Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2011, 17:18   #1
lukaswysek071
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

Witam!Chciałbym prosić o pomoc z rozwiązaniu problemu z którym już nie mam siły walczyć.Jakieś 5-6 miesięcy temu wymieniłem w aucie bębny,szczęki,linki hamulca ręcznego(długą i krótkie) i łożyska z tyłu auta.Od tamtego czasu co okres 4-5 tygodni siada mi łożysko z tyłu auta od strony pasażera.Po wymianie 3 sztuki mechanik stwierdził że czop jest z dołu "pocharatany" i wymieniłem również to.Miesiąc minął i od nowa zabawa-ledwo dojechałem do warsztatu (dobrze ze juz mnie tam ratowali z tym samym problemem to dzwoniąc z trasy że chuczy i przy 50km/h nie da sie wytrzymac od razu kazał przyjechać poza kolejnością.Schemat zawsze jest ten sam.Wyjeżdzam rano-w aucie cichutko.Przeważnie prócz jazdy po mieście moja trasa to 150km w jedną stronę.No i w 1/3 trasy dostaję białej gorączki bo słyszę łożysko.Trasę tą robie około 5-6 na miesiąc.Raz jak sciągnęli bęben to łożysko sie posypało na podłogę(mechanika mina bezcenna)-i oczywiście kolejne łożysko SKF do zamontowania.Mechanik mówi że jak tym razem padnie to mam iść do wróżkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przeważnie zaczynam słyszeć huczenie w trasie (120-140km/h) i póżniej już tylko coraz gorzej jest,ale już wtedy jadę 60km/h bo sie boję.

Kupiłem komplet bębnów nie oryginalnych,280ZŁ razem ze szczękami(podobno może być jeden źle wykonany i przy większych prędkościach "bije" po łożysku)

Generalnie rzecz biorąc:
5x łożyska + wymiana=940zł
czop używany z czujnikiem ABS=240zł (nowy 570zł)

Czy ktoś ma jakąś radę co w tej sytuacji zrobić???

lukaswysek071 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 22:35   #2
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

a jak je fachowiec zakłada??
ma prasę???
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 08:57   #3
ht11
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: 1,8 DI Kombi
Silnik: 66KW
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

chciałem zapytać dokładnie o to samo czy fachowiec posiada prasę. Bo jak wbija łożysko młotkiem to później na efekt nie trzeba długo czekać. pojedź do innego i niech ci on wymieni lecz zapytaj się czy posiada prasę. A najlepiej jak będziesz obecny przy wymianie.
ht11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 09:25   #4
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

jak jednak ma prasę to nie mozesz miec aż takiego pecha tylko cos nie tak jest z tą strona autka sprawdź zbieżność, koło pod kątem krzywizn felgi lub opny.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 10:11   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

jesli wbije dobrze mlotkiem to tez lozyska nie uszkodzi jak wie co robi.. ale tutaj to jest ewidentna wina mechanika.
Zmien mechanika na jakiegos kto wie co robi.
Zbieznosc nie uszkodzila by tak szybko lozyska-pozatym zbieznosc ma wplyw na oba lozyska a nie na jedno.

Jeszcze jedna wazna sprawa-zaslepka od lozyska-ma byc szczelna-lozysko bedzie padac jesli woda dostaje sie do srodka.

Niepamietam jakie lozysko jest w bebnie ale dokrecenie lozyska ma byc mocne jesli lozysko jest jedno podwojne stozkowe czy kulkowe lub lekkie jesli sa dwa lozyska-wiec tez niewiadomo jak dokrecane bylo.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 18-08-2011 o 10:17
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 10:37   #6
zimny13
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Ełk
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 95
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

A felgę masz prostą?
zimny13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 13:57   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

nawet krzywa felga nie zniszczyla by tak szybko lozyska.. (tylu lozysk).
Predzej zawieszenie by rozwalila-rozbila jak lozysko. Tutaj ewidentnie ktos niewie co robi przy zakladaniu lozyska.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 19:53   #8
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

Zaraza, zaraz - wolnego! Jaka wróżka? To mechanik odpowiada za założenie części. Jeżeli założy coś źle, nie wymieni np. tego czopa i łożysko padnie - to jego problem! Po to oddajesz auto do mechanika, aby ocenił co trzeba wymienić i to zrobił!
Według mnie jedź do "fachowca" i niech robi, aż zrobi na swój koszt. Jak nie umie, niech zostanie piekarzem. Chyba, że się jego boisz, aby czegoś więcej nie spaprał...

Polska i mechanicy...ehhh!
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2011, 20:37   #9
tomlee
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: WROCŁAW
Model: FOCUS Mk1 KOMBI
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 121
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

U mnie była podobna sytuacja w ciągu roku padły 2 łożyska w prawym kole, więc zostało założone SKF i jest do tej pory ok.
tomlee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2011, 23:11   #10
szakal1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2009
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 54
Domyślnie Odp: Co miesiąc nowe łożysko w tylnim kole

Raczej nic mądrego już nie dorzucę od siebie. Bo co miało być powiedziane już jest. Ale bardziej zainteresowała mnie - bez obrazy Twoja naiwności. Sam piszesz 5 łożysk wymiana co miesiąc. Na litość tu już z daleka widać że coś jest nie tak jak powinno być. Pierwsze łożysko wiadomo, drugie no może przypadek, a dalej to już ewidentna fuszera. Nawet jeśli to ten czop to po trzecim już powinieneś na co najmniej 80 tys zapomnieć o istnieniu tego łożyska. Zresztą w miesiąc czop by sam z siebie się zniszczył? A teraz zastanówmy się nad faktem od czego mogło się "poharatać" czop od dołu. Czop jest materiałem "twardym" nie ulega łatwemu ścieraniu, inaczej nigdzie byśmy nie dojechali. Dla niedowiarków polecam wziąć "kontówkę" i przeciąć taki czop. Takie coś powstaje od uszkodzeń przy zbijaniu bębna. Duży nacisk etc.. Cena łożysk też kosmiczna u pośredników takie łożysko kosztuje 130 zł a licząc że na jedno kładziesz 200zł to on sobie odlicza 70 zł za 15 min roboty, którą sam zepsuł. A zepsuć może choćby złe nabicie czy smar z piachem. Co do bębna, chyba taniej będzie ci kupić nowy, niż te łożyska, a jeżeli faktycznie jest źle wykonany to odnieś do tokarni i będziesz miał naprawiony. Pozostałych spraw już nie wchodzę.
Powinieneś co najmniej podjechać do tego znawcy i powiedzieć mu że reklamować będziesz te łożysko jeżeli się zepsuje. Dlatego chcesz paragon za część, oryginalne opakowanie nawet jeśli to woreczek i paragon za wykonaną usługę z jego pieczątką. Dlaczego ? Praktycznie każdy produkt w naszym kraju jest objęty gwarancją, SKF również. Jeżeli znowu zepsuje Ci się łożysko i im oddasz, na pewno sprawdzą co jest z nim (reputacja) i odpiszą co je zniszczyło. (wciskanie, uderzenia, piach itd). Szanuj swoje pieniądze, a takich magików unikaj w przyszłości, lepiej poczekać 3 dni, lub zapłacić 20% więcej niż rzeźbić auto u artysty. Jeżeli znów Ci padnie a nie będziesz chciał robić facetowi zamieszania to lepiej sam sobie je zmień. Sprawa dość łatwa, a jeżeli znowu się rozpadnie to wtedy szukaj wróżki.

Ostatnio edytowane przez szakal1990 ; 21-08-2011 o 23:13
szakal1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.