Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2011, 08:39   #191
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

"w każde miejsce na ścisło wtłaczamy tulejkę coś w rodzaju rurki która będzie prowadnicą dla tulejki odpowiedniej nadzianej na ten metalowy kwadratowy"

jedna tulejka na pret zwiazana z nim na stale i potem dopiero wchodzi w druga tulejke w ktorej sie obraca... dlatego osiem ma ich być

maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 10:33   #192
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał maximus999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"w każde miejsce na ścisło wtłaczamy tulejkę coś w rodzaju rurki która będzie prowadnicą dla tulejki odpowiedniej nadzianej na ten metalowy kwadratowy"

jedna tulejka na pret zwiazana z nim na stale i potem dopiero wchodzi w druga tulejke w ktorej sie obraca... dlatego osiem ma ich być
Faktycznie, nie zrozumiałem do końca.
Całkiem ciekawe rozwiązanie, nie rozumiem, czemu nie uwzględnione przez producenta.
Tylko, czy zanieczyszczenia które osiadają w kolektorze, nie zapchają luzu między tulejkami z brązu i nie spowodują, że przepustniczki nie będą się otwierać.
Zastanawiam się, czy nie kupić jakiegoś kolektora z 2001 roku za parę złotych i nie potestować na nim.
Nie podoba mi się jazda bez klapek, a nie chciałbym mieć któregoś dnia niespodzianki...
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 12:49   #193
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

martinez07 jak chcesz to Ci moge moj stary sprzedac za drobne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 17:03   #194
ares333
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: drawsko
Model: MKIII 1.8 Pb
Silnik: 1.8 125kw
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak w kółko.
Rozumiem, że temat ma już 19 stron i nie chce się szukać, ale już dawno wszystko zostało omówione, po co powielać ?
Ty kolego wrozka jestes i wiesz co mi sie chce a co nie .
Oszczedz sobie takich nic nie wnoszacych postow ,
nie masz ochoty to nie czytaj .
Proste ze chce wiedziec na co mam wydac prawie 2000 zl i
pytam na forum ktore do tego sluzy .

Pozdrawiam
ares333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 17:09   #195
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał ares333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty kolego wrozka jestes i wiesz co mi sie chce a co nie .
Oszczedz sobie takich nic nie wnoszacych postow ,
nie masz ochoty to nie czytaj .
Proste ze chce wiedziec na co mam wydac prawie 2000 zl i
pytam na forum ktore do tego sluzy .
nie unos sie, bo to nic nie wniesie i szkoda nerwow. kolega thanatos777 zwrocil tylko uwage, ze wszystko zostalo opisane w tym temacie (ma racje), a jak nasuwaja ci sie pytania, na ktore nie bylo odpowiedzi to pytaj.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 17:34   #196
ares333
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: drawsko
Model: MKIII 1.8 Pb
Silnik: 1.8 125kw
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie unos sie, bo to nic nie wniesie i szkoda nerwow. kolega thanatos777 zwrocil tylko uwage, ze wszystko zostalo opisane w tym temacie (ma racje), a jak nasuwaja ci sie pytania, na ktore nie bylo odpowiedzi to pytaj.
Ja naprawde jestem bardzo spokojny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Tak czytalem wszystkie posty ,tylko ze mam dalej watpliwosci ,
poniewaz opinie sa podzielone i jedni pisza ze mozna jezdzic
bez klapek bo to tylko wymysl ,a inni (np.Ty )
ze jest wieksza oszczednasc paliwa , wieksza moc no i czemus te klapki jednak sluza .
Jakby byla zgodnosc w temacie to nie pytal bym dalej tylko zrobila tak lub tak .
Dlatego zadaje pytanie bo moze jeszcze ktos kto jezdzil bez klapek lub
ktos z wymienionym kolektorem (np.Ty) podzieli sie swoimi spostrzezeniami
odnosnie zachowan auta .

Pozdr.

Ostatnio edytowane przez ares333 ; 22-03-2011 o 18:27
ares333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 18:26   #197
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

zawsze mozesz sam potestowac:
- test 1: odpiete podcisnienie i zaslepiony wezyk podcisnienia oraz króciec
- test 2: wyrzucenie klapek i ponowny montaż kolektora
- test 3: wymiana kolektora
niektorzy moga mowic, ze pomiedzy testem 1, a testem 2 nie ma roznicy - otoz jest (sprawdzilem osobiscie).
Jak juz pisalem najbardziej optymalna, rowna i bez zarzutow prace silnika uzyskalem po wymianie kolektora. jak mozna wczesniej przeczytac mam w rodzinie 3 mondea. w jedym byly wyrzucone klapki, w drugim byl zaslepiony krociec i wezyk podcisnienia, a trzecie mialo/ma w 100% sprawny ten system. po dluzszym okresie czasu i przejechaniu pewnych dystansow, jazda w roznych warunkach i wygralo trzecie mondeo tj ze sprawnym systemem klapek. najgorzej wypadlo mondeo z zalepionym podcisnieniem. w obydwu mondeach w rezultacie zostaly wymienione kolektory ssace na nowe.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 21:35   #198
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
martinez07 jak chcesz to Ci moge moj stary sprzedac za drobne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zależy jak bardzo drobne Cię interesują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znać na PW o szczegółach.

Cytat:
Napisał ares333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego zadaje pytanie bo moze jeszcze ktos kto jezdzil bez klapek lub ktos z wymienionym kolektorem (np.Ty) podzieli sie swoimi spostrzezeniami odnosnie zachowan auta.
Ja jeździłem przez ok. tygodnia z zaślepionym wężykiem i kolektorem (bez wyrzucania klapek) i mam negatywne wrażenia z takiej jazdy.
Auto nie przyśpiesza tak jak wcześniej po wdepnięciu gazu, czasem przy dodawaniu gazu są szarpnięcia i moim zdaniem - silnik głośniej chodzi - choć nie słychać przynajmniej klapania.
Jako że tragedii nie słyszę w klapaniu, podłączyłem z powrotem wężyk i klapki działają z powrotem.
Dlatego teraz zdecydowałem się, że pokombinuję trochę przy tym kolektorze, i jeśli uda mi się małym kosztem poprawić fabrykę, to chętnie to uczynię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 22:09   #199
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

PW poszlo. co do twoich odczuc z jazdy z odlaczonymi klapkami to potwierdzam.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 19:07   #200
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał ares333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty kolego wrozka jestes i wiesz co mi sie chce a co nie .
Oszczedz sobie takich nic nie wnoszacych postow ,
nie masz ochoty to nie czytaj .
Proste ze chce wiedziec na co mam wydac prawie 2000 zl i
pytam na forum ktore do tego sluzy .

Pozdrawiam
Nie zamierzam komentować poziomu Twojej wypowiedzi i tak nie zrozumiesz.
Skoro czytałeś to dlaczego zadajesz pytania które już dawno miały odpowiedź ?


Cytat:
Napisał ares333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja naprade jestem bardzo spokojny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Tak czytalem wszystkie posty ,tylko ze mam dalej watpliwosci ,
poniewaz opinie sa podzielone i jedni pisza ze mozna jezdzic
bez klapek bo to tylko wymysl ,a inni (np.Ty )
ze jest wieksza oszczednasc paliwa , wieksza moc no i czemus te klapki jednak sluza .
Jakby byla zgodnosc w temacie to nie pytal bym dalej tylko zrobila tak lub tak .
Dlatego zadaje pytanie bo moze jeszcze ktos kto jezdzil bez klapek lub
ktos z wymienionym kolektorem (np.Ty) podzieli sie swoimi spostrzezeniami
odnosnie zachowan auta .

Pozdr.
Zanim kogoś podsumujesz trochę pomyśl i sprecyzuj pytanie, chociaż temat i tak już niczego nowego nie wniesie, bo ile użytkowników tyle opinii, a silniki w różnych kondycjach.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.