Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2008, 11:01   #1
przemek.ku80
ford::average
 
Avatar przemek.ku80
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Forst DE
Model: Mk3
Silnik: 2,0 16V DI
Rocznik: 2001
Postów: 160
Domyślnie Poszukiwane cenne wskazówki jak się poruszać z przyczepą kempingową??

Witam .Mam zamiar zwiedzić całe polskie wybrzeże z żoną i dziećmi. W podróż tą zabieram przyczepe kempingowa (edno osiowa , 1300kg, 5osobowa , 520cm na 230cm. Jade z przyczepą pierwszy raz , i niewiem czy poradze sobie czy mój Mondek da rade , no i naco musz szczegulnie uważać ciągnąć takom skrzynie.Jeśli ktoś ma już doświadczenie w takich wyprawach to prosił bym o jakieś wskazówki, porady itp. Wiem że nie jest to wycieczka np. do Hiszpani Czy Włoch, ale na pierwszy raz to i tak dużo. :fcp4

__________________
...Nie jeździj szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
przemek.ku80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 08:41   #2
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: [MkIII] Mondeo i przyczepa kempingowa ?

Może odświeżę trochę temat, bo dwa dni temu stałem się współwłaścicielem przyczepy HOBBY Prestige 545- ojciec dał się wreszcie przekonać że to dobra inwestycja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam kilka pytań do posiadaczy i użytkowników przyczep, co do eksploatacji i wrażeń z jazdy- może jakieś cenne wskazówkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale najważniejsze co mnie interesuje to jak sprawują się Wasze pojazdy pod obciążeniem jakim jest przyczepa (w moim przypadku DMC przyczepy wynosi 1200kg) i przyznam szczerze że jak poleciałem po nią do Włocławka rano, to wróciłem do Szczecina nad ranem, bo bałem się katować auto i max prędkość jaką jechałem to było 80/90 km/h jeśli stan techniczny nawierzchni na to pozwalał.

Czy jazda z przyczepą o takiej masie może mieć bardzo negatywny wpływ na eksploatację pojazdu i przyczynić się do poważnych uszkodzeń (koło dwu masowe wraz ze sprzęgłem wymieniłem jakieś 60tyś km temu).

Może macie jakieś wskazówki co do samego stylu jazdy.

czekam na cenne informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 12:43   #3
rafal75
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 12-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO / FOCUS
Silnik: 2,0 TDDI / 1.8 TDCI
Rocznik: 2001 / 2005
Postów: 56
Domyślnie Odp: [MkIII] Mk3 i przyczepa kempingowa ?

Cześć Kolego.
Ja swoim Mondkiem TDDI 115 km. ciągam przyczepkę o masie ok. 800-900 kg. i daje radę bez większych problemów, co do samej eksploatacji w tym wypadku sprzęgła, to wiadomo bez żadnych ciągłych szarpnięć. Jedno, co może jeszcze istotne, to dobrze wyważyć przyczepę, aby nie był za duży ciężar na haku.
rafal75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2012, 07:21   #4
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Poszukiwane cenne wskazówki jak się poruszać z przyczepą kempingową??

No ogólnie autko idzie dobrze...zwłaszcza że przyczepa ma DMC i mase własną 1200kg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Delikatnie ruszałem, zmiany biegu tylko powyżej 2000 tyś obrotów i ogólnie jak była mozliwośc i warunki na to pozwalały, to zapinałem 5 bieg i do 90 spokojnie- żeby było bezpiecznie i w miarę przepisowo, a tak to na 4 spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mówiąc wyważona masz na myśli żeby ciężar był jak najbliżej osi?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2012, 08:05   #5
Maniack___1211
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Model: MOndeo
Silnik: TDDi 115
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Odp: Poszukiwane cenne wskazówki jak się poruszać z przyczepą kempingową??

Wyważyć, zapewne chodzi o to aby większa waga przyczepy spoczywała na własnych kołach a nie na haku samochodu. Czyli jakbyś coś dożucił na przyczepe, to nie na sam przód bo wtedy zwiekszy sie nacisk na hak, tylko ułożyć tak aby mniej wiecej ciężar rozkłądał sie na osi przyczepy.
Maniack___1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2012, 21:28   #6
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: Poszukiwane cenne wskazówki jak się poruszać z przyczepą kempingową??

Kolega Jakub na mkp smiga często z przyczepa może coś wam podpowie
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2012, 22:10   #7
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Poszukiwane cenne wskazówki jak się poruszać z przyczepą kempingową??

Jestem wierny jednemu forum....także nie mam kontaktu z tym kolega.

Jeśli możesz podać adres mailowy do Niego to będę wdzięczny.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2012, 14:49   #8
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: Poszukiwane cenne wskazówki jak się poruszać z przyczepą kempingową??

A nie wiem czy go tutaj tez nie ma czasem szukaj ewentualnie jakubbi
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2012, 11:40   #9
MINIO_STW
ford::average
 
Avatar MINIO_STW
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Poszukiwane cenne wskazówki jak się poruszać z przyczepą kempingową??

A powiedzcie jaka jest mniej wiecej roznica w spalaniu ???
Najlepiej TDCI 130KM w kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MINIO_STW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.