Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2008, 00:29   #11
mska
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Potem klikacie Vehicle-specific installation, wybieracie odpowiedni model i problem z glowy

mska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 23:04   #12
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.

Witam!
Nie będę zakładał nowego wątka, tylko dopiszę coś tutaj.
Wczoraj wymieniałem filtr kabionowy poraz pierwszy i... NIGDY W ŻYCIU FORDA. Mówię to z całym przekonaniem. Dojeżdże tym samochodem, ale potem to już trzymam się od tej marki z daleka. Gdzie kolwiek człowiek łapy nie włoży to problemy. Największe pierdoły zajmują człowiekowi pół dnia, bo zawsze coś nie tak. Tym razem filtr kabinowy. Zdarzyło sie to też koledze, zatem nie jest to jak myślę od osobniony przypadek, a nikt jeszcze o tym nie pisał. Zatem do rzeczy.
Zwracam uwagę na śruby mocujące pedał gazu, który trzeba odkręcić, żeby wymienić filtr kabionowy - jakaś porażka. Śruby te bowiem... są jedynie osadzone na czymś w rodzaju uradełkowania (patrze zdjecia). Badzo łatwo się obrabiają po paru wymianach. Moją górną lewą obrobił serwis podczas wizyty poprzedniego właściciel, bowiem mi się nie udało jej już odkręcić. Jest ona z drugiej storny gładka jak pupa niemowlęcia- tak dla ułatwienia sprawy. Całą sprawę powodują śruby kontrującę (zagniecione), które bardzo ciężko się odkręcają i powodują "ukręcenie" radełka, a potem uniemożliwają odkręcenie śruby. Chcący to wszystko wyciągnać... grzeba rozbrajać i wyciągać pedał hamulca. Ja miałem szczęście i trochę mi się ta śruba odkręciła, zanim zaczęła się obracać. Udało mi się tam wcisnąć brzeszczot i w rękawicach, leżąć na progu, drugą ręką trzymając kluczem nakrętkę...po 30 minutach ciachnąłem tę śrubkę!!!! Jakby nie to, byłaby ... blada... no. Teraz uwaga na koniec. Moim zdaniem porażka to te śuby kontrujące, które ciężko się kręcą. Ja je olałem. Zastąpiłem je zywkła nakrętką, która się kręci małym paluszkiem (w razie czego bez problemu się odkręci bez potrzeby ciecia). Dodatkowo dałem po jednej nakrętce kontrującej, aby się nie odkręciła, chociaż myślę, że to zbędne. Radzę przemyśleć to wymieniając ten filtr, bo jak się to ukręci to potem jest sporo roboty. Oczywiście nie jest to rozwiązanie fabryczne i każdy robi to na własną odpowiedzialność - żeby nie było ;-).
Dodam jeszcze, że mam poważną wątpliwośc, czy ASO poprzednim razem dotarło to tego filtru. Wyciągnąłem go po roku czasu czarnego jak z kopalni. A jak teraz autko pięknie grzeje na nogi :-) - jaja normalne.
Ciekawe co będzie z nowym Focusem III, bo:
w MK1 - woda ciękła po wymianie filtra kabinowego do środka,
w MK2 - filtr jest w super miejscu i jego wymiana to prawdziwe wyzwanie. Jeszcze go trzeba nieźle pogiąć, żeby tam wlazł pomimo odkręconego pedału gazu. Ah ten ford...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Urwana śruba.jpg (51.4 KB, 2388 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Mocowanie pedału.jpg (64.7 KB, 2165 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg noblowski patent Forda!!.jpg (58.3 KB, 2073 wyświetleń)
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2012, 22:49   #13
storky
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: FFII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 98
Domyślnie Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.

Wydobyłem ten temat, bo filtr kabinowy w drodze, więc przygotowuję się do wymiany, myśląc przy okazji nad planem "B".

Maureliusz, w opisie pierwszego foto napisałeś, że odgiąłeś blachę i podłożyłeś nową śrubę. Czy taka deformacja blachy "nośnej" (wyprostowałeś ją do pierwotnego kształtu?) nie niesie ze sobą ogólnego osłabienia montażu pedału gazu? Jaka jest w ogóle potrzeba odkręcania tej największej nakrętki? Z tego co widzę, na pierwszym foto, masz zdemontowany pedał gazu, a duża nakrętka jest wciąż na swoim miejscu?

Wpadłem bowiem na pomysł. Otóż, gdyby okazało się że nie można odkręcić tych czterech nakrętek (trzech), może byłaby możliwość siłowego wciśnięcia pod blachę małych, płaskich szczypiec do rur, w celu przytrzymania tych nieszczęsnych śrub??

Czy jakieś preparaty penetrujące nie pomagają na zagniecione nakrętki?
storky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2012, 23:04   #14
pinio203
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Sępólno Kraj/Miasteczko Śląskie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.

U mnie wymiana poszła sprawnie i bez problemu. Śruby pedału gazu odkręcały się lekko i bez większego oporu. Ze śrubami obudowy filtra było już więcej zabawy, ciężko je "chwycić" kluczem. Nie zmienia to jednak faktu, że umiejscowienie filtra wymaga akrobatycznych umiejętności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pinio203 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 15:36   #15
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Ja też poproszę instrukcję- kolacja małpka o2.pl
kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 20:54   #16
komar18
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1.6 B
Rocznik: 2007
Postów: 64
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

dwa dni temu też się z tym męczyłem. śruby odkręciłem lekko ale dostęp to jakaś masakra. w moim poprzednim aucie (Almera II) cała operacja trwała 30 sekund! i to w dodatku wygodnie siedząc na fotelu pasażera. w tamtym aucie naprawdę wszystko było bardzo dobrze przemyślane. znając profesjonalizm polskich aso to w 9 na 10 przypadków wymiany tego filtra muszą coś zepsuć.
komar18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 21:06   #17
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Cytat:
Napisał komar18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dwa dni temu też się z tym męczyłem. śruby odkręciłem lekko ale dostęp to jakaś masakra. w moim poprzednim aucie (Almera II) cała operacja trwała 30 sekund! i to w dodatku wygodnie siedząc na fotelu pasażera. w tamtym aucie naprawdę wszystko było bardzo dobrze przemyślane. znając profesjonalizm polskich aso to w 9 na 10 przypadków wymiany tego filtra muszą coś zepsuć.
inzynier musial byc anglikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zapomial ze tam bedzie caly osprzet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 21:18   #18
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
inzynier musial byc anglikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zapomial ze tam bedzie caly osprzet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu przy projektowaniu pomylili w Autocadzie strony i klapka filtra wylądowała nie tam gdzie powinna , pewnie w anglikach też wyciąga się filtr od strony pedałów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 21:20   #19
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Cytat:
Napisał joe70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu przy projektowaniu pomylili w Autocadzie strony i klapka filtra wylądowała nie tam gdzie powinna , pewnie w anglikach też wyciąga się filtr od strony pedałów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe czy dalo by rade jakos przekrecic ta cala puszke obudowe filtraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo zrobic 2klapkeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 21:23   #20
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe czy dalo by rade jakos przekrecic ta cala puszke obudowe filtraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo zrobic 2klapkeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już nad tym myślałem , żeby wyciąć klapkę na filtr od strony pasażera , ale do tego najlepiej mieć jakiś zespół nagrzewnicy z rozbitka i wtedy eksperymentować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.