Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2007, 14:03   #11
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

Dzisiaj probowalem kombinacji z przyciskaniem guzikow - jak w VW/AUDI, ale niestety nie dziala - nie wyswietlaja sie kody bledow.
Klima dziala prawidlowo.
Mam i tak w nadchodzacym tygodniu podjechac do ASO, jezeli sie czegos dowiem, to dopisze.

__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2007, 19:05   #12
kojaxx
ford::beginner
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 28-01-2007
Skąd: Skierniewice
Model: focus mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie

może to nie będzie takie istotne, ale ostatnio odłączyłem w climatroniku wiatraczek( bodajże jest to jakiś czujnik temperatury), wiatraczek ten znajduje się pod przednim panelem sterowania obok wyświetlacza pod taką małą kratką. i właśnie po odłączeniu kabelka klima po włączeniu sobie mrugała i nie reagowała na nic, ale po kilku sekundach działała bez zarzutu.
__________________
Albo bokiem albo wcale....
kojaxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2007, 11:27   #13
GreGor1971
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-03-2007
Skąd: Łańcut
Model: Galaxy MKIII, Transit CUSTOM 2012
Silnik: 2.0 TDCi 140KM, 2.2 TDCi 125KM
Rocznik: 2009, 2012
Postów: 3
Domyślnie

Witam KOLEGÓW
Tak jak zaznaczył "Rocker" miganie wyświetlacza panelu klimatronika oznacza niesprawny układ w moim przypadku był to brak czynnika oraz uszkodzony czujnik ciśnienia w układzie klimy. Dopiero podłączenie do kompa diagnostycznego może wskazać jakie błędy występują w układzie

Pozdrawiam

P.S. A czy któryś z kolegów mógłby sprawdzić w swojej GALAXII jak zachowuje się klima "tylna" w czasie gdy jest włączona w tryb chłodzenia tzn. na klimatroniku schodzimy do temperatury poniżej 18 st C.
Ja mam wrażenie że u mnie jeszcze występuje jakaś nieszczelność lub niedostateczna ilość czynnika w klimie gdyż tylna część zamiast chłodzić tylko nawiewa delikatnie chłodniejsze powietrze. W przodzie w tym czasie temperatura jest sporo obniżona.
Będę wdzięczny za przeprowadzenie malutkiego testu oraz opublikowanie wyniku.

Miłego ŚWIĘTOWANIA
__________________
Ford GALAXY MKII 2001 2,3 16V LPG STAG 300 AUTOMAT TIPTRONIC
GreGor1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2007, 18:05   #14
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

Kolego GREGOR dzieje sie tak gdyż napewno masz podwójne ogrzewanie, ale nie klimatronik.
Czyli tył to tylko ogrzewanie, wiec jesli ustawisz na minimu to leci powietrze z wnętrza auta lekko schłodzone samym przepływem.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2007, 19:22   #15
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie

Witam, kolego GreGor 1971 odpowiadając na twój P.S. - napiszę jak jest u mnie (nie negując wypowiedzi innych użytkowników), otóż (mam Sharana, klimatronic dwustrefowy) i ustawiając temp. poniżej 18st.C (u mnie LO na wyświetlaczu) na tył - to mam wrażenie że z górnych (5 sztuk) nawiewów w podsufitce leci chłodniejsze powietrze niż z nawiewów z przodu w desce rozdzielczej samochodu przy tych samych ustawieniach (LO)- zawsze mnie to zastanawiało :fcp5. Ale tłumaczę to subiektywnym odczuciem temperatury (na ręce), nigdy nie mierzyłem tego termometrem :fcp11 . Na logikę biorąc temperatura powietrza z przednich nawiewów powinna być niższa bo i straty temperatury mniejsze (krótsze przewody z czynnikiem chłodzącym) , ale pewnie trzeba brać pod uwagę ogólną sprawność parowników i wymienników ciepła (mogą być przypchane :fcp9 ) , w każdym razie ZDAJE mi się tylko że z tyłu wali chłodniejsze powietrze niż z przodu.

Ale ale, nie kończę na tym, :fcp2 mam jeszcze pytanie do życzliwych, otóż napełniając rok temu klimę, Pan Napełniacz Klimatyzatorów zapytał mnie ile czynnika ma mi dosypać - odpowiedziałem " Panie Nie wiem !!! w morde jeża", facet nie dał za wygraną i już po chwili krzyknął "Panie !!! tu jest, kurde, wszystko napisane !!!", i faktycznie było , na naklejce znajdującej się na pasie pod maską pomiędzy światłami, lecz są tam podane dwie wartości, w tej chwili nie pamiętam jakie (ale chyba ok. 950g i 1350g) i tu nasza mądrość się skończyła - oczywiście po krótkiej burzy mózgów (dołączyło do nas jeszcze chyba z pięciu innych Panów Napełniaczy Klimatyzatorów) wybraliśmy niższą wartość czynnika (chyba 950g) - no i niby wszystko działa , ale jak ???

Jeśli ktoś wie ile należy wlać czynnika do jakiego modelu - Bardzo Proszę o odzew :fcp18 .
Pozdrawiam.
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 15:01   #16
albertiniw
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Postów: 50
Domyślnie

to może i ja opiszę swój klimatronik:
prawie przez całą zimę miałem włączoną ECONOM czyli klima wyłączona, po pewny czasie zaczęło się dziać jak koledzy opisują wyżej, czyli mruganie wyświetlacza (jakieś 19 razy), od tygodnia nie właczam EKONOM , czyli klima włącza sie po przekręceniu kluczyka i problem mrugania wyswietlacza przestał istnieć. :fcp1
tak jest w moim przypadku
pozdr
albertiniw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2007, 05:38   #17
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

To kolego dokładnie tak samo jak u mnie. Zima prawie zawsze bez klimy i zaczęło mrugac jak zacząłem ją załaczać. Pojeżdźiłem pare dni i wszystko przeszło.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2007, 20:43   #18
jacek4691
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2004
Postów: 25
Domyślnie ilość napełnienia klimatyzacji

Cytat:
Napisał Rocker
Witam, kolego GreGor 1971 odpowiadając na twój P.S. - napiszę jak jest u mnie (nie negując wypowiedzi innych użytkowników), otóż (mam Sharana, klimatronic dwustrefowy) i ustawiając temp. poniżej 18st.C (u mnie LO na wyświetlaczu) na tył - to mam wrażenie że z górnych (5 sztuk) nawiewów w podsufitce leci chłodniejsze powietrze niż z nawiewów z przodu w desce rozdzielczej samochodu przy tych samych ustawieniach (LO)- zawsze mnie to zastanawiało :fcp5. Ale tłumaczę to subiektywnym odczuciem temperatury (na ręce), nigdy nie mierzyłem tego termometrem :fcp11 . Na logikę biorąc temperatura powietrza z przednich nawiewów powinna być niższa bo i straty temperatury mniejsze (krótsze przewody z czynnikiem chłodzącym) , ale pewnie trzeba brać pod uwagę ogólną sprawność parowników i wymienników ciepła (mogą być przypchane :fcp9 ) , w każdym razie ZDAJE mi się tylko że z tyłu wali chłodniejsze powietrze niż z przodu.

Ale ale, nie kończę na tym, :fcp2 mam jeszcze pytanie do życzliwych, otóż napełniając rok temu klimę, Pan Napełniacz Klimatyzatorów zapytał mnie ile czynnika ma mi dosypać - odpowiedziałem " Panie Nie wiem !!! w morde jeża", facet nie dał za wygraną i już po chwili krzyknął "Panie !!! tu jest, kurde, wszystko napisane !!!", i faktycznie było , na naklejce znajdującej się na pasie pod maską pomiędzy światłami, lecz są tam podane dwie wartości, w tej chwili nie pamiętam jakie (ale chyba ok. 950g i 1350g) i tu nasza mądrość się skończyła - oczywiście po krótkiej burzy mózgów (dołączyło do nas jeszcze chyba z pięciu innych Panów Napełniaczy Klimatyzatorów) wybraliśmy niższą wartość czynnika (chyba 950g) - no i niby wszystko działa , ale jak ???

Jeśli ktoś wie ile należy wlać czynnika do jakiego modelu - Bardzo Proszę o odzew :fcp18 .
Pozdrawiam.
witam więc do klimatyzacji jednostrefowej 950g a do dwustrefowej 1350g pozdrawiam jacek4691
jacek4691 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 23:11   #19
chlebki
ford::average
 
Avatar chlebki
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Toruń
Model: Ford Galaxy, S-max
Silnik: 1,9TDI 110KM; 2,0 TDCI 163KM
Rocznik: 2000; 2010
Postów: 182
Domyślnie

Witam. W klimie dwustrefowej znajdują się dwa czujniki jeden w desce rozdzielczej mierzy temperaturę w przedniej części samochodu drugi w podsufitce zbiera temperaturę tyłu. W związku z tym temperatura i siła nawiewu uzależniona jest od "klimatu" w poszcególnych częściach auta. Co do kodów błędów to jest ich kilkadziesiąt i po ich lekturze można się przekonać ile elementów jest istotnych żeby klima działała prawidłowo. Najczęściej zawieszają się liczne silniczki klapek a jeden z nich jest umieszczony w takim miejscu że trzeba rozebrać pół auta. Dlatego klima powinna być zawsze ustawiona na tryb auto żeby te mechanizmy ciągle pracowały. Jeżeli ktoś chciałby znać znaczenie wartości kodu to służę pomocą.

[ Dodano: 2007-04-24, 00:13 ]
Aha oczywiście miganie wyświetlacza klimy przez pierwsze 15 sekund sygnalizuje jej awarię.
chlebki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 05:32   #20
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

Co w takim razie oznacza mruganie 19 razy panela klimatronika?
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.