Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2011, 13:17   #2251
validate
ford::amateur
 
Avatar validate
 
Zarejestrowany: 24-10-2009
Model: mondeo mk3 automat
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Fakt, to jedno z nielicznych forów, po ktorego przeczytaniu pytanie są zbędne.
Sam kiedys prosilem moderatorow, zeby moje posty z pytaniami skasowac, zeby inni nie musieli czytac w kolko tych samych pytan (jak juz caly temat przeczytalem). Moze w ogole daloby by odchudzic jakos ten temat albo jakis FAQ zrobic?

A ja pisze, bo wlasnie zamontowalem sobie zewnetrzną antene gps, i moge w koncu nawigacji normalnie poużywać. Mam tylko jedno pytanie.

Czy u was kiedy samochod stoi w miejscu mapa sie obraca? Jakby nawigacja nie mogla okreslic kierunku w ktorym samochod stoi? No chyba ze ma to zwiazek z nie dzialajacym obecnie ABS?

validate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 18:02   #2252
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Jak auto stoi to nic się nie obraca, a to że nie działa ABS jak najbardziej może mieć wpływ na takie zachowanie. Z układu ABS jest obliczana przebyta droga.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 18:35   #2253
fred146
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Skąd: bielsko-biała
Model: ford mondeo ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 po FL
Postów: 21
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dzięki wielkie koledzy, zaraz się biorę do robotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fred146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 20:46   #2254
myrsik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

witamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie do wyjadaczy - czy po upgrad'e softu do 4,40 w navi DENSO jest mozliwe, aby na mapach z TOYOTY TNS 300 nie bylo lektora? Jak wrzuce plyty z DENSO to lektor jest, czyli instalacja/ustawienia sa ok. A moze jest tak, ze te mapy (z racji tej, ze sa z TOYOTY) juz tak maja , ze w fordzie dzialaja , ale bez lektora?

Prosze o porade i pozdrawiam.
myrsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 11:38   #2255
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał myrsik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie do wyjadaczy - czy po upgrad'e softu do 4,40 w navi DENSO jest mozliwe, aby na mapach z TOYOTY TNS 300 nie bylo lektora? Jak wrzuce plyty z DENSO to lektor jest, czyli instalacja/ustawienia sa ok. A moze jest tak, ze te mapy (z racji tej, ze sa z TOYOTY) juz tak maja , ze w fordzie dzialaja , ale bez lektora?

Prosze o porade i pozdrawiam.
Czytaj, czytaj, czytaj!
Toyota nie gada, ot tyle!
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 15:17   #2256
fred146
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Skąd: bielsko-biała
Model: ford mondeo ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 po FL
Postów: 21
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam. Mam pytanko do 12345mario.
Czytałem w poprzednich postach odpowiadałeś na temat ustawień jasności i kontrastu wyświetlacza, oraz o funkcjach dzień i noc. Mógłbyś podpowiedzieć gdzie trzeba wejść żeby to ustawić?
fred146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 18:20   #2257
fred146
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Skąd: bielsko-biała
Model: ford mondeo ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 po FL
Postów: 21
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał fred146 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam pytanko do 12345mario.
Czytałem w poprzednich postach odpowiadałeś na temat ustawień jasności i kontrastu wyświetlacza, oraz o funkcjach dzień i noc. Mógłbyś podpowiedzieć gdzie trzeba wejść żeby to ustawić?
Dzięki, już nie trzeba, znalazłem
fred146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 20:20   #2258
tommylee
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Pruszków
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 (103 kW)
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Szanowni.
Mam galaxy MK3 z 2006 roku. Na pokładzie fabrycznie DENSO z zainstalowanym zestawem głośnomówiącym z modułem 6M2T-19K350-AG w tym manetka z obsługą telefonu i przyciskiem Voice. Po lekturach wątków z doinstalowania BT/VC i o DENSO postanowiłem rozbudować o BT i VC. Po długich poszukiwaniach zakupiłem moduł 8M5T-19G488-AK. Po wymianie niestety nie zagrało jak powinno. 1) DENSO widzi BT, można go włączyć i wyłaczyć, widzi go telefon, ale nie można go sparować (z lektury formum wynika że 8M generuje swój klucz i moje DENSO tego nie obsługuje) 2) po naciśnieciu VOICE na manetce radio się wycisza (działają tylko dźwięki naciskania klawiszy), pomaga wyłączenie i właczenie radia. Pomóżcie proszę.
Czy dla problemu 1 istnieje upgrade do DENSO (mam soft 4.4) który spowoduje obsługę procedury parowania ? Czy dla problemu drugiego który wynika z różnic w torach audio i mikrofonu moglibyście podesłąć mi schemat co i jak zamienić aby było OK. Czy wogóle warto iść w tym kierunku czy mam szukać innego modułu, jeśli tak to jakiego ? Pozdrawiam
tommylee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 20:31   #2259
docento
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2011
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 10
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

po pierwsze - po co wymiana na moduł 19g488 przecież to nic nie zmienia poza utrudnieniami ( zmiana radia na obsługujące random code ) jeśli już to moduł z prefiksem nie 488 a 112 i radio minimum sony a będzie możliwe obsłużenie random code przy parowaniu BT oraz obsługa USB
docento jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 12:18   #2260
tommylee
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Pruszków
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 (103 kW)
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Docento, ale ja już mam całą instalację w samochodzie z DENSO z navi i nie chciał bym tego zmieniać. A odpowiadając na pytanie Po co - to w obecnej konfiguracji z modułem 6M2T-19K350-AG nie mam BT (i na tym mi przede weszystkim zależy) i VC.

Tak więc mam dwa kierunki albo upgrade softu Radia (czy jest soft nowszy niż 4.4, który obsłuży RANDOM ?) i przeróbki torów audio, albo wymiana modułu na inny, tylko jaki będzie na 100% działał w mojej konfiguracji. Oczywiście zgadzam się z Tobą że nie ma to jak 112, ale czy on będzie działał z DENSO w moim Galaxy z 2006?

Pomóż proszę

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez tommylee ; 14-03-2011 o 13:37
tommylee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.