Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2013, 20:52   #1
kmarcin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2013
Model: ford focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie 1.6 tdci paląca się kontrolka świecy i czerwona strzałka co to ?

Witam
Przeglądając posty niestety nikt takiego przypadku jeszcze nie miał
Ford focus mk2 1.6 tdci 109 KM.
Po przekręceniu zapłonu, po 2 sekundach gasną wszystkie kontrolki poza świeczką i czerwoną strzałką, wskaźniki nie reagują. Po około 10 sekundach wszystko gaśnie, wskaźniki zaczynają poprawnie działać. Samochód bez problemu pali ma przyspieszenie, brak jakichkolwiek błędów. Miał dwie świece spalone, nie ma pdf-u i zaślepiony egr. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, bo bardzo to denerwuje jak fotce coś dolega i nie wiem co.
Pozdrawiam

kmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 13:22   #2
kmarcin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2013
Model: ford focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: MK2 1.6 tdci paląca się kontrolka świecy i czerwona strzałka

Niestety nikt z szanownych forumowiczów widocznie nie miał takiego przypadku. Gdyby ktoś miał taki przypadek to opisuję co się stało Po odwiedzeniu kilku elektryków i błędnych diagnoz zwymianą licznika, absu, modulów, centralki zmuszony byłem do pojechania do ASO zwizją ogołocenia mnie z kasiorki. Jak okazało był problem z komunikacją sygnału zaśniedziały konektorem i nadpalonym bezpiecznikiem ale niespalonym. Tak więc ASO skasowało mnie 79 zł tak naprawdę za wymianę bezpiecznika, ale jestem szczęśliwy,że wszystko jest już znów w porządku
kmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 02:56   #3
lukasl11
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: Wieniawa
Model: ford focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: MK2 1.6 tdci paląca się kontrolka świecy i czerwona strzałka

Kolego kmarcin u mnie również ostatnio zaczęła zapalać się ta czerwona strzałka podczas odpalania i jest to trochę denerwujące. Mam do Ciebie prośbę, może pamiętasz który to był bezpiecznik, to był bym Ci bardzo wdzięczny.
lukasl11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 12:30   #4
Pablisz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2014
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI 100PS
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: MK2 1.6 tdci paląca się kontrolka świecy i czerwona strzałka

Witam.
Czerwona strzałka zaczęła się zapalać u mnie gdy zaczęło się robić zimno na zewnątrz, przez pół roku nie zapaliła się nigdy.Nie wiem co temperatura ma z tym wspólnego, bo w opisie to jest kontrolka maksymalnych obrotów silnika. Zapala się po przekręceniu klucza i gaśnie po zapaleniu silnika.
Ma ktoś może jakąś wiedzę o tym zjawisku??
Pablisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 12:47   #5
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: 1.6 tdci paląca się kontrolka świecy i czerwona strzałka co to ?

Mój teść też tak miał, jak złożył silnik po wypadku. Z tego co mówił zniknęło po zmianie softu. Tylko jak mówię jemu nie zapaliło sie samoczynnie. Przed wypadkiem nie było a po złożeniu wszystkiego już tak.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2018, 16:52   #6
HPBaxxter
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-03-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: 1.6 tdci paląca się kontrolka świecy i czerwona strzałka co to ?

Witam. Chciałbym wznowić temat. Mam bardzo podobny problem a może i taki sam. Po przekręceniu kluczyka na zapłon zapalają się wszystkie kontrolki, po chwili gasną i dalej przez długi czas palą się: czerwona strzałka, dioda silnika na prawym zegarze oraz dioda świec żarowych. Nie podnoszą się zegary obrotów oraz paliwa. Po około 30 sekundach wszystko jest ok. Auto działa jak należy, tylko niepokoi mnie zachowanie kontrolek gdyż świece nie powinny grzać tak długo tym bardziej jak jest ciepło. Do momentu zgaszenia wszystkich diod nie działa np otwieranie okien. Tak jakby nie było sygnału. Po zgaśnięciu kontrolek wszystko jest okej. Problem nastąpił prawdopodobnie z mojej winy. Podłączałem rejestrator pod kabel sygnałowy z radia żółto zielony gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu zapłonu. Niestety w ładowarce plus oznaczony byl czarnym minus czerwonym.... podłączyłem zle, lładowarka poszła z dymem i od tego czasu na luczniku dzieją się dziwne rzeczy. Czy ma ktoś jakiś pomysł co mogło ulec uszkodzeniu? Jaki bezpiecznik, przekaźnik itd?
HPBaxxter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.