Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2013, 21:04   #1
lismen12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2012
Model: Focus Mk2 FL Kombi
Silnik: 1,8 TDci, 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Stuki w tylnym zawieszeniu

Witam,

Mam taki problem z drugim autem w rodzinie. Auto zakupione nowe z salonu w kraju w 2009 roku i jest ciągle przez nas użytkowane. Ma przejechane niecałe 11 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od pewnego czasu stuka coś w tylnym zawieszeniu (okolice lewego koła). Sprawdzone zostały wszystkie gumy, belka itd. Sprawdzałem również amortyzatory na diagnostyce i niby wszystko jest ok a pukanie nadal występuje. Wywaliłem wszystko z bagażnika, łącznie z kołem zapasowym i ciągle to słychać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co może być przyczyną tego stukania ?? Zaznaczam że tylko na nierównościach. W jeździe po gładkiej drodze jest ok. Może uszkodzony wewnętrznie amortyzator ??

lismen12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 22:47   #2
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu

niech ktoś buja na boki samochodem, a Ty słuchaj i sprawdzaj skąd to dochodzi, tam nie ma skomplikowanego zawieszenia. ewentualnie na stację diagnostyczną, za 20zł zdiagnozują
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 22:54   #3
lismen12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2012
Model: Focus Mk2 FL Kombi
Silnik: 1,8 TDci, 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu

wiem że nie ma skomplikowanego zawieszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najdziwniejsze jest to że nic nie widać zużytego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (zresztą auto ma 11 tys przelotu) amorki też są dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy bujaniu tego nie ma, dopiero przy jeździe po dziurach.
U mnie diagnostyka jest dla mnie za darmo więc w któryś dzień bede musiał Kaczuchą podjechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lismen12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 08:42   #4
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu

może jakaś osłona stuka? termiczne osłony nad wydechem często stukają. próbowałeś bujać tyłem w górę i dół? amortyzatory powinny się odezwać, jeśli są wadliwe. nic innego nie przychodzi mi do głowy.
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 11:16   #5
lismen12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2012
Model: Focus Mk2 FL Kombi
Silnik: 1,8 TDci, 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu

wezmę ją na szarpaki.....może coś wyjdzie......osłony nie sprawdzałem ale może rzeczywiście to jest powód....
Jeżdżę tym autem naprawdę rzadko ale jak już jadę to jest to denerwujące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lismen12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.