Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2016, 15:46   #31
barteknowak85
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: Włocławek
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

1.6tdci spala mi okol 7,5-8 po miescie na trasie okolo 6,7. Co do szarpania to mialem to samo, wymienilem EGR i szarpanie niby ustalo, ale jeszcze ma problem z ruszaniem na jedynce albo ja nie potrafie nim ruszac...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

barteknowak85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 15:57   #32
lookash2nd
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Lublin/Sosnowiec
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

Mój spala w trasie okolo 4 do 4,5 litra, na miescie do 6 . Też zaczęło sie szarpanie i dławienie więc dorobiłem z blachy zaślepkę na rure do egr, zaślepiłem i ... śmigam aż miłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Autko znowu żyje, nie dławi się i nabrało mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lookash2nd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 22:43   #33
Stefmax
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus C-Max
Silnik: 1800 Duratec HE PFI
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

Witam,
Opisywałem już na tym forum moje problemy z szarpaniem przy przyspieszaniu :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W moim przypadku pomogło dobrej jakości paliwo.
W połowie drugiego zbiornika V Power 98, coś się przeczyściło i odczułem to od razu przy przyspieszaniu.
Od tamtej pory nie odczułem żadnych problemów z szarpaniem czy czkawką.
Silnik pracuje równo i chętnie wchodzi na obroty.
Jest to godne sprawdzenia zanim wdacie się w koszty.
Stefmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 12:28   #34
Nygus25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 18
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

Mam podobny problem,nadal niestety.
Focus 1.6 tdci,bez różnicy na jakim biegu jesli dodam gazu to szarpie,jesli sie wkurze,zredukuje i dostanie po garach to nie przerywa.
Kolejna sprawa,bardzo mozliwe ze powiązana(winowajca)to na jałowym slysze brzeczenie/jakby blacha obijała sie,podejrzewam troche turbine,kiedy wrzucam bieg i przyspieszam to halas ustaje,dźwięk lokalizuje jakby przy turbinie lub glebiej,aha no i kiedy jade i sie zatrzymam to dzwiek stopniowo w kilka sekund cichnie prawie całkowicie.
Kiedy jest zimny jest jakby troche lepiej
Wyczytawszy na forum,podejrzewam;
swiece,przepustnice,cewki(jesli w dieslu moze byc to przyczyną),cos z turbiną,moze nawet sprzęgło.
Mam błędy:
0098 podobno naprawione,jakis kabelek nie stykal
0335
1577
0220
1936
1935
0339
1955 czujnik kąta skrętu,to wiem jak i co
1900
Mechanik wymienil zawor cisnienia paliwa,jeden dzien bylo w porządku a pozniej znow tragedia.

Ostatnio edytowane przez Nygus25 ; 02-05-2017 o 12:31
Nygus25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 20:13   #35
Rafik78
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Sztum
Model: focus c max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

Witam, mam ten sam problem auto szarpie przy dodaniu gazu z niskich obrotów podczas jazdy po nagrzaniu, zero błędów, dzisiaj zrobiłem ponad 200 km samochód szarpał a pod koniec nawet szarpał na wolnych obrotach na światłach, myślałem ze wyskoczy jakiś błąd, a tu nic, obstawiam cewki, jedna wymieniona rok temu, również szarpał, ale wtedy wyskoczył błąd nie wiem co dalej robić,czy jest możliwe że cewki pomimo braku błędów
Rafik78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2017, 16:53   #36
Rafik78
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Sztum
Model: focus c max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

problem rozwiązany, nowe cewki założone, zero szarpania, wniosek - pomimo wadliwych cewek zero błędów, zmienione cewki prawdopodobnie od nowości, przebieg 204 tys., przy zmianie cewek dwie były wyraźnie nagrzane.
Rafik78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 12:03   #37
Maniek2233
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-03-2016
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 Benzyna + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

Witajcie. Postanowiłem i ja conieco napisać.Swojego cmaxa kupiłem dwa lata temu w Niemczech bo tam pracuję, przebieg miał 60kkm,1.8 benz+ gaz zamontowany w salonie od nowości. Chodził fajnie ale po roku zaczęło się falowanie obrotów najpierw nieznaczne, a potem doszło do tego że gasł na każdej krzyżówceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w grudniu 2016 podczas jazdy do PL, jakieś 200 km od domu zaczął pracować na 3 cylindrach. Jakoś się dowlokłem i po znajomości bez kolejki trafił do (tfu) ASO. Okazało się że luz na zaworach max 0,05. Mówiłem żeby zrzucili głowicę, a oni że nie, wyregulują luz, zmienili świece na oryg. i jedną cewkę. Koszt 2500 efekt... żaden. Zarobili grosza trochę i stracili klienta na wieczność. Drugi warsztat- regeneracja głowicy, pierścienie, uszczelki itp kolejne 3700 ale za to efekt pierwszorzędny. Oczywiście po remoncie wymiana filtrów gazu i regulacja. Autko miało wtedy 94kkm. Ogólnie jest dobrze ale zauważyłem że czasem jednak obroty trochę skaczą i to bez znaczenia czy Pb czy LPG. Nawet raz czy dwa zdarzyło się że zgasł podczas parkowania. Przepustnica wyczyszczona, chciałem jeszcze zobaczyć co z tym podciśnieniem ale nie mogę namierzyć tych przewodów. I jeszcze mam pytanie czy w tym silniku może być EGR jeżeli tak to gdzie? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie
Maniek2233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 19:24   #38
TomozTM
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Chynów
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 DuratecHE
Rocznik: 2004
Postów: 93
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczny problem C-Maxów.

Cytat:
Napisał straszak1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem. Tak czy inaczej fajnie ze masz problem za sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz moze jeszcze jak się liczy cylindry w tym aucie? Normalnie od lewej do prawej? Muszę u siebie określić który to 4 cylinder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze od rozrządu. Przynajmniej tak mi zawsze powtarzali...
TomozTM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 23:23   #39
Artib33
ford::beginner
 
Avatar Artib33
 
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: małopolska/aktualnie Liverpool
Model: ford focus c-max ghia
Silnik: 1.8 duratec
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja tez jestem w trakcie walki z szarpaniem przy przyszpieszaniu i nierówną pracą silnika do tego wysiadł altek i wyje rolka napinacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktualnie jestem po demontażu klapek (tukły się strasznie ) i czyszczeniu przepystnicy (zdemontowana wyczuszczina z obu stron + demontaz dekielka i nasmarowanie kółek )
nie bardzo pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem nową cewkę zeby pozamieniać je miejscamia i co się okazało świeca na 4-tym cylindze utopiona w oleju kupiłem zestaw uszczelek i zrzuciłem pokrywe zaworów a tu szok !!!
świece z 1 i 2 cylindra wykręcilem palcami 3 ok z 4 musiałem wypompować olej ( dziwie sie ze wogóle jedziło to moje autko zero komunikatów o błedach w tescie zegarów tylko D900 )
dziś założyłem nowy komplet świec , uszczeki do pokrywy , nową rolkę napinacza i wyciągnołem padnientego altka jutro wkładam nowego składam wszystko do kupy i zobacze czy to pomoże ....

- gdzieś na forach doszukałem sie info żeby sprawidzć pedał przyspieszenia lubią sie ścieszki wycierać w jego potencjometrze w górnym zakresie

Ostatnio edytowane przez Artib33 ; 15-07-2017 o 23:33 Powód: dodanie dodatkowej informacji
Artib33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 20:42   #40
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu - chroniczna dolegliwość

Witam wszystkich. Moze ktos juz spotkal sie z takim objawem i zna rozwiazanie tego problemu.Począwszy od przyśpieszania od biegu drugiego do biegu piątego to znaczy w sytuacji gdy auto juz jedzie to naciskając bardzo delikatnie pedał gazu jest zdecydowane odczucie przyspieszania samochodu, natomiast im bardziej wciskam pedał gadu tym bardziej czuje,ze samochód zaczyna "zamulac" tak jak by tracil moc. Nauczylem sie juz ze na autostracie np na czwartym biegu czy na piatym naciskam naprawde bardzo delikatnie pedal gazu i czuje ze auto zaczyna przyspieszac a gdy wciskam pedal gazu bardziej to auto niby tez przyspiesza ale jakies takie ociężałe, zamulone.Pedał gazu sprawdzałem na kompie i linia jest równiutka/ rosnąca wiec to chyba nie wina pedału gazu
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.