Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2023, 05:10   #1
ownatorek
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: BYDGOSZCZ
Model: Mk2
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Palący bezpiecznik F17 - uszkodzony moduł?

Witam,
Piszę w imieniu właściciela samochodu ( wujka )
Pacjent Mondeo mk4 VIN : WF0GXXGBBG7L10783 2007R
Od pewnego czasu po krótkiej jeździe palił się bezpiecznik F17 10A. Wymieniałem co jakiś czas na nowy oraz robiłem przegląd instalacji ( oświetlenie nóg, lamki podsufitki, oświetlenie bagażnika...) bo ewidentnie coś robiło zwarcie .
Przeglądając wszystko nie widziałem żadnego problemu i nie bardzo wiedziałem gdzie szukać i przez swój błąd wrzuciłem tam większy bezpiecznik.
Wiadomo bezpiecznik zrobił papa ale chyba również poszedł moduł BCM ponieważ przestało działać :
- otwieranie szyb kierowcy ( o dziwo centralny zamyka i otwiera )
- sterowanie lusterek
- ogrzewanie foteli

No i teraz tak . Przeglądając forum wiem ,że czeka mnie ewentualna wymiana BCM i wgranie ustawień ( wiadomo zgranie ze starego + wgranie na nowy ) no ale nie ogarnę kodowania kluczy .
Ktoś w okolicach Solca Kujawskiego jest w stanie to zrobić i ewentualnie ile taka zabawa może kosztować?
Czy wymieniając moduł ponownie nie zrobi papa skoro nie jest naprawiona instalacja ?
Gdzie ewentualnie wujek może szukać jakiś wrażliwych punktów instalacji które mógł pominąć ?

Po południu podeśle jakie błędy forscan wywalił .

Z góry dziękuje za pomoc i wskazówki.
pozdrawiam

ownatorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 11:13   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Palący bezpiecznik F17 - uszkodzony moduł?

Cytat:
Napisał ownatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ogrzewanie foteli
BCM raczej nie ma nic do tego, jest coś z wiązkami/modułami od foteli/przełącznikiem. Przełącznik się podświetla? Może brakuje zasilania.

Cytat:
Napisał ownatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- otwieranie szyb kierowcy ( o dziwo centralny zamyka i otwiera )
- sterowanie lusterek
Nie jestem na 100% pewien ale raczej za to odpowiadają moduły drzwi i przełącznik w drzwiach kierowcy. BCM jedynie dodaje coś od siebie jeśli zamykasz/otwierasz z pilota.

Raczej coś dalej jest z wiązkami albo którymś modułem poza BCM ( chyba, że w BCM popaliły się jakieś linie zasilania ale to zapewne można puścić osobno bez wymiany całego modułu albo naprawić sam BCM)


Cytat:
Napisał ownatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wymieniając moduł ponownie nie zrobi papa skoro nie jest naprawiona instalacja ?
Z dobrym bezpiecznikiem nie powinien ale zawsze jakieś ryzyko jest. Ale jak pisałem pewnie są jakieś linie zasilania do naprawy w module zamiast tylko jego wymiany,
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2023, 10:51   #3
ownatorek
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: BYDGOSZCZ
Model: Mk2
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Palący bezpiecznik F17 - uszkodzony moduł?

Błędy jakie się pojawiły w forscanie :
P003A ,P1632 , U0100 ,B11D1 , U0151 ,U2101 , B0050
Część była wcześniej ale ewidentnie widzę ten B11D1 który wg. tego wątku ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) dotyczył ww. bezpiecznika .
ownatorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.