2
pablo686
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: okolice Płońska (woj. mazowieckie)
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: Kopci na biało 1.8 tddi

Oleje są mieszalne także wg mnie to nie wina oleju, cały czas kopci na biało, bo może podczas ulewy w wydechu w jakiś sposób zebrała się woda i przy odpaleniu było widać biały dym??
pablo686 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 16:17   #3
sirbielu88
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Opole
Model: Focus Mk2 & Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 TI-VCT & 2.0 TDCI
Rocznik: 2005 & 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Kopci na biało 1.8 tddi

Zobacz czy w oleju nie ma wody, albo w chłodnicy oleju. Olej nie ma nic do tego. Stwierdzenie że woda wlała się do wydechu, jest co najmniej zabawne.
Pozdrowionka
sirbielu88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 20:48   #4
Chiroo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: Jastrzębie
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Kopci na biało 1.8 tddi

zaczyna kopcić po odpaleniu , nigdy wczesniej tego nie było , czarny dym pojawia sie dopiero po nagrzaniu sie auta.
Lecz bardziej niepokoją mnie problemy z odpalaniem .
Chiroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 00:40   #5
sirbielu88
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Opole
Model: Focus Mk2 & Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 TI-VCT & 2.0 TDCI
Rocznik: 2005 & 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Kopci na biało 1.8 tddi

Cytat:
Napisał Chiroo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaczyna kopcić po odpaleniu , nigdy wczesniej tego nie było , czarny dym pojawia sie dopiero po nagrzaniu sie auta.
Lecz bardziej niepokoją mnie problemy z odpalaniem .
Dla mnie to coś z zapłonem. Widocznie podaje złą mieszankę. Udaj się na pomiar badania spalin i ci powiedzą czy jest ok. Kosztuje to 20zł i warto od tego zacząć.
Pozdrawiam
sirbielu88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 13:37   #6
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Kopci na biało 1.8 tddi

Cytat:
Napisał Chiroo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olej lotos (uzywałem 15w40 diesel semisyntetic) , żona wlała (10w40 seminsyntetic )
Twoja żona w pewnym sensie zrobiła przysługę Twojemu silnikowi. Nie dość że lejesz najgorszy olej z możliwych do tego silnika (mineral 15w40), to jeszcze lotosa...
Nie ma czegoś takiego jak "15w40 semisyntetic". To jest tylko bajanie producenta na etykiecie żeby sprzedać smołę.

Diesli pod żadnym pozorem nie odpala się na pych, chyba że Ci na silniku już w ogóle nie zależy. Tobie prawdopodobnie przeskoczył rozrząd, stąd kopcenie na biało/czarno.
Silnik i tak pewnie w najlepszej kondycji po używaniu takiego oleju nie jest, więc teraz jak dodatkowo wyklepie zawory, to będzie do zimy do remontu jak znalazł.

Jedyną niewiadomą w całej sytuacji jest ten pierwszy problem z odpaleniem. Ja bym stawiał na jakiś problem z elektryką, albo zapowietrzenie układu paliwowego.

Ostatnio edytowane przez ministerq ; 04-06-2011 o 13:45
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.